Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Pont az a jó bennük, hogy nem is látni, hogy HDR-ek. Olyanok, mintha valami extra dinamikatartománnyal rendelkezõ géppel készültek volna...
Én nem szeretem a HDR képeket.
De ezek rendkívül tetszenek, mivel nem veszett el bennük a realitás. Valóban, én is tolnék még egy picit a színeken, de lehet, hogy akkor elromlik az egész, nem tudom. Minenesetre nagyon gratulálok a képekhez!!
Melyik progival alkottad?
De ezek rendkívül tetszenek, mivel nem veszett el bennük a realitás. Valóban, én is tolnék még egy picit a színeken, de lehet, hogy akkor elromlik az egész, nem tudom. Minenesetre nagyon gratulálok a képekhez!!
Melyik progival alkottad?
Mobiltelefon? Írnál róla kicsit bõvebben? Hallottam valami szoftverrõl - de az ericsonokra jó - nokia 6234-re esetleg valami nincs?
Nagy gratula, gyönyörûek! Nekem nagyon tetszenek!
Amúgy is szeretem Szigligetet.
Nyáron majd párszor át is kerekezek oda Györökrõl.
Amúgy is szeretem Szigligetet.
Nagyon köszönöm srácok! Örülök, hogy tetszenek!
Ugyan lehetnének jobbak is, de majd idõvel kiforrja magát!
Nyuli: a hiba korrigálva. Köszi!
Ugyan lehetnének jobbak is, de majd idõvel kiforrja magát!
Nyuli: a hiba korrigálva. Köszi!
Érdeklõdnék, hogy Time Laps felvételekhez valami spéci webcamera kell vagy elég 1 normál, és progival is lehet csinálni?
A kedvencem az elsõ kép, egy HDR, amin szinte nem látszik, hogy az
Gratulálok!
A többi mintha egy icipicit túl drámai lenne, de talán éppen csak egy hajszálnyit.
(A 3. képtõl mintha lenne valami maszat a szenzoron, a kép bal oldalán, fentrõl úgy a kép negyedénél, apró körök formájában)
A többi mintha egy icipicit túl drámai lenne, de talán éppen csak egy hajszálnyit.
(A 3. képtõl mintha lenne valami maszat a szenzoron, a kép bal oldalán, fentrõl úgy a kép negyedénél, apró körök formájában)
Nemtudom - nekem kicsit fakóknak tûnnek! Jóval erõsebb színek lehettek ott nem? Hiányzik a melegebb, zöldebb tónus.
Az ég sem mondjuk ennyire fakó, hanem mélykék. Legalábbis a felhõk között!
Am jók lettek!
Az ég sem mondjuk ennyire fakó, hanem mélykék. Legalábbis a felhõk között!
Am jók lettek!
Lehet, hogy egy kicsit megosztja majd a társaságot az alábbi pár kép (valakinek tetszik a HDR, valakinek nem), de fogadjátok szeretettel 
Életem elsõ HDR panorámaképei:
Link
Link - Szigliget, háttérben a Balatonnal. Itt sajnos a jobb oldali komponens bemozdult
Single HDR képek:
Link - Káli-medence
Link - Háttérben a Badacsony
Életem elsõ HDR panorámaképei:
Link
Link - Szigliget, háttérben a Balatonnal. Itt sajnos a jobb oldali komponens bemozdult
Single HDR képek:
Link - Káli-medence
Link - Háttérben a Badacsony
Örülök neki ha másnak is tetszik.
közösségi közlekedés minden ágát szeretem, így vannak még kötöttpályás fotóim, de nem terhelem vele a fórumot
Maximum majd csak a kivételes darabokat töltöm fel.
Amindenit, szép kis szimmetria. :-) Közben a sajátomra is sikerült vonatot találnom: Link
Jaj, a Putnok-Eger vonal is megszûnt?? Az ország egyik legszebb vonala...
Ha véletlen valaki Baján jár...
Link
Aki pedig nem jár erre a következõ két hétben, azzal is megosztom a kiállítás anyagát. Feltöltögetem ide a Metnetre, már amelyiket ezidáig még nem töltöttem fel.
Link
Aki pedig nem jár erre a következõ két hétben, azzal is megosztom a kiállítás anyagát. Feltöltögetem ide a Metnetre, már amelyiket ezidáig még nem töltöttem fel.
Wow, gratulálok, az egyik legjobb szuperszéleslátószögü zoom-objektív! Jó fényeket, szép motívumokat hozzá!
Köszi! 
Most visszanézve a képeket, a gép tartásán még van hová fejlõdnöm.
A torzítás miatt, hol így, hol úgy próbáltam egyenesbe rakni a fotókat, nem sokszor sikerült.
Most visszanézve a képeket, a gép tartásán még van hová fejlõdnöm.
Tegnap este átvettem a 10-20-as Sigma-t. Ma pedig ebédszünetben ki is próbálhattam az érkezõ zivataron.
Nagyon nagy élmény volt, fantasztikusan jó, hogy végre minden belefér a képbe.
Tök jók, nekem a 3. és a 4. tetszik leginkább.
Amúgy tényleg, tök fura volt elsõként, mikor belenéztem a Zenit keresõjébe. Azt hittem, pont jó távolságra vagyok a kép készítéséhez, de gyalogolhattam hátra vagy 15 métert.
Amúgy tényleg, tök fura volt elsõként, mikor belenéztem a Zenit keresõjébe. Azt hittem, pont jó távolságra vagyok a kép készítéséhez, de gyalogolhattam hátra vagy 15 métert.
Köszi! Igen, az elsõ az a ritka eset, hogy az ág-bogban jól fókuszált a gép. :-)))
Wow, az elsõ nagyon-nagyon tetszik! A második is tetszik, de jót tenne a képnek, ha leguggoltál volna, egy lentibb perspektívából több ég lenne benne, ill. a perspektiva olyan lenne, amit nem mindenki lát mindennap. A többirõl meg hiányzik a vonat
Viccet félre, az összes kép kafa, gratula!
FélOFF
Már vagy két hete volt hogy belenéztem egy Zenit 11 keresõjébe, azt hittem beleesek. :-))) Legalábbis a 0,2"-os elektronikus keresõkhöz képest furcsa. De szerintem nekem még ez is kevés lenne a pontos élességállításhoz.
EgészON :-)
Néhány mai fekete-fehér és szépia: Link Link Link Link Igen-igen, a harmadikról hiányzik egy vonat, de nem lehet mindent egyszerre... :-))) (A valóság az, hogy a szinte tükörként mûködõ LCD-n semmit sem láttam, vaktában kellett lõjem a képeket...)
Már vagy két hete volt hogy belenéztem egy Zenit 11 keresõjébe, azt hittem beleesek. :-))) Legalábbis a 0,2"-os elektronikus keresõkhöz képest furcsa. De szerintem nekem még ez is kevés lenne a pontos élességállításhoz.
EgészON :-)
Néhány mai fekete-fehér és szépia: Link Link Link Link Igen-igen, a harmadikról hiányzik egy vonat, de nem lehet mindent egyszerre... :-))) (A valóság az, hogy a szinte tükörként mûködõ LCD-n semmit sem láttam, vaktában kellett lõjem a képeket...)
Most lettem kész a pacsálással, egy film elõhívódott
Nagyon szívesen!
Csak nyugi, ezeket a gépeket még lehet javítani. Bár alig van már olyan régi vágású szaki, aki foglalkozik ilyesmivel.
Azért még biztos van néhány.
Hatalmas kõ esett le a szívemrõl...
Tegnap este levettem az objektívet, megnézegettem a dolgokat, de sok mindenre nem mentem vele. Féltem, hogy valamit elszúrok. (Nem értek még annyira hozzá.) Megvártam apát, nem tudom, hogy valóban a tükör akadt-e fenn, de valami tényleg beragadt. Kicsit megmozgatta, exponált egyet, és megjavult.
Remélem még egyszer nem fordul elõ, nem bírom a stresszt... Köszi a segítséget, srácok!
Tegnap este levettem az objektívet, megnézegettem a dolgokat, de sok mindenre nem mentem vele. Féltem, hogy valamit elszúrok. (Nem értek még annyira hozzá.) Megvártam apát, nem tudom, hogy valóban a tükör akadt-e fenn, de valami tényleg beragadt. Kicsit megmozgatta, exponált egyet, és megjavult.
Vedd le az objektívet és nézz bele a gépbe. Ha látod a redõnyzárat, akkor fennakadt a tükör. Nagyon óvatosan megpróbálhatod megmozdítani, hátha visszaáll. De tényleg óvatosan!
Ha jól tudom, a Zenit nem bajonettzáras, hanem menetes, úgyhogy csavarni kell az objektívet.
Ha jól tudom, a Zenit nem bajonettzáras, hanem menetes, úgyhogy csavarni kell az objektívet.
Egy dolgot azért próbálj ki: A kioldó gombot a Zeniteken el lehet tekerni, ezzel reteszeled a tükröt nyitott helyzetben; csavarj a kioldón valamelyik irányba, hátha csak eltekerted véletlenül.
Szerintem holnap kerül rá csak sor.
És ha az a gond? Lehet rajta segíteni?
És ha az a gond? Lehet rajta segíteni?
Nem vettél rosszat, dehogy
Én szívesen vennék 24 felvételeset, de az már ritka errefelé, pedig néha nem gyõzöm kivárni, hogy tele legyen a 36-os film 
A Zenittel kapcsolatban én is arra tippelek, amire Áki, azaz fennekadhatott a tükör. Ha leveszed az objektívet, akkor rögtön látod is, hogy az-e a baj.
A Zenittel kapcsolatban én is arra tippelek, amire Áki, azaz fennekadhatott a tükör. Ha leveszed az objektívet, akkor rögtön látod is, hogy az-e a baj.
Nem tudom...
Nekem csak az a lényeg, hogy valamilyen kiküszöbölhetõ probléma legyen.
El sem hiszem, hogy már az elején gond adódik vele. Majd holnap tüzetesebben megnézzük.
