Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Igen az nekem sem, de egyelőre még bizakodó vagyok. Meglátjuk hogyan viselkedik majd, ha eléri a Balaton térségét.
Atyaégmijön!
Szerk.
Esküszöm nappali világosság van néha már... Kegyetlen!
Gyakorlatilag konstans villámlik.

Szerk.
Esküszöm nappali világosság van néha már... Kegyetlen!
Gyakorlatilag konstans villámlik.
Emlékszem egyébként arra a napra délre egy ugyanolyan bow echót, (durvábbat mint a reggeli) jeleztek előre, helyette jött egy “rekorder” sc, fair trade
Ahogy nézem a legintenzívebb szakasz egyelőre tökéletesen irányban van, persze még messze jár, de elég jól néz ki.
Az ablak nyitva hagyva, ha van valami extra csak felébredek majd rá.
Az ablak nyitva hagyva, ha van valami extra csak felébredek majd rá.
Huhú, ha azokból a kis zöld pacákból tényleg lesz bármi az roboghat felém várom sok szeretettel!
Pécs is megkaphatja maga ívét
Van még utánpótlás ahonnét ez jött... - Áramlás alapján én is a Balcsira szavazok de van benne egy kis északabbra kanyarodás.
szerk: az előtte lévő zöld gyenge katyvaszt se írnám le csontra mert szerintem helyi képződések is lesznek hamarosan az elkövetkezendő 0-3 órában.

szerk: az előtte lévő zöld gyenge katyvaszt se írnám le csontra mert szerintem helyi képződések is lesznek hamarosan az elkövetkezendő 0-3 órában.
Sokat ment az biztos, de nem egyértelmű, hogy pontosan mennyit. Ezeket találtam róla:


Azt nézem hogy túlságosan észak felé halad, nem lesz ebből pécs romokban és én sem kapom meg az elkussoltató bow echomat ha így halad
Egyre jobban néz ki a szlovén ill. a horvát radar és egész pöpec kis squall line van kialakulóban, kv bekészítve!
Képet nem tudok, de folyamatosan felhővillámok vannak, fúj a szél és mélyen dörög.
Ilyenkor bezzeg mi is DNy-ON vagyunk, kellett nekem üvegházat (polipkarbonát) összerakni. Majd a végén úgy járok vele, mint a tavaly ősszel kiültetett leanderekkel.

/nem úgy néz ki hogy gyengülne a kis DNY-i cucc/
/nem úgy néz ki hogy gyengülne a kis DNY-i cucc/
Jóvammá gyerekek akartam egy délnyugati zivit átélni, de azért túlzásokba nem kell esni!
Végre hosszú idő után újra zivatarok érkeznek Vas-Zalába! Már annyira unalmas lehetett nélkülük!
El kell szomorítsalak,most az alsóbbik bow echoban 65-69es reflektivitás van….
Szeritnem ebből piros lesz nemsokára
A kérdésem az lenne, hogy amit az UKMO EU csapadékot vár, arra van esély, vagy valamit most nagyon rosszul számol?


Lehet, hogy nagyobb a füstje, mind a lángja. Gyorsan átrobog majd 10-20mm esővel, aztán lehet aludni a hűvösben.
Ecsém, ez gyorsabban robog, mint ahogy én ott szoktam menni a szlovén autópályákon....
Egyelőre gyengülni nem gyengül, sőt...
Egyelőre gyengülni nem gyengül, sőt...
tarolt az a hajnali bow echo, de ha jól emlékszem inkább látványos volt mint pusztító, lehet jobb is hogy kihalt a szele mert dél-dunántúl azon a napon romba dőlt volna
na jön a viharsarokba reggel egy ilyen én egész szezonban kussban leszek

na jön a viharsarokba reggel egy ilyen én egész szezonban kussban leszek
Nagyon furcsa érzés itt lenni délnyugaton és látni a radaron, ahogy közeledik és közben nem gyengül, vált irányt, válik 3 felé és egyéb szokásos szarságok. Napok óta látszik, hogy jönni fog és jön is, mint a csabai gyors. Ja várjunk, az gyakran késik, néha lerobban.
az a csodás kis sc nem egy rekorder a leghosszabb életű szupercelláért? Valahol olvastam hogy nagyjábol 1000-1300 km-t élt túl
Floo! Tudom, hogy ez nálad kb tucat esemény, de kérlek, dokumentáld majd videóval azt a kis gyenge zivatart, ami hozzád tart délnyugatról!
Igazán hálásak lennénk itt, Reménytelenföldén, ha egyszer legalább digitálisan átélhetnénk a becsehelyi mindennapokat
Köszi előre is!
Egyenesen a Balatont vette célba szerintem.
Nagyja tőlem délre vonul majd de talán itt is lehet vmi műsor
Nagyja tőlem délre vonul majd de talán itt is lehet vmi műsor
Trambulin lesúlyozva, jöhet az évszázad vihara! 
A tegnapi esti két szék közé esés után, ugyanezt a produkciót sikerült délután is végrehajtani.
Most aztán má' legyen valami!
A tegnapi esti két szék közé esés után, ugyanezt a produkciót sikerült délután is végrehajtani.
Most aztán má' legyen valami!
...fuu nekem nem 100asak az emlékeim de jól sikerült? 
Erre itt kínosan nagy a csend. Radaron látszik hogy a Tisza tónál keletkezett rendszer üllője alatt elindult valami, de korom sötétben nem látom lesz e eksőn múvi...
Berajzoltam a haladási irányt. Elvileg itt megy el éppen hogy mellettem.
szerk amennyit csak látok az erősen sürvedt időben hogy katyvaszos lett az égbolt és még azok is határozottan erősödni kezdtek.
fújdogál a szél de kellemes meleg pára dús levegőt hoz. A törpe denevérek itt recsegnek a panel körül , egy bő órája elhallgatott a fekete rigók is. Este felé van hogy rákezd még egy dalra nem csak reggel. Tapintani lehet kint a "valami készül" jelleget. 
Erre itt kínosan nagy a csend. Radaron látszik hogy a Tisza tónál keletkezett rendszer üllője alatt elindult valami, de korom sötétben nem látom lesz e eksőn múvi...
Berajzoltam a haladási irányt. Elvileg itt megy el éppen hogy mellettem.

szerk amennyit csak látok az erősen sürvedt időben hogy katyvaszos lett az égbolt és még azok is határozottan erősödni kezdtek.








