Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Fhú micsoda fotók lettek beküldve. 
Gratulálok a készítőknek.
A Szegedieket meg köszöntöm a szeptemberi telitalálatosok ligájában.
Cassano jobbulást kívánok.
Gratulálok a készítőknek.
A Szegedieket meg köszöntöm a szeptemberi telitalálatosok ligájában.
Cassano jobbulást kívánok.
Már úton vissza Pestre. Kiskundorozsmánál még mindig van a jégből.
"Rendes" (fényképezős) képek majd holnap.
"Rendes" (fényképezős) képek majd holnap.

Látványosan érkezett 1-2mm-t hagyott maga után. Az utolsó két képen mintha egy tuba ereszkedett volna le, de nem vagyok benne biztos pár percig volt látható.






Márciusban majd jön a tél szartalanítás is. 
Böszme egy jószág, brutál teljesítmény, köszi a képeket!
Böszme egy jószág, brutál teljesítmény, köszi a képeket!
Eszméletlen képek. Kemény szupercella volt az a Dél-Alföldi romboló. Itt pedig a tegnap estétől ma reggelig tartó esőzés eredménye 11mm.Nem tudom, hogy vagytok vele de nekem nagyon bejön ez a szeptember
Szerda éjjelről ma csütörtökre virradóan érdeklődés hiányában elmaradtak térségemben a zivatarok.
Így a szerdai nap zivatarmentes lett.
Kedden viszont volt a délután derekán egy majdnem telibeverő apró kis cellácska, melyet a radar is bizonyított, a villám térkép is, és az otthoniak elmondása szerint is volt zivatar.
Így a szept. 27-i keddi nappal együtt a havi zivataros napok száma 3 db-ra, az éves zivataros napok száma pedig 41 db-ra emelkedett.
Így a szerdai nap zivatarmentes lett.
Kedden viszont volt a délután derekán egy majdnem telibeverő apró kis cellácska, melyet a radar is bizonyított, a villám térkép is, és az otthoniak elmondása szerint is volt zivatar.
Így a szept. 27-i keddi nappal együtt a havi zivataros napok száma 3 db-ra, az éves zivataros napok száma pedig 41 db-ra emelkedett.
MInt valami téli kép. Amúgy nem hinném, hogy nagy bajuk lenne meg amúgy is lassan lehullatnák a leveleiket. A jég meg talán elég apró és nem sebezte meg a törzseket.




Beszéltem idősekkel, és egy vadász bácsival is, azt mondták ilyet még nem láttak ami itt volt.
A cuccos,távolodóban délre; Az udvari paprikám, Az autó teteje, meg a fű a jégesőután 30 percre...




A belvárosban (híd) nem volt annyira durva a jég méretileg és mennyiségileg sem, de azért voltak benne 2+-os darabok.


Hódmezővásárhely kellős közepén vagyok, és a metnet-es radart nézve benne voltunk a pirosban legalább 10 percig. Hát... aszfaltnedvesítésnek jó volt... Jelenleg gyenge eső. Viccnek is rossz.
Cassano: Ezek alapján sok mindenre Te se számíts Orosházán!
Cassano: Ezek alapján sok mindenre Te se számíts Orosházán!
Zivatar, jégesővel, 1 perc levélválasztó volt - borsónyi, de nagy sebességgel esett esővel.
T.akt 12,0 fok.
T.akt 12,0 fok.
Szeged felett befeketedett újra a radaron, úgyhogy a városhoz érve visszaerősödött!
Most írtam rá pár perce ismerősre, hogy Mórahalmon van-e már valammi.
Na pont akkor ért oda. Ilyen apróbb jegek estek a videó alapján amit mutatott, de csak a széle súrolta őket.
Hétfőn lett kész az autóm, a júniusi jégverés 406db horpadást okozott... Most beálltam az épület alá. Próbálok fotózni.
Ideért egy záportömb. Teljes erővel nyomja. Dombok tűnnek el... Zselic romokban.
Szegednek hajrá! Ismerős fotóz!
Szegednek hajrá! Ismerős fotóz!
Pont ez a baj, rendesen bele is estem ebbe a nyavalyába, de bevettem egy Algot, hátha leviszi a lázam.
Bár ahogy megláttam a cellát, az adrenalin elkezdett dolgozni és már jobban vagyok.
Bár ahogy megláttam a cellát, az adrenalin elkezdett dolgozni és már jobban vagyok.





























