2026. június 23., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#546720
Ha jól látom az IKON tartja a havat az Eger-Pécs sávra hétfőre. Szerintem reális forgatókönyv lenne. Pestre persze kevés lesz. Ez a lábas hideg megtréfalálta a modelleket.
#546719
Lassan vége, 5-6cm között vagyunk. szeret
Csodás este volt!nevet
#546718
Kivéve Bp és környéke.szeret hacsak nem lesz meglepetés.
#546717
Itt lassan vége... Már csak 1-2 kósza hópelyhet látni. Nekem nagyon rossz a (meteorológiai) memóriám (is), már a tavalyi karácsonyra sem emléxem, nehogy 10-15 évvel ezelőttiekre, de valószínűleg dobogós lehet az idei karácsony. Nincs hatalmas hó, nincs farkasordító hideg, de az hogy a karácsony mindhárom napja fehér az valószinűleg kuriózum lesz.  Ha mai hóvihar feelingre pedig talán még én is emlékezni fogok...
T akt: -4,2 hóvastagság 6 cm
#546716
Ide is megérkezett végre a csapadék! szeret

Ami vegytiszta eső 1,5 fokban.

Talán hajnalban meglesz a váltás és kis szerencsével lehet reggelre 1-3 cm, rövidéletű havunk.

Sajnos a medis havat innen valsz. elvitte a cica.
#546715
Nálam -1.4 fok van és eddig volt egy gyenge ónos szitálás.
A legtöbb út sózva, de a járdák okozhatnak meglepetéseket. Most csapadék szünet van.
#546714
Nálam -1.4 fok van és eddig volt egy gyenge ónos szitálás.
A legtöbb út sózva, de a járdák okozhatnak meglepetéseket. Most csapadék szünet van.
#546713
Bizony a Dunántúl közepén reggelre egész sok helyen lehet némi hó: 
Link
Ezzel az ország egyre nagyobb területén lehet részlegesen fehér a karácsony.
Ha a holnapi déli csapadékból is lenne megmaradó hó délen, akkor meg még több.

Így a végén még az ország nagyobb részén lesz részben havas az ünnep, mint ahol nem.
Ha a hétfőt is belevennénk, akkor szinte tuti, hogy így is lenne.

Főleg. hogy a hétfői hó egyre inkább az ország középső-keleti részén lehet jelentősebb.

GFS is vár havat az ónos után már holnap délelőtt a Dunántúlra: Link
#546712
Miskolctapolca 6 cm. Csodaszép, havas karácsonyunk lett. 
#546711
Az ECM a Sopron-Pest vonalba várta 10-re a nulla fokos 850 határát, közben már lent Zalaegerszegen fagy
Jó kis lábas hideg. 
Szakad az eső
#546710
Elég jól elkezdett zörögni odakint valami hódara/fagyott eső keveréke cucc, apró, szabálytalan, nem túlzottan átlátszó darabok potyognak elég sűrűn. T is már csak 0,3 fok.
#546709
Ilyen az, amikor egy ilyen kis országban évszaknyi különbségek vannak. nevet
#546708
Bevuduztam a konvergenciát a fejünk fölé, szépen havazik nevet
Nem vagyok mohó: cél az 1 cm, álom a 2 cm!
#546707
Szerencsére itt csak egy rövid ónosesőre futotta, ahogyan az várható volt, nem lesz szükség mérőszalagra a hóvastagság megmérésére! vidám
Folytatódik a következő napokban is a hűvös, esős, késő őszi idő. 
#546706
Gyerek túlélte? laza
#546705
Változatlanul esik le az állam a hőtérkép láttán. Számos olyan időjárási helyzetet láttam már, ahol a T vagy a csapi nagyjából követte valamelyik megye határát. Az eső általában Somogyét, a jelenleg a magas T Baranyáét.(-:
#546704
Ilyen csodálatos karácsony után ÉK-en a lőtéri kutyát nem érdekel bármilyen enyhülés nevet
Aminek amúgy még vagy 2 napig nem sok jele....
#546703
Kíváncsi vagyok, lesz -e nálam váltás holnap. Néhányszor történt már csoda, hamarabb beért a hideg, mint várták, és még csapadék (HÓ!) is maradt. Ti bizonyára szerencsésebbek lesztek.havazas
#546702
Egy cigi alatt hűltünk egy fokot.
Szakad az eső.
#546701
Jók ezek a kis területen lévő nagy hőmérséklet különbségek.
Kiskunhalas 2 míg Kisszállás 9 fok..nincs 20 km..

Szegedre holnap és holnaputánra  is kértek plusz reggeli szondát..akkor még csak van izgalom.
#546700
Itt 5,8 és 1,6 mm. kacsint
#546699
Ne aggódj testvér fel ragyog majd a minapunk. kacsint
Ez eddig a meglepetések tele. Egyszerűen érezem hogy lesz olyan hogy országrészek lesznek ránk irigyek mert náluk csak lepelre vagy locspocsra futott, míg mi belefullunk, megbénul a tömegközlekedés, 200 perces késés minden elővárosi vonalon stb.... 
"Sohase add fel a reményt, mert soha nem tudhatod, mit hoz a holnap. A rossz napok után jönnek a jók." - Lily Erbert
#546698
Itt bizony meg már csak 4.4°C. Hiába, az a 45 km déli irány... laza
#546697
Szintén zenész, a locspocsbol is a pocs(èkabb) változat..beteg
Kelet viszont szépen befehèredett!!
Ott élvezzék is ki, mielőtt megjön a tavasz..
#546696
A változatosság kedvéért köd van és ködszitálás 2 fokban ! Mivel a Bakonyban 500 m-en fagy már, így a hegyeken a sűrű ködben akár zúzmara és ónos ködszitálás is előfordulhat. Ahhoz képest, hogy 10 óra telt el a szezonrekord 10 fokos melegek óta ez szép teljesítmény lenne. Szerettem volna a tetőtérből egy fotót mellékelni a várral az észleléshez, hát a díszkivágított várból nem láttam semmit. Na mondom elromlottak a reflektorok. De nem. Felhőben a csúcs,pedig csak 1 km és a fényt is alig látni. Csak zseblámpánál láthatóak(telólámpa) az apró,szinte érzékelhetetlen cseppecskék,na meg a tetőablakon.
Közben ahogy látom lassan nemhogy ónoseső de még eső sem lesz egyes modellek szerint. Továbbra is képben vannak, javaslom higgyük el simán amit szilveszterre mutogatnak. És linkeljük őket 6 óránként okulásul !
A radarokat nézve durran be délen a csapadék,persze 10 fokokban ott eső. Ez a szlovén,horvát  dél-dunántúli erős csapadékrendszer már a medicici vagy az továbbra is holnap este jön ?
Link
#546695
Holnap már egészen biztosan lemegy lepel-3cm közé, teljesen majd hétfőre tűnik el legkésőbb vidám
#546694
Valahogy visszaimádkoztam fölénk a radarjelet, most ismét egész szépen esik. Jó lenne, ha ez lenne az itt kimúló konvergencia majd nevet
Az eddigieket tudva és a helyzetet látva most már az 1 cm-ben reménykedem.
Igen, Nagykállón jóval, Nyíregyen meg sokkal több esett, de sebaj, ennek is örülünk nevet
#546693
Ha én megkotlanék ma, akkor kb itt tartanék, vagy még itt sem. 
#546692
A mai nap legerősebb szakasza:

beillesztett kép

#546691
Szitáló eső..kereken nulla fok..a névjegyünk.szomoru
#546690
Ne aggódj kérlek, csupán adminisztrációs hanyagság, hogy bent maradt.  laza

Daniello. Nézz utána. 
Szerintem az emberöltő/2-3 alkalomnál jobb a helyzet. 
#546689
Ilyen? Hogy Szenteste, és karácsony első napján is havazik? 
#546688
Törölt tartalom
#546687
Azért ott északkeleten kicsit többször van ilyen egy emberöltő alatt. vidám
#546686
Itt olyan hóvihar van a vékony csík alatt hogy hihetetlen, nagy reményeim  nincsennek már,  de ez most gyönyörű laza
#546685
Leugrottunk a szülőkhöz Gyöngyösre karácsonyozni, bár nagy reményeket nem fűztem hozzá, hogy fehér lesz. Az lett havazas
Egy órája váltott át, gyönyörű! 

beillesztett kép

#546684
Nálam még mindig 12 fok van. Az előbb volt egy 20 másodperces zápor.  Minden cseppje megmaradt! Hajrá Novembeeer!!!!
Link
#546683
GFS, ICON, GEM egyaránt mutat némi havat hétfőre. Kíváncsi vagyok mennyi jön be belőle. Drukkolok ezerrel. hideg
#546682
Még nem halott a remény, megint erősödik délebbre, Hajdúnánás felől...
Egyébként jó eséllyel pár konvergenciasávba sűrűsödve fog elpusztulni a csapadék, valahol a környéken.
A szerencsés helyek ezek a sávok alatt lesznek nevet
#546681
Itt jelenleg a gyenge eső esik, de ahogy a radart nézem ez csak egy kis szösszenet, utána vége is. Sokról nem maradunk le.
Egyébként az utolsó nagyobb havas tájt készülő képem 2019 januárjában volt, szemlélteti hogy azóta nem volt errefele érdemi hó a környéken. Remélem ez Január-Február környékén változik.
#546680
Az tuti, hogy sokáig emlegetni fogjukszeret

Továbbra is havazás hófúvással.
#546679
Itt gyenge havas eső..nem kopog..
#546678
Juj ki gondolta volna az ECMWF 10mm havàt elvitte a cica...Nem is èrtem,hogy fordulhatott ilyen elő.Hisz mindig bejön ez a verzió....
#546677
Látom. Fordul a szél, illetve a hőtérkép is jól mutatja ahogy söpri ki meleget a térségből. 
#546676
Itt is már csak egy fok van, valami esik gyengén, hónak nem mondanám még. Szegényes, de ez meg a miénk. laza
#546674
Nem sokáig lesz olyan meleg. kacsint
#546673
Hajdúhadház-Miskolc M3 a görbeházi pihenőig ónos, utána szakadó hó, ahol nincs letakarítva. Itthon 7 centi hó várt.

beillesztett kép



beillesztett kép

beillesztett kép

#546672
Nyíregyháza: itt most nagyon esik 5cm friss. Kíváncsi vagyok melyik sáv fogja bemákolni lokálisan a legtöbbet. Kis szerencsével pár centi még benne van. 
#546671
Csepereg az eső 11,7 fokban. Innen szép nyernieso

Utolsó észlelés

2026-06-23 00:42:32

Ercsi

21.4 °C

00000

RH: 75 | P: 1018.8

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.