Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Hát szerintem van olyan érzékeny a helyzet, hogy az a hátoldal is eltűnhet, illetve tolódhat még időben, na igen és a csapadék megint egy elég necces téma ilyenkor. Azért mégiscsak egy 9-10 nap múlva várható eseményről beszélünk.
Nem, az akkori peremciklon már lerántja majd a hideget. Az persze még kérdéses, hogy melyik országrész lesz a kedvezményezett, mert mindenhol valószínűleg nem lesz hó.
Élénken él bennünk 2009 decembere. Pápán eléggé esősen és enyhén telt dec.13-ig (nem egészen úgy mint most) aztán folyamatos fagy és havazások sorozata 13-21 közt, 9 hótakarós nap, téli nap 8 és 21-én -17,5 volt az alja (nem úgy mint most). Aztán 22-25 közt lángszóró,esők,zivatar és 4 nap múlva 25-én a -17,5 fokról felment 15,7-re. 26-tól meg kisebb lehűlés és mérsékelt enyheség hó végéig.
Most is valami hasonló folytatást dobott pár modell, de az előzmények felénk nem nagyon klappolnak az akkorival. A 33 fokos karácsony előtti-alatti bemelegedés azért nem fog megismétlődni (ahhoz le kéne menni -17 fok alá, aminek kicsi az esélye).
Mindenesetre még azt sem látom tisztán mennyire hűl le a következő 3 napban, nemhogy utána mi lesz.
Most is valami hasonló folytatást dobott pár modell, de az előzmények felénk nem nagyon klappolnak az akkorival. A 33 fokos karácsony előtti-alatti bemelegedés azért nem fog megismétlődni (ahhoz le kéne menni -17 fok alá, aminek kicsi az esélye).
Mindenesetre még azt sem látom tisztán mennyire hűl le a következő 3 napban, nemhogy utána mi lesz.
Jah, fasza kis nap lenne az is. Igaz legalább lehetnének hózáporok. Azért ezt a kijelentő módot gondolom csak viccnek szántad te is.. 

Modelleket végigpörgetve a karácsonyi beenyhülés azért már biztosra vehető. Egyedüli kérdőjel még az ÉK-i csücsük, ahová beragadhat a hideg és legalább 24.e még télies hőmérsékletek mellett lehet. Néhány modell szerint 24-én reggelre akár havazhatna is ÉK-n.
Közben ma éjszaka is lehet hő ÉK-n éjféltől jók vagyunk a hóra.:
Közben ma éjszaka is lehet hő ÉK-n éjféltől jók vagyunk a hóra.:

Írod ezt úgy, hogy közben ott a következő 970 hPa-s ciklon az Atlanti-óceán közepén, ami pár nap múlva behajtaná a meleget a kontinens közepére.
www.wetterzentrale.de/maps/ECMOPEU12_240_1.png
www.wetterzentrale.de/maps/ECMOPEU12_240_1.png
Annyira sajnállak! Először a cimborád, most meg mi is ..! Megérett a világ a pusztulásra. Meg hát úgy látom, a te életednek sincs értelme..
"Nálunk viszont 28-án vagy 29-én már megjön a hó." - Március?
Alkonyatkor a varjak hangos károgással keringtek a betyár szélben, a kövér szürke felhők alatt...
Fekete Istvánnál ez a látvány
a HÓ érkezését vetítette előre.
Na gondolom, még a végén eső lesz...
és valóban, mire hazaértem, egy esőcseppet éreztem az arcomon! Pici hideg cseppecskét! - több sajnos
nem hullott...
Fekete Istvánnál ez a látvány
Na gondolom, még a végén eső lesz...
és valóban, mire hazaértem, egy esőcseppet éreztem az arcomon! Pici hideg cseppecskét! - több sajnos
"Ne ess kétsegbe a CFS egy megbízhatatlan modell."

Ott van még a január.

Rudolfking örök klasszikusa mindig nagyott ütt.
Ott van még a január.
Rudolfking örök klasszikusa mindig nagyott ütt.
Majd lessük Ámerikát és a nagy hóviharokat a langy esőben. A legértékesebb téli napok hetek?
lesznek a WC - n lehúzva. Brekk lentebb jól leírta a lényeget.
lesznek a WC - n lehúzva. Brekk lentebb jól leírta a lényeget.
A tisztán látás érdekében azért azt még azért le kell írni, hogy az operatív az egekben van, az átlag azért jóval alatta fut. A modellek túlnyomó része szerint a hátoldal után már nem lenne komolyabb enyhülés, főleg a magasban. Persze igazi tél sem. Amit biztosra lehet venni, az a jövő heti lehűlés és péntektől a jelentősebb enyhülés, bizonytalan mennyiségű csapadékkal.
Azért eléggé szomorú, hogy még véletlenül sem alakul jól a belátható jövő, egyelőre a legrosszabb forgatókönyv került terítékre. Pontosan az amit el akartunk kerülni.
Azért eléggé szomorú, hogy még véletlenül sem alakul jól a belátható jövő, egyelőre a legrosszabb forgatókönyv került terítékre. Pontosan az amit el akartunk kerülni.
7-8 éve követem ezt a fórumot (télimádóként), de talán idén a legolvashatatlanabb. Tudom, zöldfülűként nincs ehhez "jogom", de szerintem bosszantó.
Erről a habitusról, amit itt egyesek művelnek (konkrétan: a melegebb futások változhatnak még 24 órán belül is, a hidegek szinte fixek 240 órára is), mindig az egyik szerencsejáték-függő cimborám jut eszembe, aki már az adósságára is hitelt vett fel, mert hogy most van egy tuti tippje az egyik meccsre, kombinációra. Persze nem jött be neki. Aztán arra az adósságra is vett fel kölcsönt, mert a következő tipp "még tutibb". így folytatva a sort, mert ő hitt benne, miközben a környezete és jómagam is láttuk, hogy esélytelen.
Na ilyen hatást keltenek bennem a mindenben telet látók/vízionálók.
Erről a habitusról, amit itt egyesek művelnek (konkrétan: a melegebb futások változhatnak még 24 órán belül is, a hidegek szinte fixek 240 órára is), mindig az egyik szerencsejáték-függő cimborám jut eszembe, aki már az adósságára is hitelt vett fel, mert hogy most van egy tuti tippje az egyik meccsre, kombinációra. Persze nem jött be neki. Aztán arra az adósságra is vett fel kölcsönt, mert a következő tipp "még tutibb". így folytatva a sort, mert ő hitt benne, miközben a környezete és jómagam is láttuk, hogy esélytelen.
Na ilyen hatást keltenek bennem a mindenben telet látók/vízionálók.
Szerencsére már kezdik felhősíteni a modellek a jövő hét közepét nyugaton, így lassan az is kérdésessé válik, lesz-e egyáltalán -5 fok alatti minimum decemberben (a szezonban először). Azért komoly lenne, ha nem, mert még a tavalyi szégyen decemberben is összejött legalább egy.
Direkt tettem zárójelbe azt a szót, mivel tudjuk mennyit változik addig minden. Elég ha megnézzük az elmúlt napok modellváltozásait.
Az a baj ezzel hogy 19 van ma és szerintem sokan belefáradtunk köztük én is, hogy 8 10 nap múlva mi lesz...
Sajnos ez hatalmas bukás a tél szerelmeseinek és a Karácsonynak is.
De hajrá tél várunk rád!
Sajnos ez hatalmas bukás a tél szerelmeseinek és a Karácsonynak is.
De hajrá tél várunk rád!
Imádtam gyerekkoromban a telet korcsolyázás a kertem végéből nyíló holtág jegén szánkózás a gátoldalról lefelé. De ez mind a múlt mára. Ami mostanában megy egy télnek nevezett évszakban hát no komment inkább. Szerencsétlenkedés a köbön. Bezzeg nyáron jönnek a sorozatos hőségnapok nem kell még kívánni sem. Télen nincs ilyen szugerálhatjuk a modelleket kívánhatunk bármit nem megy. Már nem is az zavar hogy nincs egy tisztességes tél decembertől-februárig szinte hanem az hogy akkor rúgja be téltábornok impotenciából felduzzadó erejét utolsónak amikor már semmi szükség rá. Márciusban meg áprilisban erős fagyokkal havazással hagy menjen aminek mennie nem kellene. Persze nem mi döntünk szerencsére és nem kívánságműsor az időjárás.
Sziasztok!
Kb 2 nap alatt fordult meg a modeleken a tèlies idő tavasziassà karàcsony környèkère max 3 nap!
Szerintetetek az elkövetkezendő 5 napba nem lehet mèg fordulat a hideg havas irànyba?
Kb 2 nap alatt fordult meg a modeleken a tèlies idő tavasziassà karàcsony környèkère max 3 nap!
Szerintetetek az elkövetkezendő 5 napba nem lehet mèg fordulat a hideg havas irànyba?
Holnap meg már szerintem mínuszban lesz az a 20-as és nem délen hanem ÉK-en. 
Vicc amit a modellek csinálnak aztse tudják hogy hol vannak.
Vicc amit a modellek csinálnak aztse tudják hogy hol vannak.
Még a végén a 2 ünnep között délen a 20 fok is összejön. 
Vicc...
Most éppen 29-től lát észak-Európából T850-en dél felé (erőteljes) lehűlést.
Vicc...
Most éppen 29-től lát észak-Európából T850-en dél felé (erőteljes) lehűlést.
Na majd mikor a tèl a virágzó fákra rúgja rá azt a bizonyos kiskaput…..
Úgy látom, ez az ősz is tavaszig fog tartani, néhány télre emlékeztető intermezzoval, akárcsak a tavalyi, a tavaly előtti, az az előtti, az azt megelőző etc, etc...
Idén május végéig fűtöttem… de az előző két évben is! Valahogy tavasszal nem tudja berúgni az ajtót a meleg mint decemberben.
Minden szavaddal egyetértek. Nagy szerencsénk volt a múlt héten, hogy kaptunk egy adag havat, amit az ember nyárkedvelőként is megbecsült. Egyrészt azért mert már rég láttam annyit egyszerre, másrészt meg olyan tiszavirág életű volt. Amilyen gyorsan jött, olyan pillanatok alatt el is olvadt. Bezzeg a viharos szél, az mindig menetrendszerűen megjön, nem akárhogy tombol most egy ideje.
Nem baj, most már lassan megkezdődik a nappalok hosszabbodása, amit leginkább majd délután lehet észrevenni. Nem tudom ki hogy van vele, de mostanában amilyen kevés igazi télies időszak van, ha ez fordítva lenne nyáron, (alig lenne strandidő, stb.) szerintem sokan megbolondulnának (köztük én is).
Sajnos ez az ünnep enyhén telik el mint az előzőek, ez ellen sajnos senki se tud mit tenni, folytatódik az elmúlt évek tendenciája.
Két ünnep között se lesz jobb ahogy elnézem.
Én azt mondom biztatóan: Januárban lehetnek/lesznek még meglepetések.
Két ünnep között se lesz jobb ahogy elnézem.
Én azt mondom biztatóan: Januárban lehetnek/lesznek még meglepetések.
A karácsonyi időszakban a népek sokszorosan érzékenyek az időjárás alakulására. Ilyenkor még azok is szeretik a havat, akik különben rosszul vannak a téltől, ami nem is csoda, hiszen nagyon hangulatos tud lenni a havas táj és a hideg.
Csakhogy ez mostanában óriási kapufa szokott lenni. 
Underwater: úgy tűnik, Tél Tábornokot fogdába zárták.
Underwater: úgy tűnik, Tél Tábornokot fogdába zárták.
Több tucat olvasó- és jómagam nevèben is köszönjük azoknak a munkáját, akik végig optimistán és reménykedve posztolják a télváró modelleket. De sajnos én is azt látom, hogy évek óta tart a novemberi tél hazànkban, és minden lelkesedés ellenére, Tél Tábornok valóban csak egy “impotens vénember” , aki mindössze akkor támad , amikor senki sem vágyik már rá, áprilisban.
Szomorú, de itt hazánkban szinte elfelejthetjük a régi idők teleit. De legyetek mindig ilyen optimisták, ez tartja életben a fórumot! Azért sokakban valódi szakmaiság rejlik . Köszönjük a kitartásotokat
Itt utoljára komolyabb hó 2020.03.24. -én hullott akkor éppen 20 cm ez mindent elmond ...
Lehet ezt szépíteni, de valami elképesztő lúzer dolog ahogyan az ünnepek időjárása alakul.
Az embernek néha már komolyan azaz érzése, hogy direkt szivatva vagyunk hideg és pláne hóügyileg.
Hiába, ez megint tisztes távolságban lett szépre hazudva a modelleken, ebből is látszik, hogy gyakorlatilag értelmetlen örömködni 144 - 168 óra felett, mert aztán jön a meleg és szó szerint ránk rúgja az ajtót és takarodj van a Kárpát - medencei télnek.
És épp december 24.-én. Igazi gyomros.
Az embernek néha már komolyan azaz érzése, hogy direkt szivatva vagyunk hideg és pláne hóügyileg.
Hiába, ez megint tisztes távolságban lett szépre hazudva a modelleken, ebből is látszik, hogy gyakorlatilag értelmetlen örömködni 144 - 168 óra felett, mert aztán jön a meleg és szó szerint ránk rúgja az ajtót és takarodj van a Kárpát - medencei télnek.
És épp december 24.-én. Igazi gyomros.
Az is elmond mindent az elmúlt évek teleiről, kimondottan az én lakóhelyem közeléről beszélek, hogy lassan 3 éve lesz, hogy 10 cm-nél nagyobb hóréteg kialakult.5-7 cm is talán 2x, de az is max. 2-3 napot élt meg.
Tudom, menjek a hegyekbe, ha hiányzik a hó, de én itt szeretnék végre normális havat látni.
Mondjuk a zivatar szezonok is pont ilyen bénák felénk mostanság.
Na jól van, befejeztem a picsogást...
Tudom, menjek a hegyekbe, ha hiányzik a hó, de én itt szeretnék végre normális havat látni.
Mondjuk a zivatar szezonok is pont ilyen bénák felénk mostanság.
Na jól van, befejeztem a picsogást...
Ne legyél ebben olyan biztos.
Részemről sokkal inkább zonalitás, mint havazás meg tél (pláne hidegpárna - az a legrohadtabb).
Részemről sokkal inkább zonalitás, mint havazás meg tél (pláne hidegpárna - az a legrohadtabb).
Csodálatos! Remélem már nem fog visszahűteni. 
Kíváncsi vagyok másnap bedörren e ..
Kíváncsi vagyok másnap bedörren e ..
Hát viccelődtem itt, hogy ha december 30-án 18 fok lesz akkor bocsika. De lehet nem fog bejönni, mert a végén még lesz az 20 is.
Amúgy jól forgatja a lapokat a GFS. A 06z futásán December 31 még nappali fagyot jelzett hozzám, most meg 7 fok meleget
Április 1es viccnek jó lesz,másra nem való ez
Hajrá TÉL, decemberi kora nyár meg mondjon le. Köszönjük minden TÉLfan nevében
Ne hagyd hogy a GFS ezt tegye veled.
Nyáron sem jött be neki a 43 fok és most sem fog.
Nyáron sem jött be neki a 43 fok és most sem fog.


