Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Én csak RAW-ba mentek, jpg-be nem, ez máris idõspórolás, otthon egy Batch Convert-el 1 perc alatt át lehet konvertálni az összes képet, persze én szeretek utólag elpepecselni velük.
Másrészt erõsen függ a gép típusától. A régebbi masinák bizony elég hosszú ideig mentik a RAW fájlokat. Az enyém már gyakorlatilag azonnal ment, folyamatos felvételnél kb. az 5. kép után kezd kissé "belassulni".
Másrészt erõsen függ a gép típusától. A régebbi masinák bizony elég hosszú ideig mentik a RAW fájlokat. Az enyém már gyakorlatilag azonnal ment, folyamatos felvételnél kb. az 5. kép után kezd kissé "belassulni".
Én még azt akartam kérdezni amikor találkoztunk az ELTE-n, hogy ha raw-ban fotózol, akkor nem telik el túl sok idõ a raw-ba mentéssel?
Vagy Te csak raw-ba mentesz akkor?
Én is próbáltam már 1-2x, de úgy, hogy jpg-be és raw-ba is, és 2-3 másodpercbe beletelik így egy mentés, ami (nekem) sok.
Remélem érthetõ.
Vagy Te csak raw-ba mentesz akkor?
Én is próbáltam már 1-2x, de úgy, hogy jpg-be és raw-ba is, és 2-3 másodpercbe beletelik így egy mentés, ami (nekem) sok.
Remélem érthetõ.
Köszönöm szépen a segítséget! Hétfõ reggel megyek is a budafoki útra!
Valószínûleg a képérzékelõdre került valami szösz, vagy porszem, vagy olaj/zsír, stb.
Akár magad is megpróbálhatod eltávolítani fúvókával, vagy egyéb tisztító eszközzel: Link
De én ezt nem ajánlom, inkább fordulj szakszervizhez. Link Link Link Link Pár ezerbõl ez is kijön, igaz drágább mintha magad csinálnád, viszont a szervizben jóval kisebb az esélye, hogy elrontsanak valamit a gépen (kb. nulla %).
Akár magad is megpróbálhatod eltávolítani fúvókával, vagy egyéb tisztító eszközzel: Link
De én ezt nem ajánlom, inkább fordulj szakszervizhez. Link Link Link Link Pár ezerbõl ez is kijön, igaz drágább mintha magad csinálnád, viszont a szervizben jóval kisebb az esélye, hogy elrontsanak valamit a gépen (kb. nulla %).
Másik objektív-nél nem jön elõ nagy F-számnál? Ha igen, akkor a bûnös a géped érzékelõjén van.
Srácok egy kis segítség vettem egy obit eddig minden fasza volt vele de most vettem észre hogy f10,f11...nél van rajt egy mosolygós folt... áttörölgettem a lencsét de semmi változás f10 tõl látszik
valaki nem tud egy megoldást? szét szedni nem akarom
max a szerelõ...tipp? tanács?
Hálám örökké üldözni fog a segítségedért!
Viccen kívül köszönöm még egyszer!
Viccen kívül köszönöm még egyszer!
Én arra várok, hogy légpuskával mikor tudok lelõni egy fehér L-es objektívet! Egye-fene! Lehet 3 pálcikás is! 
Memóriát 4 GB-ig kezel, tehát olyat ajánlott venni!
A gyártmánya szinte mindegy, nekem Maxell (SDHC, class 6) van, elõtte Kigston volt, de jó a Sandisc is. A lényeg, hogy SDHC legyen, mert gyorsabb lesz a képfeldolgozás.
Ezek itt 4 GB-os kártyák: Link
A gyártmánya szinte mindegy, nekem Maxell (SDHC, class 6) van, elõtte Kigston volt, de jó a Sandisc is. A lényeg, hogy SDHC legyen, mert gyorsabb lesz a képfeldolgozás.
Ezek itt 4 GB-os kártyák: Link
Még egy kérdésem lenne hozzád az SD kártyával kapcsolatban.
Azt szeretném megtudni,hogy bármilyen márkájú és bármekkora memóriájú kártya jó ehhez a fényképezõgéphez(Samsung S630)?
Azt szeretném megtudni,hogy bármilyen márkájú és bármekkora memóriájú kártya jó ehhez a fényképezõgéphez(Samsung S630)?
Uhhh... a spanyol srác most lõtt le egy EOS1D-rõl egy fehér L-es objektívet a vb-n...
Olyan kérdésem volna,hogy Samsung S630-s fényképezõgéphez milyen tipusú és márkájú memória kártyát kell venni?
Megköszönném ha valaki ajánlana egy oldalt is ahonnan tudnék rendelni.
Köszönöm elõre is a segítséget!
Megköszönném ha valaki ajánlana egy oldalt is ahonnan tudnék rendelni.
Köszönöm elõre is a segítséget!
Jól gondolod, valóban a Lassi. Meg a Nyéki, a Decsi, a Bátai. Most az összes holtág egy nagy és élõ...
Köszönöm, örülök, hogy tetszik!
Köszönöm, örülök, hogy tetszik!
Nagyon jól sikerültek! A Sugovicát megismertem..
Ha jól gondolom, a képek egy részén a Lassi-Duna látható?
Rettentõ sok a víz, házak a vízben...
Még egyszer gratulálok, szép képek!
Rettentõ sok a víz, házak a vízben...
Még egyszer gratulálok, szép képek!
Van víz még mindig rendesen 
Gondolom repülõs felvételek? - ezért is olyan jook!
Gondolom repülõs felvételek? - ezért is olyan jook!
Szia!
Én Hama 46595-ös (800mA)adapterrel 4,5V-on hajtattam a Canon A 60-at, ami egy ideig nálad is volt.
Én Hama 46595-ös (800mA)adapterrel 4,5V-on hajtattam a Canon A 60-at, ami egy ideig nálad is volt.
A töltést megoldottam - plusz az elemeket is! Nade most a feltöltéssel bajlódom, azzal fogalmam sincs mit lehetne tenni, próbálkoztam sokmindennel, de egyszerûen nembírom rávenni, hogy töltse fel netre a képeket! Mennek privátban levelezések de ha valakinek van ötlete, hogy miként lehetne feltölteni a képet úgy, hogy a régi ami fenntvan, arra folyamatosan írja rá, akkor szóljon!
Elõre is köszönöm!
Elõre is köszönöm!
Egyszerûen kevés a teljesítménye az adapternek! Próbáld ki egy 2000 mA-s adapterrel! pl.: Link
Az 1000 miliamper kevés neki, csak abból kiindulva, hogy az a tölthetõ aksi, amit én vettem Link az A470-hez 2100 mAh-s.
Egyébként ezzel kb. 150-200 képig bírja a legnagyobb képméreten + 20-25 db. pár perces videó is belefér. A repülõs napon 1400 megányi anyagot rögzítettem egy töltéssel, de még nem volt lemerülve teljesen! ;-)
A kép nem rossz, csak zajos - én levenném az ISO-t 50-100-as értékre.
Az 1000 miliamper kevés neki, csak abból kiindulva, hogy az a tölthetõ aksi, amit én vettem Link az A470-hez 2100 mAh-s.
Egyébként ezzel kb. 150-200 képig bírja a legnagyobb képméreten + 20-25 db. pár perces videó is belefér. A repülõs napon 1400 megányi anyagot rögzítettem egy töltéssel, de még nem volt lemerülve teljesen! ;-)
A kép nem rossz, csak zajos - én levenném az ISO-t 50-100-as értékre.
Én is 6 volttal tömöm a kamerát, mert 4,5-nél instabil.
GBTimelapse a program amit én használok, de ez csak menti a képeket, nem tölti fel õket sehova.
Szerk: 2500-ös aksikkal 800-1000 képet simán lehet csinálni, elemekkel nem is érdemes próbálkozni.
GBTimelapse a program amit én használok, de ez csak menti a képeket, nem tölti fel õket sehova.
Szerk: 2500-ös aksikkal 800-1000 képet simán lehet csinálni, elemekkel nem is érdemes próbálkozni.
Megcsináltam ezzel a régi adapterrel! Ha sok pénzem lesz akkor veszek majd egy ilyet amit linkeltél! A fényképezõt most tesztelem time lapseként! Segítettek megcsinálni, meg igyekszem!
Az adapternél 6V-ot kellett adnom a 4.5 helyett... nemtudom miért, a 4.5ön 1000ma-nél kikapcsolt folyton képkészítés közben...
Remélem nem teszem ezzel így tönkre! Valami észrevétel tanács van ebben az ügyben?
A kollégiumban egy fehér napellenzõt fog kapni a gép, nehogy tönkremenjen a forróságban!
Tegnap voltam a Balatonon a srácokkal, elvittem a gépet - 32mb-os CF kártya van benne, meg ilyen noname elemeket raktam bele, és kb 60-70 képet bírt! Itt egy maximumos tesztkép: ez a maximuma: Link
Az adapternél 6V-ot kellett adnom a 4.5 helyett... nemtudom miért, a 4.5ön 1000ma-nél kikapcsolt folyton képkészítés közben...
A kollégiumban egy fehér napellenzõt fog kapni a gép, nehogy tönkremenjen a forróságban!
Tegnap voltam a Balatonon a srácokkal, elvittem a gépet - 32mb-os CF kártya van benne, meg ilyen noname elemeket raktam bele, és kb 60-70 képet bírt! Itt egy maximumos tesztkép: ez a maximuma: Link
Miután sikeresen értékesítettem minden fotós cuccomat obik, Canon, Pentax vázak, eljött a nagy pillanat és egy Link hazasétált ma velem.
Lenne egy kérdésem, a múltkor mutatott valaki a gépre ilyen "esõvédõt" (vagy hogy nevezzem), hol lehet ilyesmihez hozzájutni? ... ha valaki még emlékszik rá!
Lenne egy kérdésem, a múltkor mutatott valaki a gépre ilyen "esõvédõt" (vagy hogy nevezzem), hol lehet ilyesmihez hozzájutni? ... ha valaki még emlékszik rá!
Úúú nagyon sok! Gondolj bele, hogy a gépet 5000ftért vettem! Van értelme kiadni érte több pénzt? :O
tizenhatezerért? ezt ugye tesem gondolod komolyan? 
Egyébbként a töltõt már megtaláltam - szerintem jó lesz rá. Márcsak a programok hiányoznak!
Egyébbként a töltõt már megtaláltam - szerintem jó lesz rá. Márcsak a programok hiányoznak!
a-a. Nemtaláltam meg a fényképezõgépen! De még hasonló csatlakozójú töltõt sem találtam! Valami ötlet?
Én csak a töltõ ügyében tudnék mondani annyit, hogy a mA a nem mindegy. Biztosan rá van írva, hogy ahoz a 4.3V-hoz hány mA kell.
Üdvözletem! Megérkezett a kis Canon Powershot A75-ös fényképezõgépem! Égfigyelõ kamerát akarok belõle csinálni. Nos lennének kérdéseim!
Szükségem lenne olyan programokra, hogy tudjak ezzel feltölteni a netre képet, bizonyos idõintervallumban! (1 perc)
Macgyver úgytudom küldött valamit, de a link már nincs meg. Voltak rajta programok de én azt már nemtalálom.
Jah és mégvalami! DCIN 4.3V - namost nekem kellene adapter - milyet rakjak rá? Otthon van egy adapterem, de az ilyen változtatható feszültségû. Az jó rá? Vagy tudtok ajánlani olcsón beszerezhetõ "töltõt"?
Kérlek segítsetek! Elõre is köszönöm.
Szükségem lenne olyan programokra, hogy tudjak ezzel feltölteni a netre képet, bizonyos idõintervallumban! (1 perc)
Macgyver úgytudom küldött valamit, de a link már nincs meg. Voltak rajta programok de én azt már nemtalálom.
Jah és mégvalami! DCIN 4.3V - namost nekem kellene adapter - milyet rakjak rá? Otthon van egy adapterem, de az ilyen változtatható feszültségû. Az jó rá? Vagy tudtok ajánlani olcsón beszerezhetõ "töltõt"?
Kérlek segítsetek! Elõre is köszönöm.
Nagyon szeretem a dolmányosokat, csinosak és okosak. Persze, hogy mindenhol próbálnak megélni, amit hagyunk nekik...
Klassz képek!!!
Klassz képek!!!
Nem kell, de hasznos. Akkor, ha ráközelítesz valamire, és kevés a fény, ilyenkor tovább van nyitva a rekesz, így a kezed remegése miatt elmosódott lehet a kép. Ez pont olyan, mint amikor egy erõs távcsõvel nézel valamit, azt is nehéz úgy tartani, hogy ne legyen homályos a kép.
Ha van a gépben képstabilizátor, az valamelyest segít a problémán.
Ha van a gépben képstabilizátor, az valamelyest segít a problémán.
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
Megmondom õszintén én is a Samsunggal szemeztem..
Még egy kérdés: Kell,hogy legyen benne képstabilizátor?
Megmondom õszintén én is a Samsunggal szemeztem..
Még egy kérdés: Kell,hogy legyen benne képstabilizátor?
Ugyanezt vettem meg szüleimnek, teljesen jó képeket készít és az ára is korrekt.