2026. június 22., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#702722
Már 7,7 mm szeret
#702721
Igen az nekem sem, de egyelőre még bizakodó vagyok. Meglátjuk hogyan viselkedik majd, ha eléri a Balaton térségét.
#702720
Atyaégmijön!

beillesztett kép



Szerk.
Esküszöm nappali világosság van néha már... Kegyetlen!
Gyakorlatilag konstans villámlik.
#702719
Emlékszem egyébként arra a napra délre egy ugyanolyan bow echót, (durvábbat mint a reggeli) jeleztek előre, helyette jött egy “rekorder” sc, fair trade laza
#702718
Az előtte képződő katyvaszmező nem tetszik zavarban
#702717
mekkora volt a szél?
#702716
Ahogy nézem a legintenzívebb szakasz egyelőre tökéletesen irányban van, persze még messze jár, de elég jól néz ki.nyelvnyujtas
Az ablak nyitva hagyva, ha van valami extra csak felébredek majd rá. laza
#702715
Huhú, ha azokból a kis zöld pacákból tényleg lesz bármi az roboghat felém várom sok szeretettel!szeretszeret
#702714
...és szikra-durr-kombó, köszönettel szeret
#702713
...de azé rajtam is ül egy piros kelgyó, nyomja is rendesen szeret

beillesztett kép

#702712
Pécs is megkaphatja maga ívét  laza Van még utánpótlás ahonnét ez jött... - Áramlás alapján én is a Balcsira szavazok de van benne egy kis északabbra kanyarodás. 

beillesztett kép

   

szerk: az előtte lévő zöld gyenge katyvaszt se írnám le csontra mert szerintem helyi képződések is lesznek hamarosan az elkövetkezendő 0-3 órában.zivatar
#702711
Sokat ment az biztos, de nem egyértelmű, hogy pontosan mennyit. Ezeket találtam róla:

beillesztett kép



beillesztett kép

#702710
Körmend útban lesz...nyelvnyujtas
#702709
Tellibe kaptuk ezt is..zivatar
Felhőszakadás, jég nélkül.
#702708
Azt nézem hogy túlságosan észak felé halad, nem lesz ebből pécs romokban és én sem kapom meg az elkussoltató bow echomat ha így haladBohócszomoru
#702707
No én még ijjjjjet nem láttamzivatar
Ez nem érne meg egy gyenguska piros riasztást?


beillesztett kép

#702706
Esik a zuhog, dönget a szél szeret Zivatar ugyan nincs, de így is csodás szeret
#702705
Jó, tudom, de nem akartam ünneprontó lenni, mint te szomoru
#702704
Majd elmúlik, ha kijön a szélárnyékból. kacsint
#702703
A videjó is megteszi kacsint
#702702
Egyre jobban néz ki a szlovén ill. a horvát radar és egész pöpec kis squall line van kialakulóban, kv bekészítve!
#702701
Képet nem tudok, de folyamatosan felhővillámok vannak, fúj a szél és mélyen dörög.
#702700
VasZala deszkáz, többi meg készül, ja és fontos KÉPEKET KÉLREK laza

beillesztett kép

#702699
Ha nem gyengül ez itt Veszprém megyén is át robog zivatar
#702698
Ilyenkor bezzeg mi is DNy-ON vagyunk, kellett nekem üvegházat (polipkarbonát) összerakni.  Majd a végén úgy járok vele, mint a  tavaly ősszel kiültetett leanderekkel. nevet laza
/nem úgy néz ki hogy gyengülne a kis DNY-i cucc/
#702697
Jóvammá gyerekek akartam egy délnyugati zivit átélni, de azért túlzásokba nem kell esni!  laza
#702696
Aztakurvabazmeg! zivatar

beillesztett kép

#702695
Az elkerül délre, de akkor is, ez most erős lesz.
#702694
Végre hosszú idő után újra zivatarok érkeznek Vas-Zalába! Már annyira unalmas lehetett nélkülük!  laza
#702693
5 mm esett a 10 perces zivatarból.
#702692
El kell szomorítsalak,most az alsóbbik bow echoban 65-69es reflektivitás van….zavarban Szeritnem ebből piros lesz nemsokára
#702691
Reménykedem, hogy jég nem lesz belőle... 
#702690
Nagyon komoly bow echós cuccos jön befelé...
#702689
Délnyugat deszkázhat sürgősen!!zivatar

beillesztett kép

#702688
A kérdésem az lenne, hogy amit az UKMO EU csapadékot vár, arra van esély, vagy valamit most nagyon rosszul számol? 

beillesztett kép

beillesztett kép

#702687
Lehet, hogy nagyobb a füstje, mind a lángja. Gyorsan átrobog majd 10-20mm esővel, aztán lehet aludni a hűvösben.
#702686
+meg kisklik
#702685
Húhaaaaa...

beillesztett kép

#702684
Ecsém, ez gyorsabban robog, mint ahogy én ott szoktam menni a szlovén autópályákon....

Egyelőre gyengülni nem gyengül, sőt...
#702683
tarolt az a hajnali bow echo, de ha jól emlékszem inkább látványos volt mint pusztító, lehet jobb is hogy kihalt a szele mert dél-dunántúl azon a napon romba dőlt volna

beillesztett kép



na jön a viharsarokba reggel egy ilyen én egész szezonban kussban leszek lazavidám
#702682
Nagyon furcsa érzés itt lenni délnyugaton és látni a radaron, ahogy közeledik és közben nem gyengül, vált irányt, válik 3 felé és egyéb szokásos szarságok. Napok óta látszik, hogy jönni fog és jön is, mint a csabai gyors. Ja várjunk, az gyakran késik, néha lerobban.  laza
#702681
az a csodás kis sc nem egy rekorder a leghosszabb életű szupercelláért? Valahol olvastam hogy nagyjábol 1000-1300 km-t élt túl
#702680
Floo! Tudom, hogy ez nálad kb tucat esemény, de kérlek, dokumentáld majd videóval azt a kis gyenge zivatart, ami hozzád tart délnyugatról!nevet Igazán hálásak lennénk itt, Reménytelenföldén, ha egyszer legalább digitálisan átélhetnénk a becsehelyi mindennapokatszeret Köszi előre is!nevet
#702679
Egyenesen a Balatont vette célba szerintem. 
Nagyja tőlem délre vonul majd de talán itt is lehet vmi műsor zivatar
#702678
Trambulin lesúlyozva, jöhet az évszázad vihara! nyelvnyujtas

A tegnapi esti két szék közé esés után, ugyanezt a produkciót sikerült délután is végrehajtani.
Most aztán má' legyen valami! 
#702677
Kéne tolnom egy kávét nehogy lemaradjak arról, hogy hogyan leszünk romokban. Bohóc
#702676
esett 73 csepp eső
#702675
...fuu nekem nem 100asak az emlékeim de jól sikerült? szegyenlos

Erre itt kínosan nagy a csend. Radaron látszik hogy a Tisza tónál keletkezett rendszer üllője alatt elindult valami, de korom sötétben nem látom lesz e eksőn múvi...
Berajzoltam a haladási irányt. Elvileg itt megy el éppen hogy mellettem. 

beillesztett kép

   

szerk amennyit csak látok az erősen sürvedt időben hogy katyvaszos lett az égbolt és még azok is határozottan erősödni kezdtek. nevet fújdogál a szél de kellemes meleg pára dús levegőt hoz. A törpe denevérek itt recsegnek a panel körül , egy bő órája elhallgatott a fekete rigók is. Este felé van hogy rákezd még egy dalra nem csak reggel. Tapintani lehet kint a "valami készül" jelleget.  lazanyelvnyujtas
#702674
Ó, az egy gyönyörű nap volt, igaz Imi?szeret

beillesztett kép



beillesztett kép

#702673
Sziasztok. 1 órája fogtam ezt kis pörgettyűt az északkeleti minirendszer baloldali fö cellája körül. Szép ütemesen  araszolt balra-kifelé a rendszer alól. Imádtam látni.  laza

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-22 05:18:43

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

18.1 °C

na00

RH: 90 | P: 1022.6

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.