2026. június 22., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#702868
18 mm több, mint vártam és több, mint Pilisszentkereszten. Izgatottan várom a szentendrei adatokat. Ha azt is megelőzzük, idén már nincs más elvárásom nevet
#702867
20,3 mm.
#702866
Igen, ez a jó öreg Dzsingisz barátom verdája. Lesz majd gyűjtés neki. nevet
Beértem a melóba, az egész város le lett gallyazva....
Íme a videóm. 
Kemény.
#702865
Szfvár-Maroshegy 9,5mm a summa, a szelet leszámítva durvulat nélkül. Persze hogy a város előtt gyengült el a kígyó. 
#702864
A hajnali zivataRock 11 mm esőt produkáltak.. 
A Tisza tó északi térségében az esti, és az újra elég combos hajnali akcióval Vazzalai világ lehet helyenként . 
Kíváncsian várom a hozamokat. 
#702863
Pedig ez teljesen jó volt eddig. Jövőhét közepén érdemes lesz medencét állítani legalább.
Hogy ne legyen off Tmin 13 volt. Már már hideg van. vidám
#702862
Visszanéztem most a radart. Te jó ég, milyen zivatar haladt keresztül 3 óra után Szegeden... én meg pont most vagyok Budapesten, annyira törvényszerű vidám itt a XI. kerületben semmi durvulat nem volt, akadt 1 közeli lecsapó és erős szél, de nagyjából ennyi. Fél 2-kor be is aludtam az izgalmaktól vidám
#702861
10 mm.
#702860
16,4mm. Éjjel felébredtem, hogy kopog a tetőtéri ablakon a jég, de annyira kész voltam, hogy inkább aludtam tovább vidám
#702859
Marcali mellett csíptem el este a cuccost. 
Radar 10/10, csapadék 5/10, szélvihar 6/10, látvány 5/10 volt. Kicsit csalódott vagyok, volt ez már sokkal jobb is.

beillesztett kép

#702858
13 mm! Pár napos halasztás aszály tekintetében..................!
#702857
Vépen az éjszaka 13,5 mm csapadék esett, tegnap éjjel 8,1 mm. A front összesen 21,6 mm lett.
#702856
Na bazz ez a dzsingisz kocsija? Itt szerencsére csak villám show meg eső volt. Mondjuk remélem a nyestemet agyonvágta a villám.
#702855
10mm, minden durvulat nélkül.
#702854
11 mm-tél öntözött meg minket az éjszakai zivatarrendszer, amely fantasztikus villámshow-val, komoly szélrohamokkal érkezett. A jeges "keménymag"  rész tőlünk délre vonulva Sármelléket verte el. 
#702853
Nálunk 15mm lett.
Jöhetne minden héten egy ilyen!
#702852
17 mm a tegnap. Brutál szélviharral meg most is. Pár távoli dörgéssel. 
#702851
13 mm-t mértem, megváltás. 10 %ot dobott az éves csapadékon vidám Így már 128 mm-nél járunk. 
#702850
Leesett egyben 8,5 mm, plusz még pár dörgés-villámlás is volt, éljen-éljen!
#702849
Kereken 10 mm esett az éjjel, egy locsolásnak jó, átmenetileg felfrissült minden.nevet
#702848
Éjfél előtt arra kellett ébrednem, hogy kábé Kalasnyikovval lövik a házat, az erkélyen villanyt kapcsolva pár diónyi méretű jeget is láttam pattogni, jellemző cserkó méretűek voltak. Fotózni esélyem se volt, gyakorlatilag folyamatos villámlás mellett ment a balhé. A kocsi szerencsére megúszta, térdig beszarva mentem le reggel vidám Jöhetett volna pár órával előbb.
#702847
Éjjel 1:49-kor egy brutálisan hangos, sistergős, majd robbanó  lecsapó riasztott fel. Hangerő tekintetében TOP10-ben az alapján, amit életem során eddig hallottam. Mi sem kellett, természetesen azonnal izgatottan futottam az ablakhoz, álom a szememből teljesen ki..., gondoltam most aztán feltöltődöm a hosszú-hosszú hónapok ingerszegény időjárása után.

Ehhez képest a telefont a kezembe véve láttam, hogy minden erősebb góc elkerül, így csak azért keltett fel az időjárás, hogy tanúja legyek, hogy hogyan kerülnek el a jelentősebb csapadekgócok sokadjára.

Most persze jó kialvatlan vagyok, de cserében legalább semmi értelmeset nem láttam és sereghajtó helyen vagyunk lehullott csapadékban is.

Annak azért örülök, hogy most Vas-Zalán kívül is volt élet a légkörben, de nekünk még ebből sem futotta lényegi dolgokra.

Továbbra is várok egy alkalmat, amikor intenziv csapadekhullást láthatok.
#702846
Az szép... Itt semmi extrém nem volt tegnap este se jég se szél, csak a felhőszakadás szerü intenzitás, végül 13 mm dobott le.
A június itt 37 mm.
#702845
9,1 mm.
#702844
éjszaka 8,6 mm
június 12, mm
az év 160 mm
#702843
Pécs romokban! 
Forrás: Meteo Mecsek fb oldal

beillesztett kép


Ez pedig egy barátom autója, pontosabban ami maradt belőle:

beillesztett kép

#702842
Zöld fű, fehér hó, Tirol:

Link
#702841
Jó reggelt! Végül 12 mm esett, nagy szerencséjére nevet A durvulatok elkerültek, a szél sem volt annyira vészes, lecsapók meg messzebb voltak. 
#702840
15,3 mm.
#702839
5-ös skála. Villàmlàs 5, eső 4, szél 4, jég 1,lecsapó 4, vidám21 mm 
#702838
Itt elsunnyogott a kertek alatt a java, bár volt némi szél, az esőgyűjtő fedelét a kert másik végében találtam meg.  laza 5,5 lett eddig, de nem szólok egy rossz szót sem, múltkor rekordot döntöttünk. 
Takt.: 14,1
#702837
Rohadjon meg, van nyoma a kocsin is... a helyzet nem tragikus, de nem szép.
#702836
Parádés éjszaka volt imádtam! zivatar Szépen felfrissült a levegő, szellőztetek ezerrel. Áll a víz mindenhol, csodálatos <3
Az év első komolyabb hőgenocídiumától már most görcsölök.. az elmúlt 2 napot is kínszenvedés volt még megélni és ez még semmi se volt..
#702835
17 mm, vègig aludtam az éjszakát, így nagy meglepi volt  a reggel!
#702834
11,4 fok a minimum, 15,3 mm esett, csodás szeret
#702833
13 mm.
#702832
11.1 mm,jég nélkül.  Erős széllel. Hatalmas lecsapóparadéval.
Fél2kor ébresztett, ablakból néztem utána. Volt 1 pozitív cg is amit láttam és halottam.?
Vasárnap-hétfő még lehet ez az,utána viszont túl nagy az egyetértés az év első pokláról...
#702831
Jó reggelt. Itt. 2kor kezdődött a buli. A szélre keltem fel, de akkor még csak távolról villámlott mondom csak megvárom már. Alhattam volna mert felébresztett volna  laza
Egy órás elég komoly zivatarozás volt károk nélkül. Volt néhány közeli lecsapó is, 20,4mm. Csodásnevet
#702830
22mm károkozás nélkül,pár közeli lecsapóval.Ennél nem is lehetne tökéletesebb.kacsint lazazivatar
#702829
25 mm esett éjszaka, a június 87 mm. Itt nincs aszály.nevet
#702828
Komoly felhőszakadás volt, két közeli lecsapóval mindkettőnél összeszartam magamat  lazazivatar
#702827
13.7 mm, most pedig hűvös, szeles ősz.
#702826
4 mm esett.
A semminél több.
#702825
Szegény Cassano, múltkor lemaradt a DK-ről érkező rendszerről, most meg erről is. szomoru
#702824
10 mm lett végül, átmenetileg fellélegezhetünk, tűzoltásnak tökéletesnevet
#702823
Lőkösön is egy percre van áram aztán nincs, nem vagytok egyedül
#702822
Gyönyörű egy zivatar uramisten mennyi lecsapója van!

beillesztett kép

beillesztett kép

#702821
Mezőkovácsházán hol van áram hol nincs. Másodpercenként cg-zik. (üzenetet mobilnetről írtam) 
#702820
Jó buli volt hajnalban. Főleg úgy, hogy a ház egyik fele fóliázva van, míg a másikon a régi cserép hever. Szerencsére viharos szél nem volt, így beázás sem történt. Eddig.zavarban
#702819
Eddig ennyi:

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-22 14:15:19

Egyházasrádóc

32.6 °C

00005

RH: 46 | P: 1020.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.