2026. június 27., szombat

Légköroptika

Adott napon: 
Keresés:
#32853
Reggel én is láttam halo-t de annyira de annyira lusta voltam fotózni.. szegyenlos Utána bosszantott a dolog, igaza van Nolinak, ez fertõzés.. kacsint
#32852
Gyá! Baróságos! nevet
Nálam ilyen volt: Link laza vidám
#32851
Regge félnyóc:

Link
Link
#32850
De szépek!! Jó erõs halód volt. Itt egész nap fractusokat láttam csak.
#32849
Na most tessen szépen leülni.
Tegnap, márc. 31-én Marko Riikonen Tamperében Bishop-gyûrût fényképezett, mégpedig az Eyjafjöll által kibocsátott gáz hatására.
Link
Az meg hogy lehet? Aki követi a földtan topikban a témát, tudja, hogy egy bazaltos, lávaszökõkutas kitörés, ami nem megy fel a sztratoszféráig. Nem is kellett neki, hisz Izland és Skandinávia közel vannak, hamar odaér a gáz. Ezzel kapcsolatban lehet átnézni a történelmet, mivel a Lakí 1783-as kitörését követõen fél Európában záptojászagú felhõk kavarogtak (felszín közelében).
Nos, az Eyjafjöll gázát egyelõre nem mérték mennyiségileg, de jellemzõ az izlandi hasadékvulkanizmusra a nagyfokú gázkibocsátás.
A finn fényképeken tökéletes Bishop-gyûrû van, egyértelmûen az, mégpedig troposzférában lévõ kéndioxid-alapú.
Hajrá vulkánok!
#32848
A mai galerim, immáron Flickr-ólban tartva:
Link
#32847
Azta! Szép darab!
#32846
Királyság! Szépen kiszárnyasodott az érintõ. :-)
#32845
Szundi volt 10ig legalább - az elsõ 3 nap hajtását kellett kialudnom! Szóval nemláttam semmit, mág az álmokat is elfelejtettem!

Viszont most délután erõs felsõ érintõ volt látható!: Link Link Link
Látványos volt, még anya is beszólt, hogy mi a szösz van az égen!
#32844
Köszi, azért máskor majd jobban ügyelek. nevet
#32843
Ha megadtad az észlelései helyszín koordinátáit, akkor itt:
Link
És megadtad, jól van. :-)

Sajna dátumot utólag nem lehet javítani, de Ákinak van igaza, mindegy, úgyis csak mi tudjuk. :-)
#32842
APA! Kezdõdik!
Fényes 22-es, melléknapokkal, kis darabon növekvõ melléknapívekkel.
#32841
szegyenlos vidám
Van valami képtár, ahol a ma feltöltött képeket lehet megnézni?
#32840
Na bumm. Ezt is csak mi tudjuk. vidám
#32839
Feltöltöttem, de a dátumot véletlenül elrontottam. Van lehetõség utólag javítani? :o
Link szegyenlos
#32838
Jönnek még magasszintûek DNY felõl, szerintem estig lehet még akció. Tessen kérem figyelni.

Bálint, nem gondoltam, hogy ilyen irigy kutya vagy. ;-)
#32837
Kár, hogy nemmutizod..
#32836
Ma vakító jobbos melléknap látszódott, szép volt, telefonos kép készült róla csak, de fel se rakom, mert nagyonnagyon nem adja vissza a látványt. nyelvnyujtas
#32835
Szívem szerint most nyilvánosan lehülyéznélek. Az a kép igenis KIVÁLÓ, egyedi, gyönyörû! Nem art gallery a vödör, hanem science gallery. Szóval a kis laposnak ott a helye. :-)
#32834
Nagyonszépek a mellékházaid. laza
Az oszlop is, gratula!
_______

Jani, fenéket!!!! Igaza van Nolinak, a Vödrön a helye!!
#32833
Szerintem túl sötét kép lett, de enélkül viszont kevésbé látszódna a szivárvány. nevet
Az én kattintgatásaim korántsem mûvészi alkotások. szegyenlos nevet
#32832
Jut eszembe, vödör. JANIIIIII, Te miért nem raktad fel a lapos szivárványos képedet? Szerintem megérdemelné!
#32831
Az én reggelim (vödörön, a minõsége azért itt jobb, mint a picasa-n):
Link
#32830
Nem, itt akkor reggel nem volt semmi. Késõbb 8 után volt egy kis melléknap, pici farkincával: Link
#32829
Ó grószmutter, de szép!
JOBBULÁST!
#32828
Naná, mint általában - pláne, hogy meg is vagyok fázva. Link

Más - Tegnap naplemente elõtt: Link
#32827
Nálam most is van haló, méghozzá Cc-n szép színes, de nem túl erõs felsõ érintõ, valamint melléknapok kis melléknapív-darabbal Ci / Cc katyvszon.
#32826
Rafi, alukáltál reggel, vagy láttad a halót?
#32825
Aaaz igen! Az tényleg lapos! Látom neked is frankó helyed van a fényképezéshez! laza
#32824
Hát ez még szebb!!!
#32823
Sajnos mire beértünk a faluba, eltûnt, helyébe késõbb ezek a mammák kerültek, szép kárpótlás: Link
#32822
Az is haló :-)
#32821
Plusz a reggel 7 órási képen mintha gyenge balos melléknap is ott vigyorognanevet
#32820
OMSZ györöki kamerán is igencsak halózik. :-)
Link
#32819
Veszprémben erõs naposzlop + orbitális melléknap
#32818
Tapolcai webcamon szép felsõ érintõ van, én sajna csak 10 perc múlva tudok kinézni, remélem, nálunk is van.

szerk: Tápiószele,Gyöngyössolymos dettó. Remélem, Ági vagy Áki is látja!
#32817
Debreceni webcam holdhalót jelez. Zappo, Bellone, alukáltok?
#32816
A kátyús szivi is szivi, nagyon állat, hogy pont feléje autózol :-)) Végül is elérted? ;-)
#32815
Hihetetlen gyönyörûek! Gratulálok! Csak így tovább, hozd csak nekünk a szebbnél szebb szivárványokat!! :-)
#32814
Ma nem volt szép peremfelhõ, így csak két szivárványos képet mutatnék.
Elõször ilyen lapos volt Link
10 perccel késõbb, ahogy a felhõk és a csapadéksáv elmozdult, már így nézett ki Link
nevet
#32813
Gratula mindenkinek a szép képekhez!
Én már az NLC-s, CHA-s nyári idõszakot várom nagyon.nevet
#32812
Egy darabkát nekem is sikerült lencsevégre kapni:
Link nevet
A fotót mozgó autóból, erõsen kátyús útszakaszon készítettem, ezért a gyengébb minõség, elnézést érte.
#32811
Köszi! kacsint
Meg a tanácsokat is Mindenkinek, hogy mikor kell figyelni.. kacsint
#32810
Szassztok.
Itt pár perc múlva alávilágít a Nap a viharnak,lehet lesznek érdekes szinek... kacsint zivatar
#32809
Micsoda mák! Nagyon szép! A szél jól odafújta a vízcseppeket a napsütötte részre, gondolom, állatian néz ki a kék égen!
#32808
Ma délutáni szivárványunk: Link nevet
#32807
Brigi, nézd csak:
Link
#32806
Akkor ugord át! kacsint
#32805
Általában hidegfront utáni tiszta, felhõlencsésítõ idõben. nevet
#32804
Hû, olyan lapos szivárványt látok, amilyet eddig még soha. zivatar
Képek készültek. kacsint

Utolsó észlelés

2026-06-27 14:24:58

Budapest III. - Flórián tér

35.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.