Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Én viszont nem látok sok esélyt egy télies fordulatra. Attól függetlenül, hogy a reggeli GFS kicsit szépített. Egy hajszálon múlik, hogy az Atlanti ciklon ne rongyoljon be a kontinensre, és ha ez megtörténik akkor elég rendesen hazavágja a makroképet. Persze ahhoz, hogy Münchenben havazzon elég egy kis téli fuvallat
Lehet az a 3-4 nap még bőven több lesz, 9 nap igencsak messze van. A GFS-fáklya lát ugyan valamit: Link (köszönhetően egy visszaerősödő brit anticiklon esélyének szerinte: Link ), de ez még csak nem is elegendő... Az ECM se valószínűsíti még: Link sok a fent futó tag, sok a -2 és -3 körül futó tag... A brit térségbe a visszaerősödés is lassúcska nála: Link és hát a főfutáson még a 240h se az igazi: Link
Jó esély van rá, hogy csak átmeneti lesz a meleg, esős idő az ünnepekre, de én még sok kérdőjelet tennék emellé... Viszont végre legalább egy csapadékosabb periódus kezdődhet, az pedig a hóhoz sosem árt
A hegyekbe hatalmas havazások (itt az északi lejtőkön) most nem esélyesek, de ott mindig találni valami szépet: Link
Jó esély van rá, hogy csak átmeneti lesz a meleg, esős idő az ünnepekre, de én még sok kérdőjelet tennék emellé... Viszont végre legalább egy csapadékosabb periódus kezdődhet, az pedig a hóhoz sosem árt
Végül sajnos nagyon kevés helyen hullott megmaradó hó ÉK-en is, túl korán jött a fő záporsáv, utána meg már csak kis területre kiterjedő csapadékhullás volt. BAZ északi része lett a "befutó" ilyen szempontból, Szőlősardóról írtak 1 cm-t, meg még pár kamerán láttam vékonyka lepelt. De ezeknek már délre sem lesz nyoma.
A Zempléni-hegységben eshetett kicsit több, de ott is csak foltszerűen és a kép alapján ez is max. 2 centi.
----------------------------------
Itt a főnlyukban viszont szépen teljesített legalább a reggeli kisugárzás, bemelegítésnek így a 0. napon
Domaházán -7,6 fok,
nálam -8,1 fok,
Zabaron -8,8 fok a Tmin (tízpercesekben).
A Zempléni-hegységben eshetett kicsit több, de ott is csak foltszerűen és a kép alapján ez is max. 2 centi.

----------------------------------
Itt a főnlyukban viszont szépen teljesített legalább a reggeli kisugárzás, bemelegítésnek így a 0. napon
Domaházán -7,6 fok,
nálam -8,1 fok,
Zabaron -8,8 fok a Tmin (tízpercesekben).
Tegnap még ECM is hasonlóan fűzte be az atlanti ciklont, most látom kint ragasztja. Teljesen vicc amit művelnek. Érzésem szerint a hidegbetötés meg fog jelenni ismét a modellen. Előzőn rajta volt most kiszedte.
Karácsony az még esős, de Szenteste valóban inkább havas most több helyen is úgy néz ki.
Ez nem igaz, amit írsz!
Te összekeversz valakivel! Én xarok a kitűnésre, divatozásra, like vadászatra.
Vannak itt a fórumon erre speciális emberek.
Én nem tartozom közéjük.
Te összekeversz valakivel! Én xarok a kitűnésre, divatozásra, like vadászatra.
Vannak itt a fórumon erre speciális emberek.
Én nem tartozom közéjük.
Tíz napos eseményekről nem linkelnék semmit, de előbb - utóbb biztosan felbukkannak majd a nap során.
Sajnos az a baj, hogy nincs időm mert dolgozom ezèrt kèrtem linket tölled a mostani futàsról!
De ha neked ez gondot okoz semmi baj!
De ha neked ez gondot okoz semmi baj!
A gond nem az, hogy 1 karácsony hómentes. Hanem hogy egymás után kb. 15, mert lassan már itt tartunk. És persze hozzá +5, 10, 15 fokok. Ha ez sorozatban történik meg minden évben, azért az elgondolkodtató. Olivér múltkori cikke is szépen szemléltette ezt, hogy mostanában valami kissé furcsán működik az évnek ebben a szakaszában. Ami persze egyrészt nyilván pech is, ez egyértelmű. De majd igyekszem én is összedobni egy ábrát ezekkel a karácsonyi hőmérsékletekkel kapcsolatban, kicsit más nézőpontból.
Itt a nyomokból ítélve kb semmi nem volt éjjel, de legalább azt az inverziós szutykot kipucolta innen a front.. ma még kifújja magát rendesen a szél, aztán végre pár napra pihizni megy.. ideje!
“ Ès ez mennyire reàlis?”
Olvasd vissza a fórum utolsó 10 napját és rátalálsz a válaszra.
Ne haragudj de nem linkelnék öt napon túli víziókat.
Olvasd vissza a fórum utolsó 10 napját és rátalálsz a válaszra.
Ne haragudj de nem linkelnék öt napon túli víziókat.
168h-ig nagy a különbség az ECM- GFS között. A ciklon, ami leforgatná a hideget az ECM-en Írország mellett van, a GFS-en Dél-Franciaországnál. Meglatjuk 240-nél találkozik-e az elképzelés.
Köszönöm!
Ès ez mennyire reàlis?
Dobnàl nekem linket ide Borsodra tèrkèp hőmèrsèkletről illetve egy hótèrkèpet?
Ès ez mennyire reàlis?
Dobnàl nekem linket ide Borsodra tèrkèp hőmèrsèkletről illetve egy hótèrkèpet?
Csak a szokásos, most éppen 29-től nem plusz 5 hanem -10 alatt fut az OP és 30/31- re szép csapadékot is mutat. Röviden a karácsonyi locs- pöcs után telet mutat skandináv britt AC következményeként.
A nyomokból ítélve éjjel lehetett egy kisebb zápor ami most szépen lefagyott. A harmatpont -4 fokos a Takt -0.7 fok.
Friss GFS - nek nem bedőlni, tipikus homok dűne effekt amire ott leszünk odébb áll ismét 6-8 nappal.
Friss GFS - nek nem bedőlni, tipikus homok dűne effekt amire ott leszünk odébb áll ismét 6-8 nappal.
Hajnali fél 2-kor ki kellett másszak az udvarra, hogy meg van e még minden.
Ez tipikusan olyan dolog, hogy ő kiválasztotta, hogy ezt fogja szeretni, mert mindenki más utálja a szelet és akkor kitűnik.
Mert teljes más egy igazi változékony időjárást szeretni, de ott sem a 100km/h-s szelet imádom tegyük fel, hanem hogy nem 10 napig időállás van.
Ez tipikusan olyan dolog, hogy ő kiválasztotta, hogy ezt fogja szeretni, mert mindenki más utálja a szelet és akkor kitűnik.
Mert teljes más egy igazi változékony időjárást szeretni, de ott sem a 100km/h-s szelet imádom tegyük fel, hanem hogy nem 10 napig időállás van.
Az a helyzet, hogy ez csak a nyugati filmek hatása.
Teljesen normális, ha síkon a karácsony hómentes. Ritka a havas karácsony. Sajnos! Ez van!
Olyan helyen élünk, ahol ritka, nem garantált.
És a világ igen nagy többsége hómentesen tölti. Így is szép a karácsony.
A világ lakossága hajszál híján 8 mrd. fő.
Ebből kb. 7 mrd. fő tölti hó nélkül az ünnepet, 1 mrd. fő hó alatt.
De még lehet ezzel is sokat mondtam.
A hó azon területeken általános karácsonykor, ahol a népsűrűség alacsony ( Déli-sark, Északi-sark, Izland belső területei, Skandináv-hegyvidék, Oroszország, Kazahsztán, Mongólia, és persze ezen kívül az összes magasabb hegyvidék. ).
Mi nem tartozunk ezen területek közé.
Teljesen normális, ha síkon a karácsony hómentes. Ritka a havas karácsony. Sajnos! Ez van!
Olyan helyen élünk, ahol ritka, nem garantált.
És a világ igen nagy többsége hómentesen tölti. Így is szép a karácsony.
A világ lakossága hajszál híján 8 mrd. fő.
Ebből kb. 7 mrd. fő tölti hó nélkül az ünnepet, 1 mrd. fő hó alatt.
De még lehet ezzel is sokat mondtam.
A hó azon területeken általános karácsonykor, ahol a népsűrűség alacsony ( Déli-sark, Északi-sark, Izland belső területei, Skandináv-hegyvidék, Oroszország, Kazahsztán, Mongólia, és persze ezen kívül az összes magasabb hegyvidék. ).
Mi nem tartozunk ezen területek közé.
Még 4 nap, és a GFS most éppen kivette a karácsonyi esőt.
Aztán 27-én 12 fok, 28-án -3 fok és havazás
Ja, meglátjuk
Aztán 27-én 12 fok, 28-án -3 fok és havazás
Semmi újdonság, ugyanaz mint bő egy hete volt a karácsonyi időszakra, semmi pánik majd elmúlik
Ez az igazi, egy deka hó nincs benne, cserébe fagy lefelé. Remélhetőleg itt is gyorsan bemelegszünk.
Legközelebb hazarepülök már isten bizony benézek hozzád...
Mindig eszembe szoktál jutni mikor leszállok, vagy épp fel hogy tuti nyomod a melót...
Ezen most ránézésre akkora blokk lesz mint a ház...Ez egybe is vágna az amúgy sem rossz Osloi nyomásfáklyával.
Bár elfelejtette volna, de a 12z ECMhez hasonlóan ott görgeti már a kis szemétláda peremciklont az Azori szk felől
Link
Az ott úgy be is verné az utolsó szöget a decemberi téli esélyek koporsójába.
Hálistennek még túl messze van a komolyan vételi szinthez.
Na, a lényeg hogy egyelőre nem bízom a skandináv teknőben, az összes modell átnézése alapján. Időnként 1-1 futás felerősíti, de baromira nincs meg egy határozott tendencia hogy bármire is képes lenne majd ami nekünk téli időt hoz.
Az ott úgy be is verné az utolsó szöget a decemberi téli esélyek koporsójába.
Hálistennek még túl messze van a komolyan vételi szinthez.
Na, a lényeg hogy egyelőre nem bízom a skandináv teknőben, az összes modell átnézése alapján. Időnként 1-1 futás felerősíti, de baromira nincs meg egy határozott tendencia hogy bármire is képes lenne majd ami nekünk téli időt hoz.
Hát...Nem feltétlen, annyi hogy ECM-en alacsonyabb nyomással fűződne át a kontinens belseje felé a ciklon. Mindössze ennyi a legnagyobb eltérés most. Az önálló erős ciklont GFS is elfelejtette ami miatt a brutál déli áramlás lett volna.
Helyet cserétltek az ECM-mel tehát.
Két hülye.
Sajnos egyébként tökmindegy, annak az óceáni rohadéknak a melegfrontja az, amivel sem a sarki hidegleszakadás, sem utána a skandináv teknő nem bír
Link
Szánalmas ahogy az a böhöm kék paca a farkát behúzva vinnyog vissza Szibériába
Link
A skandináv teknő sem bír elégg délre jönni utána, úgyhogy a későbbi hátoldalunkat sem látom garantálva egyelőre, sőt.
Két hülye.
Sajnos egyébként tökmindegy, annak az óceáni rohadéknak a melegfrontja az, amivel sem a sarki hidegleszakadás, sem utána a skandináv teknő nem bír
Szánalmas ahogy az a böhöm kék paca a farkát behúzva vinnyog vissza Szibériába
A skandináv teknő sem bír elégg délre jönni utána, úgyhogy a későbbi hátoldalunkat sem látom garantálva egyelőre, sőt.
Nem. Például a holnap kezdődő lehűlés szintén látszott már kissé több, mint egy hete.
Na most már GFS is észrevette hogy mi a helyzet. Szépen befűződik a kontinens belseje felé az atlanti ciklon. Ez a felállás egyébként nem is annyira rossz, mint amennyire látszik. ECM is ezt adja már. Elképzelhető hogy kettészakad a teknő az óceánon és kapunk egy fél vagy idővel akár teljes blokkot.




