2026. június 22., hétfő

Fotóiskola

Adott napon: 
Keresés:
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
#5177
Csak iritykecc... laza
#5176
Fényesre kopott... laza
#5175
Oda laza Hétvégén felavatom nevet

Óriásfej: Köszi nevet Nem, nem, magasfényü padlóviaszt használok laza Engem is meglepett a fényessége, de ez csak jó jel, mert a használatlanságára utal nevet
#5174
Az az érték a mimimuma....
tehát tekerd a másik irányba csontig s ott lesz a 15 másodperc...

Azzal egy átlagos viharban simán el lehet kapni villámokat..

Állvány nélkül azonban egyáltalán nem tudsz majd szép képeket készíteni. Oda lehet éppen támasztani, állítani valamihez/re de ha máskor nem az expo gomb lenyomásakor bemozdul...
Eredmény homályos elmosódott torz kép..

Egy állvány 3-5 ezer forintért beszerezhetõ... vaterán is kapható ettõl némileg olcsóbban is.. megéri beruházni rá...
#5173
Úgy csillog mintha lekented volna gázolajjal vagy petróleummal a vázat.....))))

Csinos darab..
#5172
Pfúj, tûzrevaló! nyelvnyujtas

Úgy mellesleg szerintem az egyik legjobb analóg gép. Azt hiszem fém és idõjárásálló a váz. Ja, és mûködik -40 környékén is.
#5171
Igen, Nikon, jóvanmá... laza Íme:

beillesztett kép

#5170
Látom, közben megjöttek a további válaszok is! kacsint
Még annyit hozzátennék, hogy nem csak állvány, de egy távkioldó is jól jön villámfotózáskor, a bemozdulás elkerülésére. A távkioldót esetleg egy késleltetett expozíció is kiválthatja, ezt tudja is a gép. kacsint
#5169
ez pontosan 0,0004mp-es záridõt jelent. Ezzel villámot aligha, esetleg ragyogó napsütésben Kolibriszárnyat kaphatsz el. Ott lesz az a 15s a másik irányban. Ez azt jelenti majd, hogy 15mp-ig gyûjti majd magába a fényt a gép. Ha ezalatt villámlik, egészen biztosan meg fog jelenni a képen. (kb ugyanennyi mp-et jelent majd a képfeldolgozás is, ami alatt nem tudsz semmit sem csinálni a géppel!...)
A fókuszt érdemes még végtelenre állítani (manuális fókusz funkció).
#5168
Ez a maximális zársebessége. Villámfotóhoz nem túl szerencsés. kacsint
Az Av amúgy rekesz-elõválasztást jelent, vagyis a rekeszértéket te állítod be, a gép pedig a fényviszonyoknak megfelelõ záridõt fogja alkalmazni. A Tv meg a fordítottja, amikor az idõt állítod be manuálisan és a gép rekeszt állít be hozzá.
#5167
Köszönöm a választ!
Köszönöm, sikerült megtalálni. Balra forgatás után.
A vezérlõtárcsa jobbra forgatása után 1/2500 maximumra lehet tekerni.
Ez mit jelent?

#5166
Állvány mindenképp kell. Záridõ elõválasztás (Tv) állás, aztán a hátfalon a vezérlõtárcsát forgatod, a max. záridõ 15 sec. Hogy aztán milyen képeket kreál ilyen záridõ mellett nem tudom, én a Nikonnal vadászok villámokra! nevet

Nyuli, Nikon! he-he kacsint nevet
#5165
Paluit, vagy valaki más Canon (SX120 IS) tulajdonost, vagy ismerõt kérdeznék, hogy miképp tudok záridõn állítani?
Villámokat szerettem volna fotózni, de nem sikerült.
Lehet egyáltalán ezzel a típussal sikeresen próbálkozni?
Állványom nincs.

Bocsánat a tudatlanságom miatt!

#5164
Nemröhög... laza
#5163
Nikon, hihihi! vidám
#5162
Öö, gombelem.
#5161
Ha "ceruza" elem kell bele, akkor egy aksin is el lehet gondolkodni. Kb 1,4v feltöltve.
#5160
Asszem a diódás megoldást választom! nevet
#5159
Így van, nagyon megbízható, szinte felrobbanthatatlan gépek, sok örömöd lesz benne nevet Az elem már kicsit macerásabb, mert az 1,35 V-os higanyoxidra tervezték, de az be van tiltva, nem kapható. Ha nem félsz a belepiszkálástól (nem bonyolult), akkor az elemmel sorosan beforraszthatsz egy diódát, ami az 1,5 V-os ezüst-oxid elem feszültségét 1,35 V-ra csökkenti. (Vagy maradsz a kézi fénymérésnél) Vannak ugyan a zink-levegõ elemek (a nagyothalló készülékek elemei) 1,4 V-os feszültséggel, de a feszültségük hamar leesik. Az én 100x-emnél szervízben fogom csináltatni, mert ki kell cserélni a fénytömítéseket is; ha már szétszedik, akkor legyen minden rendben.
#5158
Köszi szépen! nevet
Igen tolozoom-os!
Érdekességképp: ez a Minolta volt az elsõ, ami képes volt TTL fénymérésre anélkül, hogy kellett volna piszkálni a blendét! Korszakalkotó gép volt! Mechanikailag a mai napig tökéletes!
#5157
Juhúúú nevet Gratulálok, remek gép, és az üveg (tolózoom-os, ugye?) is finom. Várom a képeket nevet
#5156
Legújabb szerzeményem (tegnap este jött meg):
Ma reggel egy hipp-hopp kép róla:
Link
#5155
Kuhl nevet


Izé... tegnap kaptam ajándékba egy "használt" gépet ("...te biztos tudod használni, nálam csak áll meg foglalja a helyet... csak 7-8 tekercs filmet lõttem el vele")... Nikon F100 (Nikon? nekem? huhh beteg ...) 50mm/f1,4G üveggel. Mintha új lenne.


Nikon... de kellemesen kézreáll. Az F100 az F5 testvére a Nikon profi sorozatából, és ez szolgált alapul az elsõ Nikon-DSLR-hez is.

Nikon... ezt még emésztenem kell. nevet
#5154
Sikerült. kacsint
#5153
Anyavalyába... szomoru
#5152
Link
Most találtam. Nem ismerem a készítõjét,de grat neki.
#5151
Oké, köszi! kacsint
#5150
Mély csend van. Semmit se tudok, nincs semmi infóm.
#5149
Elvileg igen, a törlés nem fizikai értelemben történik, azaz az adatok ott maradnak a kártyán. Szabadon letölthetõ a Digital Image Recovery vagy a PC Inspector smart recovery. Ugyan régiek, de jók. Nagy az esélye a sikernek, ha azóta nem írtál semmit a kártyára.
#5148
Uhh... ez már elég sokáig tart... Tudod már, hogy mi a hiba és hogy mennyibe fog fájni? beteg
#5147
Sziasztok!
A fényképezõgép memória kártyájáról vissza lehet varázsolni törölt képeket?
CHDK esetleg valami más furfangos dologgal?
Köszi a választ.
#5146
Nocsak...
Akkor remélem megsajnálnak és inkább küldenek egy új Alfát nékem. laza
Már 3. hete, hogy nincs gépem.. zavarban [esõ]
#5145
A Sony állítólag 2011-ben piacra dobja az Alpha 900 utódját, 32 megapixeles full-frame szenzorral és egy quad-core BIONZ-processzorral... zivatar Amúgy a teljes Alpha-sorozat átdolgozásra kerül, a Photokina-n lesz a hivatalos bemutatója az új A-x90-es gépeknek - állítólag. Ugye ez mind csak "pletykaszinten" létezik nevet
#5144
Maximális fájl méret: 4 Mb. Képméret: 7 Mp.
De olvasható a képtár alatt is. ;-)
#5143
Töltenék fel mai képeket. Mi az a maximális felbontás/méret, amit még engedélyez rendszer?
#5142
Köfi vidám
#5141
Nyamm! Egy kis húslevessel kéne még leönteni és rendben is van a dolog. nevet
Jó kép!
#5140
Link

A világ legnagyobb könyve Szinpetriben(B.A.Z. megye).
Aki teheti nézze meg.
#5139
Paprikaaaaaa nevet

beillesztett kép

#5138
Köszi! Köszönöm mindenkinek! Szándékozom ezt a képet kinyomtatni a szobám falára óriásposzterként! nevet
#5137
"Szó bennakad, hang fennakad, lehelet megszegik..."Egyszerûen gyönyörû.
#5136
Áthelyezve innen: 2010.08.13-??. Zivatarok (#24 - 2010-08-13 16:36:14)

OK, köszönöm a tanácsokat! Hátha ma megint tudom tesztelni! nevetkacsint
#5135
Áthelyezve innen: 2010.08.13-??. Zivatarok (#23 - 2010-08-13 16:20:4laza

Arra figyelj, hogy ezeknél a gépeknél a "végtelen" nem ütközésnél van, hanem egy picit vissza kell állítani. Legjobb nappal tesztelni, talán az obin megjelölni. A jó villámfotóhoz szerencse is kell, hogy térben is jól helyezkedjünk, ez sokszor nem egyszerû máskor az alkalom adja magától! kacsint
#5134
Áthelyezve innen: 2010.08.13-??. Zivatarok (#21 - 2010-08-13 15:39:32)

Igen, köszi csak a manuális fókusznál a távoli villámok sehogy se élesek, hiába próbálkozok. Más meg kompakt géppel olyan fotókat lõ, hogy behalok rajta... szegyenlos
#5133
Hordozónak, ill. felvételre igen, archíválásra kevésbé, mert évek-évtizedek alatt le- ill. átmágnesezõdik (sajnos magam is megtapasztaltam, 70-es évekbeli szalagjaimon, bár nem profi szalagok, azok biztosan tovább is bírják károsodás nélkül, lásd a Beatles most, az eredeti stúdiószalagokról újrakevert összes számát). De minõségét tekintve valóban verhetetlen nevet
#5132
Ervin, tökéletesen igazad van. nevet
Rafy, gyönyörû a kép!
Nyuli, a legjobb zenei hordozó a nagy, analóg szalag. kacsint A legprofibb stúdiókban a mai napig arra dolgoznak. Itt elsõsorban a brit és USA-beli stúdiókra gondolok...
#5131
Hm, egy felbomlott hordozójú CD-rõl nehéz sokszorosítani nevet sõt, még egyszeresíteni, azaz lejátszani is. Én leginkább az archíválásra értettem a kifogásaimat; a nem-acetát alapú, azaz kb. 60-70 évnél fiatalabb negatívok gyakorlatilag "örök idõkig" megmaradnak, megfelelõ tárolás mellett, a hanglemezek szintúgy (OK, a felezési idejük szab határt nevet ). A CD-k meg tökmindegy, hogyan tárolod õket, felbomlanak, hordozójuk semmivé válik. Az analóg világban a dolgok szinte fizikai valójukban lettek rögzítve, míg a digitális útvesztõben 0-ák és 1-ek sokaságaként, konvertálva. Aztán ha a nagy konvertálásban elvész egy 0, akkor megáll az élet. Ha egy technikának az a legfõbb erénye, hogy milyen jó a HIBAJAVÍTÓ rendszer képessége, akkor ott nekem valami bibi van nevet Ne érts félre, nem vitázni akarok, sem a véleményedet kétségbe vonni, csupán hozzányomtam az én mustáromat nevet ***térítés OFF*** vidám
#5130
Így van, kezdetben nem nagy anyagi megterhelés. Na és hozzá a film, elõhívások, bedigitalizálás megvalósítása stb? nevet
A cd-hez csak annyit, hogy amíg a digitális anyagot akármikor sokszorosíthatod magadnak, addíg a hagyományos hanglemezeiddel ez kicsit nehézkesebb. Pedig az is leeshet, összekarcolódhat stb.
#5129
Panasonic DMC TZ1? Egy kicsit zajos bizony, de én ezzel lõttem életem elsõ hosszú expoját: Link - ezt! nevet
#5128
Az idõt megértem, az anyagi megterhelés kezdetben azonban csupán 2-3000 Ft - ennyiért már kapsz egy jó kis Zenitet, Praktikát, de akár mást is. Tényleg nevet

Attila: így igaz, nagyon is. De hogy ne csak a fotózás területérõl mondjunk példát, itt van pl. a hanglemez. Vannak lemezeim a 60-as évek végérõl, 70-es évek elejérõl, azaz 40 év felettiek. És a hangminõségük fenomenális. A CD - amellett, hogy az utóbbi idõben rengeteget javult a hangminõsége - nem ennyire idõtálló; a nagy gyártók nemrég ismerték el, hogy a felfüstölt hordozóréteg idõvel elbomlik... Hogy micsinál????? És valóban, a 80-as évek elején vett CD-imen lassan-lassan vékonyodik a réteg, bomlanak. Éljen a digitális technika... beteg

Utolsó észlelés

2026-06-22 21:05:10

Rákóczifalva

21.6 °C

00002

RH: 90 | P: 1018.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.