Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Egyébbként hogy a túróba lehet így megcsinálni. Nekem nagyon tetszik, de nemtudom így megcsinálni mert nemtudom mit kell beállítani, meg hogyan. Mindig vacak képek születtek. Pedig nagyon szépeket lehet vele csinálni!
Három képbõl készítettem. Az általad említettrõl még nem is hallottam.
Akartam írni! 
A képeim ott jó helyen vannak. Jó az az oldal mert megmutatja, hányan názték meg a képeket. A kezelhetõsége is egyszerû!
A képeim ott jó helyen vannak. Jó az az oldal mert megmutatja, hányan názték meg a képeket. A kezelhetõsége is egyszerû!
Azt elfelejtettem kérdezni, hogy ezek valóban HDR-ek, vagy PHDK-ek?
(PHDR: sajátos rövidítés, a fényességet utólag növelem és csökkentem Photoshop segítségével. Tehát nem készítek három, vagy több képet. Ha esetleg nem volna világos.)
Örülök, ha tetszett a link!
Majd éjjel rendesebben végignézem én is, mert még melózok, épp csak belekukkantottam!
Hurrá! 
"Tisztelt Felhasználó!
Örömmel tájékoztatjuk, hogy elõzõ értesítésünk óta megoldás született a Fotoalbum.hu szolgáltatás folytatására. Az elkövetkezõ idõkben üzemeltetõ váltás történik, amelynek köszönhetõen az ingyenes képtárhely szolgáltatás továbbra is fennmarad.
Üdvözlettel,
Fotóalbum.hu"
"Tisztelt Felhasználó!
Örömmel tájékoztatjuk, hogy elõzõ értesítésünk óta megoldás született a Fotoalbum.hu szolgáltatás folytatására. Az elkövetkezõ idõkben üzemeltetõ váltás történik, amelynek köszönhetõen az ingyenes képtárhely szolgáltatás továbbra is fennmarad.
Üdvözlettel,
Fotóalbum.hu"
Szerintem a HDR képek is éppen annyira lehetnek jók, vagy rosszak, mint az összes többi. Ezek pl. nagyon jók, gratula!
Hú, nagy királyság ez az oldal, köszi, hogy megosztottad.
Én eddig nem ismertem.
Én eddig nem ismertem.
Nekem is tetszenek a HDR-ek, néha én is rakok össze!
A Te képeid is szépek, különösen az utolsó!
A Te képeid is szépek, különösen az utolsó!
Köszönöm az információt. Elõbb elveszett a napgy hajtásban! 
Hát sajnos akkor nem ez lesz a fotóalbumom.
Nekem valami olyan kéne, ahol galériát lehet nyitni a képeknek. És korlátlan mennyiséget fel lehet tölteni. Nem egyszerre, hanem idõvel.

Ilyen kellene: Link (ez megfog szûnni ápr 1.étõl.)
Hát sajnos akkor nem ez lesz a fotóalbumom.
Nekem valami olyan kéne, ahol galériát lehet nyitni a képeknek. És korlátlan mennyiséget fel lehet tölteni. Nem egyszerre, hanem idõvel.
Ilyen kellene: Link (ez megfog szûnni ápr 1.étõl.)
Egyszer már írtam neked. Összesen 200 képet tudsz feltölteni, azt hiszem. Mappák meg címkék vannak, térképen el lehet helyezni a képeket. Meg vannak ilyen nagy közös, specifikus mappák, amikbe sokan küldenek be képeket.
Üdvi!
A Link -rõl mi a véleményetek? Úgytudom havi 100megát enged feltölteni. Lehet itt galériákba rendezni a képeket? Pld napokba?
Mert ugye a fotoalbum megszûnik - mégegy hátráltatás a képkészítésben.
Elõre is köszönöm a válaszokat.
A Link -rõl mi a véleményetek? Úgytudom havi 100megát enged feltölteni. Lehet itt galériákba rendezni a képeket? Pld napokba?
Mert ugye a fotoalbum megszûnik - mégegy hátráltatás a képkészítésben.
Elõre is köszönöm a válaszokat.
A -18 fok nem alap. Még az 50D-nél sem. Meg még az 5D-nél sem. Mindegyik 0-40 fok közötti T-re van specifikálva. Sõt, még az EOS1DMkIV is.
Statisztika alapján az 1000D zárszerkezete 18020 és 30066 expo között 11 gépbõl 3-nál megy tönkre.
Statisztika alapján az 1000D zárszerkezete 18020 és 30066 expo között 11 gépbõl 3-nál megy tönkre.
Pedig ez a fórum erre (is) való 
Mindenki aki tud jelenleg futó fotópályázatról, ne tartsa magában az infót!
Elõre is köszi! Én is szívesen foglalkoznék most már, így a tavasz beköszöntével, ilyen dolgokkal...
Mindenki aki tud jelenleg futó fotópályázatról, ne tartsa magában az infót!
Srácok! 
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Tud valaki ingyenes fotópályázatról? Ha igen, akkor priviben elküldenétek nekem a linket/linkeket? Nem szeretném a fórumot terhelni ezzel..
Köszönöm!
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Tud valaki ingyenes fotópályázatról? Ha igen, akkor priviben elküldenétek nekem a linket/linkeket? Nem szeretném a fórumot terhelni ezzel..
Köszönöm!
Ha dobálózni akarsz vele, akkor beszéljük meg, hogy Te hova állsz, én hova állok és dobhatod! 
25000 expó van kb. benne!
Egyébbként budapesten alkotott, azthittem a Westendnél belevágom a vízesésbe. akkor kb 50xerre csinálta. De ha a kártya lesz a bûnös, akkor a 4 gigást ollóval kettévágom az tuti!
Azért 125 ezerért alap, hogy kivágom a -18°c-ba. Nemazért vettem, hogy ne gyepáljam! az error kivételével még az objektív porosodása a gond. Aztán ennyi.
Egyébbként budapesten alkotott, azthittem a Westendnél belevágom a vízesésbe. akkor kb 50xerre csinálta. De ha a kártya lesz a bûnös, akkor a 4 gigást ollóval kettévágom az tuti!
Azért 125 ezerért alap, hogy kivágom a -18°c-ba. Nemazért vettem, hogy ne gyepáljam! az error kivételével még az objektív porosodása a gond. Aztán ennyi.
Egészen furcsa kép. A jó értelemben. Semmi extra, de valahogy mégis megfogja a szemem.
Gratula!
Szép
A fókusz pont a hátsó virág bibéjén van, az életlen elõ- és háttér olyan hangulatot kölcsönöz a képnek, mintha szél fútta volna. Teccik
Ne csak elromoljon, lehetõleg ki is kelljen cserélni.
Hát mi a csudáért vennél évente újat és újat valamibõl, ha még mindig remekül mûködik.
Hát mi a csudáért vennél évente újat és újat valamibõl, ha még mindig remekül mûködik.
Ebben biztos van valami... Csak hát, mondjuk én, hogy ebbe belefutottam, kevésbé valószínû, hogy mostanában még egyszer Canonra adjam a fejem... Ezen azért a gyártó is elgondolkodhatna, ha a bizalom valakiben megrendül 10szer olyan nehéz visszaszerezni azt. Ezzel szerintem nem csak én vagyok így. Ezzel persze nem lehúzni akarom a márkát, tudom a sok pozitívumát is!
Másrészt tudok olyan 1000D-t a városban, amit kb. velem egy idõben vásároltak, nyúzzák és semmi baja. Az ellenpélda egy 5D, azzal már 10szer annyi probléma volt mint az én kis ezresemmel... Szóval, én inkább azt mondom, tömeggyártás, "mindent kispórolok technológia" az igazi probléma, de nem csak a Canonnál és a fényképezõgépekre igaz, hanem szinte mindenre mostanság.
A cél az, ha valami elromolhat, az romoljon is el! Murphy nyomán.
Hát, letöltöttem az exif viewer nevû progit, szerintem ez a kamera nem írja be exifbe. Mintha egyszer fórumon is ezt olvastam volna...
Én is szétkaptam a kis Sonymat, garancia sincs már, szóval tovább próbálkozom (igaz recseg-ropog, de amúgy mûködik). Mostani állapotánál már csak jobb lehet... :-))) (CCD-kosz)
Tudom, de az exponáló gomb lábairól vezetékek lógnak kifele, a hangszórót kiszedtem, hogy a kábelt ki tudjam vezetni. Csavar is hiányzik belõle 
Inkább nem próbálkoztam egy ilyen géppel.
Inkább nem próbálkoztam egy ilyen géppel.
A CCD hibát ingyen megjavítják, garancia lejártával is. Valami típushiba.
Sok gép exif-be beleteszi hány képnél tart.
Speciális programmal ki lehet olvasni belõle.
Az én pentaxom 9xxx-tõl kezde a fájlok sorszámozását, mert egy canon gépbõl áttett kártyára lõttem az elsõ teszt képeket. És azon talált sort folytatta.
Speciális programmal ki lehet olvasni belõle.
Az én pentaxom 9xxx-tõl kezde a fájlok sorszámozását, mert egy canon gépbõl áttett kártyára lõttem az elsõ teszt képeket. És azon talált sort folytatta.