Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
18 mm több, mint vártam és több, mint Pilisszentkereszten. Izgatottan várom a szentendrei adatokat. Ha azt is megelőzzük, idén már nincs más elvárásom
Igen, ez a jó öreg Dzsingisz barátom verdája. Lesz majd gyűjtés neki. 
Beértem a melóba, az egész város le lett gallyazva....
Íme a videóm.
Kemény.
Beértem a melóba, az egész város le lett gallyazva....
Íme a videóm.
Kemény.
Szfvár-Maroshegy 9,5mm a summa, a szelet leszámítva durvulat nélkül. Persze hogy a város előtt gyengült el a kígyó.
A hajnali zivataRock 11 mm esőt produkáltak..
A Tisza tó északi térségében az esti, és az újra elég combos hajnali akcióval Vazzalai világ lehet helyenként .
Kíváncsian várom a hozamokat.
A Tisza tó északi térségében az esti, és az újra elég combos hajnali akcióval Vazzalai világ lehet helyenként .
Kíváncsian várom a hozamokat.
Pedig ez teljesen jó volt eddig. Jövőhét közepén érdemes lesz medencét állítani legalább.
Hogy ne legyen off Tmin 13 volt. Már már hideg van.
Hogy ne legyen off Tmin 13 volt. Már már hideg van.
16,4mm. Éjjel felébredtem, hogy kopog a tetőtéri ablakon a jég, de annyira kész voltam, hogy inkább aludtam tovább
.
Marcali mellett csíptem el este a cuccost.
Radar 10/10, csapadék 5/10, szélvihar 6/10, látvány 5/10 volt. Kicsit csalódott vagyok, volt ez már sokkal jobb is.
Radar 10/10, csapadék 5/10, szélvihar 6/10, látvány 5/10 volt. Kicsit csalódott vagyok, volt ez már sokkal jobb is.

Na bazz ez a dzsingisz kocsija? Itt szerencsére csak villám show meg eső volt. Mondjuk remélem a nyestemet agyonvágta a villám.
11 mm-tél öntözött meg minket az éjszakai zivatarrendszer, amely fantasztikus villámshow-val, komoly szélrohamokkal érkezett. A jeges "keménymag" rész tőlünk délre vonulva Sármelléket verte el.
13 mm-t mértem, megváltás. 10 %ot dobott az éves csapadékon
Így már 128 mm-nél járunk.
Éjfél előtt arra kellett ébrednem, hogy kábé Kalasnyikovval lövik a házat, az erkélyen villanyt kapcsolva pár diónyi méretű jeget is láttam pattogni, jellemző cserkó méretűek voltak. Fotózni esélyem se volt, gyakorlatilag folyamatos villámlás mellett ment a balhé. A kocsi szerencsére megúszta, térdig beszarva mentem le reggel
Jöhetett volna pár órával előbb.
Éjjel 1:49-kor egy brutálisan hangos, sistergős, majd robbanó lecsapó riasztott fel. Hangerő tekintetében TOP10-ben az alapján, amit életem során eddig hallottam. Mi sem kellett, természetesen azonnal izgatottan futottam az ablakhoz, álom a szememből teljesen ki..., gondoltam most aztán feltöltődöm a hosszú-hosszú hónapok ingerszegény időjárása után.
Ehhez képest a telefont a kezembe véve láttam, hogy minden erősebb góc elkerül, így csak azért keltett fel az időjárás, hogy tanúja legyek, hogy hogyan kerülnek el a jelentősebb csapadekgócok sokadjára.
Most persze jó kialvatlan vagyok, de cserében legalább semmi értelmeset nem láttam és sereghajtó helyen vagyunk lehullott csapadékban is.
Annak azért örülök, hogy most Vas-Zalán kívül is volt élet a légkörben, de nekünk még ebből sem futotta lényegi dolgokra.
Továbbra is várok egy alkalmat, amikor intenziv csapadekhullást láthatok.
Ehhez képest a telefont a kezembe véve láttam, hogy minden erősebb góc elkerül, így csak azért keltett fel az időjárás, hogy tanúja legyek, hogy hogyan kerülnek el a jelentősebb csapadekgócok sokadjára.
Most persze jó kialvatlan vagyok, de cserében legalább semmi értelmeset nem láttam és sereghajtó helyen vagyunk lehullott csapadékban is.
Annak azért örülök, hogy most Vas-Zalán kívül is volt élet a légkörben, de nekünk még ebből sem futotta lényegi dolgokra.
Továbbra is várok egy alkalmat, amikor intenziv csapadekhullást láthatok.
Az szép... Itt semmi extrém nem volt tegnap este se jég se szél, csak a felhőszakadás szerü intenzitás, végül 13 mm dobott le.
A június itt 37 mm.
A június itt 37 mm.
Pécs romokban!
Forrás: Meteo Mecsek fb oldal
Ez pedig egy barátom autója, pontosabban ami maradt belőle:
Forrás: Meteo Mecsek fb oldal

Ez pedig egy barátom autója, pontosabban ami maradt belőle:

Jó reggelt! Végül 12 mm esett, nagy szerencséjére
A durvulatok elkerültek, a szél sem volt annyira vészes, lecsapók meg messzebb voltak.
Itt elsunnyogott a kertek alatt a java, bár volt némi szél, az esőgyűjtő fedelét a kert másik végében találtam meg.
5,5 lett eddig, de nem szólok egy rossz szót sem, múltkor rekordot döntöttünk.
Takt.: 14,1
Takt.: 14,1
Parádés éjszaka volt imádtam!
Szépen felfrissült a levegő, szellőztetek ezerrel. Áll a víz mindenhol, csodálatos <3
Az év első komolyabb hőgenocídiumától már most görcsölök.. az elmúlt 2 napot is kínszenvedés volt még megélni és ez még semmi se volt..
Az év első komolyabb hőgenocídiumától már most görcsölök.. az elmúlt 2 napot is kínszenvedés volt még megélni és ez még semmi se volt..
11.1 mm,jég nélkül. Erős széllel. Hatalmas lecsapóparadéval.
Fél2kor ébresztett, ablakból néztem utána. Volt 1 pozitív cg is amit láttam és halottam.?
Vasárnap-hétfő még lehet ez az,utána viszont túl nagy az egyetértés az év első pokláról...
Fél2kor ébresztett, ablakból néztem utána. Volt 1 pozitív cg is amit láttam és halottam.?
Vasárnap-hétfő még lehet ez az,utána viszont túl nagy az egyetértés az év első pokláról...
Jó reggelt. Itt. 2kor kezdődött a buli. A szélre keltem fel, de akkor még csak távolról villámlott mondom csak megvárom már. Alhattam volna mert felébresztett volna 
Egy órás elég komoly zivatarozás volt károk nélkül. Volt néhány közeli lecsapó is, 20,4mm. Csodás
Egy órás elég komoly zivatarozás volt károk nélkül. Volt néhány közeli lecsapó is, 20,4mm. Csodás
Lőkösön is egy percre van áram aztán nincs, nem vagytok egyedül
Mezőkovácsházán hol van áram hol nincs. Másodpercenként cg-zik. (üzenetet mobilnetről írtam)
Jó buli volt hajnalban. Főleg úgy, hogy a ház egyik fele fóliázva van, míg a másikon a régi cserép hever. Szerencsére viharos szél nem volt, így beázás sem történt. Eddig.





