Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
-0,5 és 0,5 fok között ugrál, most 0,2. Inkább csak a tetőkről olvad, a csatornából kifolyt víz még a járdán fagy vissza.
A poláris örvény gyengülését egyáltalán nem mutatják az előrejelzések. Vannak kisebb sztratoszférikus bemelegedések, de robbanásszerű és nagy területre kiterjedő, ami komolyan befolyásolná az örvényt nem látszik egyelőre.
Na meg az örvény viselkedése/gyengülése... Nem véletlen gyengíti majd a csigákat. Ez az én véleményem... Igen lehet hogy ez majd nagyobb befolyással bírhat.
240 óráig érdemi blokkot én nem látok az operatívon.
Azért "blokkosít" (és azért ezt így vastagon idézőjelben) az ECM, mert a GFS-en van némi - jelentéktelen hatású - sztratoszférikus melegedés, ráadásul az ECM 240 órás időhatára után? 
- - - - - - - - -
Sajnos az éves 100 fagyos nap kérdése gyorsan el is dőlt valószínűleg, mert ma reggelre a legtöbb modell várakozásával ellentétben nem lett fagy, túl vastag maradt a felhőzet (bezzeg most már csak Cirrus van, süt a nap), 30-a és 31-e pedig már inkább fagymentesnek látszik.
- - - - - - - - -
Sajnos az éves 100 fagyos nap kérdése gyorsan el is dőlt valószínűleg, mert ma reggelre a legtöbb modell várakozásával ellentétben nem lett fagy, túl vastag maradt a felhőzet (bezzeg most már csak Cirrus van, süt a nap), 30-a és 31-e pedig már inkább fagymentesnek látszik.
Már január eleje vagy csak január közepe lehet hideg?
Várok már egy Fekete-tengeri ciklont, hogy végre én is hátradőlhessek a csapadék miatt..
Minden más kínkeserves itt..
Minden más kínkeserves itt..
Te mindig... ECM is blokkosít, lentebb írtam. Majd alakulni fog ez, meggyengül a poláris örvény. Azért kétlem hogy tavasz jönne
Én csak aggodalomra látok okot, semmi másra. A hétfői nap is maximum ónos LEHET errefelé.
Azt valószínűsítem, hogy Január első napjai jóval enyhébbek lesznek anticiklon lehet felettünk amit enyhébb levegő tölt ki majd, ahogy megyünk előre az időbe ez a magasnyomás szépen terjeszkedik a britek felé és blokkosít majd ennek peremén megindul a hideg levegő közép európa felé és Január közepe már igazi téli időt hozhat, és ebben a hideg periódusba már lehet a sarki örvény zavara/ gyengülése is közre játszik.
Reggelre beenyhültünk -0.8 fokra, de minden csonttá van fagyva szerencsére. Már "csak" be kéne mákolni a délutáni csapadékot és a T-t hozzá feljebb is.
Vasárnapra hol a 14 fok amit 5 napja jelzett? Magyarázd el kérlek és akkor elhiszem hogy az általad linkelt térkép miatt aggodalomra van ok
Nálam jelenleg csöpög az eresz,+1 fok van, késő este óta olvad,a viszonylag alacsony hőmérséklet ellenére elég intenzíven...
Szabolcs többi részén mi a helyzet hőmérséklet ügyileg?
Szabolcs többi részén mi a helyzet hőmérséklet ügyileg?
Éjfélkor 5.6 fok volt most 0.5 és a Td már negatívban, ez teljes borultság mellett.
Ez már a hidegadvekció lenne?
Ez már a hidegadvekció lenne?
Ez egy kiváló téli fájlya, mindig csak a sírás, amikor tegnap is esett a hó! Neked semmi sem elég?!
Link
Link
Annyira hajszálon fog múlni a hétfői nap, hogy erről majd csak vasárnap este fél 8 után érdemes beszélgetni.
Sajnos szinte végig ónos lenne feléd, talán a végén némi hóval.
A friss ECM havat vagy ónost jelez hétfőre? Pécsre? Van csapadéktérképed halmazállapot?Légyszi linkeld be
Kicsit le vagyok maradva Srácok...mire ez a nagy eufória? Nekem inkább sírhatnékom van.

Igen, egy hete is ugyanezt jelezte, csak mínuszban!
Ez elég bíztató a jövôre nézve, nem?
Ez elég bíztató a jövôre nézve, nem?
Sajnos kifogytunk az ajándékokból, gyerek is nagyigényű... 
A holnapi nap továbbra is extra kategória ide, lesz itt szerintem bőven ónos, amit aztán intenzív havazás válthat fel és hétfőre virradóra negatív hőmérséklet mellett leeshet 10+cm, amit aztán a +++ meleg szépen el is fog vinni. De szemem egyelőre a ma délutáni záporokra helyezem, hátha lesz egy kis bugyborékolás is.
Változatos az idő, nem egy hidegpárnás (dög)unalom (ami persze lehet szép is, ha van zúzmara).
A holnapi nap továbbra is extra kategória ide, lesz itt szerintem bőven ónos, amit aztán intenzív havazás válthat fel és hétfőre virradóra negatív hőmérséklet mellett leeshet 10+cm, amit aztán a +++ meleg szépen el is fog vinni. De szemem egyelőre a ma délutáni záporokra helyezem, hátha lesz egy kis bugyborékolás is.
Változatos az idő, nem egy hidegpárnás (dög)unalom (ami persze lehet szép is, ha van zúzmara).
Napokon sőt szinte heteken át tartó tizenfokokat jelez a GFS Pécsre. Tudtok valami bíztatot írni?
Csökkenti tovább, már 4 mm, amire hétfő lesz el fog fogyni.
Mi mást tehetnék, az ECM még egyelőre úri ember mert egyből nullázott csak a 9- et levitte 6-ra.
Két órával ezelőtt még 2 fok meleg volt, most meg 0 fok és derült. Nem várt dolog ez, mert a visszahűlést a modellek későbbre számolták.
Itt tartjuk magunkat az egész napos 6 fokhoz, a csapinak egyelőre vége. Az UM már nem először kecsegtet többszöri megmaradó havakkal, de valahogy mégsem győz meg, nagyon ingoványos talaj ez a helyzet.
Szeretnék meglepődni, de valamiért Ény kihagyós érzetem van most. Meglátjuk.
A friss GFS is kipakolta a csapadékot innen. Most nem nyugatról és keletről fog kikerülni hanem északról meg délről. Beszarás.
Nem bánnám ha ECM most már beadná a derekát. A szar ciklonjaival már tele a padlás. Vagy 5 napra betagaszt egy ciklont Grönland partjaihoz. Elég valószínűtlen hülye verzió.
UM és az Arome is szép adagot dobott ide holnapra:
Közben már -4,9 fok van. Imádom az ilyen meglepi hidegeket!

Közben már -4,9 fok van. Imádom az ilyen meglepi hidegeket!
Sőt. Link
Viszont a csapadékot nagyon hülyén számolja, semmi normális tömb sehol.
Ez kb. lehetetlen azok alapján, amilyen paramétereket dob: Link
ICON is mint a bakkecske (gondolom a 18z ott sem szondás adatból van), mind meghülyültek, miközben ECM mint a szikla, tegnap délután óta kaptafa szinten ugyanazt számolja.
Arpege meg feszt nyomja a déli nagy havakat, lehetetlen paraméterek mellett
Nem lesz unalmas a következő 3 nap!
Magyartölgy: valami apró sekély örvény inkább, ciklonnak túlzás lenne hívni.
Mondjuk a 93 novemberit se lehetett annak
Viszont a csapadékot nagyon hülyén számolja, semmi normális tömb sehol.
Ez kb. lehetetlen azok alapján, amilyen paramétereket dob: Link
ICON is mint a bakkecske (gondolom a 18z ott sem szondás adatból van), mind meghülyültek, miközben ECM mint a szikla, tegnap délután óta kaptafa szinten ugyanazt számolja.
Arpege meg feszt nyomja a déli nagy havakat, lehetetlen paraméterek mellett
Nem lesz unalmas a következő 3 nap!
Magyartölgy: valami apró sekély örvény inkább, ciklonnak túlzás lenne hívni.
Mondjuk a 93 novemberit se lehetett annak




