Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: LinkA tilt-objektív a Scheimpflug-féle szabályt használja ki, miszerint az élességi sík tetszés szerint eltolható, billenthetõ. Egy normál objektív esetén az élességi sík párhuzamos a film síkjával. Na most ha egy négyszög alakú tárgyat nem frontálisan, hanem mondjuk az egyik sarkától átlósan, lapos szögbõl akarsz fényképezni, akkor nagy blendeértékkel, azaz kis blendével és ezáltal az élességmélységgel (depth of field=a "mezõ" mélysége, tehát nem a mélység élessége, hanem az élesség(i mezõ) mélysége

Shift-obejektív esetén a perspektivikus torzítás lehet kiküszöbölni. Ha pl. egy épületet alulról felfelé fotózol, akkor a kép aljától kezdõdõen felfelé összezuhanó függõleges vonalakkal találkozol. Az objektívet eltolva a perspektívikus pontoot tolod el, vagyis azt a területet növeled meg, ahol a torzulás nem lép fel.

Igen,baró! Csak azért nem a temetõben kéne játszani...
Nyuli
Amúgy nem igazán értem a kanyarobinak a mûködését.Belül hogy néz az ki?Hogy kanyarodik benne a fény..?
Lehet,egyszer ki kéne próbálni sebváltó gumiharangjával,vagy WC pumpával..
Nyuli
Lehet,egyszer ki kéne próbálni sebváltó gumiharangjával,vagy WC pumpával..
Höhh, nagyon jó
Ha pedig a csatlakozást flexibilisre csinálod, akkor van egy tilt-shift-makro obid
Igen! 
Asszem a FlickR-on láttam talán,valami pálcika emberes volt,nagyon profi.
Asszem a FlickR-on láttam talán,valami pálcika emberes volt,nagyon profi.
Tecsõn van ilyenbõl Time Lapse is.Csak már nemtudom mivel keressek rá...
Igen.Fizetés,hópihe,gúla alakú jégkristály
,esetleg pók-majd tavasztól.Csak a vaku elhelyezése miatt nehézkes a dolog.
Lefényképeznéd vele a fizetésemet, ha szépen megkérlek? :-)))
Én tuti rovarra használnám.
Én tuti rovarra használnám.
Hehe,köszi srácok.Azon gondolkodok,hogy de mire jó ez..?
Rovarra nem,virágra minek.Ugyanis kb. 1 centire kell tenni az elejét a tárgytól.
Rovarra nem,virágra minek.Ugyanis kb. 1 centire kell tenni az elejét a tárgytól.
De durva máár! Közelrõl hatkilósnak néz ki a pénzérme! Hajrá a képekhez!
Még nem vettem meg, de már legalább eldöntöttem, mi legyen. Sõt, mondhatni teljesen rácuppantam.
Azért nem húzom sokáig a megvásárlását.
Azért nem húzom sokáig a megvásárlását.
Nem tudom mi az a "kalallap". A lap mégcsak ok. Na de a kalal...
Egyébként nem kézbõl készült, hanem közlekedési tábla oszlopának támasztva. Így igazán kivárhattam volna az expo végét
Egyébként nem kézbõl készült, hanem közlekedési tábla oszlopának támasztva. Így igazán kivárhattam volna az expo végét
Hát, a 0,8s-os záridõ azért nem rövid, aki azt szabadkézzel megtartja, az elõtt le a kalallap
Link Egy érdekesen sikerült kép... még a 0,8s záridõt is képtelen voltam végigvárni... 
Persze semmi DSLR , "csak" kompakt kategória.
Persze semmi DSLR , "csak" kompakt kategória.
Wow, üdv a klubban és gratulálok!
Nem fogod megbánni, én legalábbis nem tettem
A cigirõl le lehet szokni - a fotózásról nem
A cigirõl le lehet szokni - a fotózásról nem
Én is gondoltam rá, de úgy tûnik, a Pentax-al nincs szerencsém. Eddig három volt (kettõ analóg meg egy digi) és mindet el kellett adnom. [esõ]
Rájöttem, hogy javíthatatlan vagyok.
Most adtam el a gépemet, de máris kinéztem egy másikat.
Link
Az ojjektívet meg maj' kicserélem egy (két) L szériára. Idõvel.
Link
Az ojjektívet meg maj' kicserélem egy (két) L szériára. Idõvel.
Egész más mûfaj, az biztos. Viszont engem személy szerint pont az vonzz benne, hogy nagyon kevesen ismerik ezt az igazán elmélyült és nagyon igényes mûvészetet.
Ja és tényleg: a másik alkalmazása az épületfotózás, amiben a tilt-shift obikat is használják.
Akik használják a nagyformátumot, azt mondják, hamar meg lehet szokni a fordított képet, meg a kicsit bonyolultabb élességállítást.
Ja és tényleg: a másik alkalmazása az épületfotózás, amiben a tilt-shift obikat is használják.
Akik használják a nagyformátumot, azt mondják, hamar meg lehet szokni a fordított képet, meg a kicsit bonyolultabb élességállítást.
Igen, ez tény. Viszont újra meg kell hozzá tanulni fényképezni
A különféle objektív-szögezések, elcsavarások, stb-stb., mind olyan dolog, ami a kisképes világban (leszámítva a tilt-shift-objektíveket) nem ismert
És ami nem utolsó szempont: egész elviselhetõek az árak is. Persze hozzá kell számítani az objektívet is, de ott van pl. az E-Bay. Használt objektívet mernék venni, gépvázat már kevésbé (digitálisat legalábbis).
Viszont a képminõség mindenért kárpótol... A nagyformátumnak pl. tájfotóban nincs párja.
Viszont a képminõség mindenért kárpótol... A nagyformátumnak pl. tájfotóban nincs párja.
Persze, már átnéztem többször, tövirõl hegyire
Csábító a nagyformátum...
Az már közelít!
Lehet, hogy már láttad ezt a honlapot, de belinkelem megint, hátha mégsem (no meg a többiek kedvéért is):
Link
Nem Linhof, de közel áll hozzá.
Lehet, hogy már láttad ezt a honlapot, de belinkelem megint, hátha mégsem (no meg a többiek kedvéért is):
Link
Nem Linhof, de közel áll hozzá.
Linhof Technika az ritkaság lenne?
Mert ajánlottak egyet, de egy kicsit sokba lenne
Nyuli, szerintem Téged elkapott a gépszíj és elõbb-utóbb elõállsz valami igazi ritkasággal. Én drukkolok! Jó kezekben lenne!
Köszi 
Áki: a bolt úgy 10 percre van innen gyalog, a munkahelyem és a lakás között (kis kerülõúttal, persze)
Áki: a bolt úgy 10 percre van innen gyalog, a munkahelyem és a lakás között (kis kerülõúttal, persze)
Rafy,ez nagyon állat!Biztos nem is lehet megvenni csak kölcsönözni óránként pár 100.000 pénzért...
Gratula! 
Fogadjunk,hogy soha nem is esik útba az a bolt és baromi messze van,de direkt leparkolsz a közelben és mindig elsétálsz elõtte,mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga.
Fogadjunk,hogy soha nem is esik útba az a bolt és baromi messze van,de direkt leparkolsz a közelben és mindig elsétálsz elõtte,mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga.
2 napja elmentem a bolt elött, ahol vettem a régi SLR-eket... aztán csak kiszól az eladó, hogy az egyik kartonban még talált egy gépet, és mivel már vettem a többit, így odaadj átszámítva 3000 Ft-ért, ha kell. Kellett... (ugyanitt nagy lakás kerestetik...
)
Canon EX Auto, annó egy a tömegeknek szánt, abszolút nem profi gép. De tömör "vasból" van, elpusztíthatatlan
Canon EX Auto, annó egy a tömegeknek szánt, abszolút nem profi gép. De tömör "vasból" van, elpusztíthatatlan

A makro közökkel romlik a minõség és a fényigény is nagyon megugrik.Inkább a Raynox 250,az csak a széleken torzít picit-
.
.
Nekem személy szerint nem ér meg a fél-1 F-nyi különbség 80 ezer forintot, ugyanis ennyi most az árkülönbség a Sigma és a Canon között. Abból a 80-ból még majdnem kijön egy F1.8-as 50 mm-es obi, hozzá makro közgyûrû, meg még egy telekonverter bónusznak. Tudom, a minõségi fotózás nem ezeknél az áraknál kezdõdik, de nekem csak ennyire futja. Meg nem is akarok én fotómûvész lenni.
Ezzel az obival az a baj, hogy f4,0 a min és 10mm a nyílás. Tehát ez csak annyival jobb, hogy nagyobb eget fog be. Fényerõben viszont alulmarad a normál kitobitól (f3,5)
Az tény, hogy olcsó. De ha lenne pénzem, én inkább nem vennék ilyet. Inkább várnék és Canon!
Az összeállításból meg egy rakat obit kilehetne dobálni!
Canon EOS 450D
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 18-200 f/3.5-5.6 IS
Canon alapobjektív
Ez a szett legalább 4-5 évre elég lenne!
Az tény, hogy olcsó. De ha lenne pénzem, én inkább nem vennék ilyet. Inkább várnék és Canon!
Az összeállításból meg egy rakat obit kilehetne dobálni!
Canon EOS 450D
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 18-200 f/3.5-5.6 IS
Canon alapobjektív
Ez a szett legalább 4-5 évre elég lenne!
Igen, ezek a nagy intervallumot átfogó zoom-obik általában több optikai hibával terheltek, mint a kisebb zoomok, viszont van néhány igazán jól eltalált széria!
Haveromnak pont ez van, volt a kezemben párszor, de csak vaktában lövöldöztem vele és nem mélyedtem bele jobban!
Viszont, akkor inkább ez, mint egy 18-55-ös KIT-obi!
Haveromnak pont ez van, volt a kezemben párszor, de csak vaktában lövöldöztem vele és nem mélyedtem bele jobban!
Viszont, akkor inkább ez, mint egy 18-55-ös KIT-obi!
Oké, köszi, akkor még mindig ez a legjobb.
Ezzel akartam én is, csak valamiért nem mûxik a nálam lévõ verzió. Törlöm és töltök le újabbat.
Ezzel akartam én is, csak valamiért nem mûxik a nálam lévõ verzió. Törlöm és töltök le újabbat.