Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Oda
Hétvégén felavatom 
Óriásfej: Köszi
Nem, nem, magasfényü padlóviaszt használok
Engem is meglepett a fényessége, de ez csak jó jel, mert a használatlanságára utal
Óriásfej: Köszi
Az az érték a mimimuma....
tehát tekerd a másik irányba csontig s ott lesz a 15 másodperc...
Azzal egy átlagos viharban simán el lehet kapni villámokat..
Állvány nélkül azonban egyáltalán nem tudsz majd szép képeket készíteni. Oda lehet éppen támasztani, állítani valamihez/re de ha máskor nem az expo gomb lenyomásakor bemozdul...
Eredmény homályos elmosódott torz kép..
Egy állvány 3-5 ezer forintért beszerezhetõ... vaterán is kapható ettõl némileg olcsóbban is.. megéri beruházni rá...
tehát tekerd a másik irányba csontig s ott lesz a 15 másodperc...
Azzal egy átlagos viharban simán el lehet kapni villámokat..
Állvány nélkül azonban egyáltalán nem tudsz majd szép képeket készíteni. Oda lehet éppen támasztani, állítani valamihez/re de ha máskor nem az expo gomb lenyomásakor bemozdul...
Eredmény homályos elmosódott torz kép..
Egy állvány 3-5 ezer forintért beszerezhetõ... vaterán is kapható ettõl némileg olcsóbban is.. megéri beruházni rá...
Úgy csillog mintha lekented volna gázolajjal vagy petróleummal a vázat.....))))
Csinos darab..
Csinos darab..
Pfúj, tûzrevaló!
Úgy mellesleg szerintem az egyik legjobb analóg gép. Azt hiszem fém és idõjárásálló a váz. Ja, és mûködik -40 környékén is.
Úgy mellesleg szerintem az egyik legjobb analóg gép. Azt hiszem fém és idõjárásálló a váz. Ja, és mûködik -40 környékén is.
Látom, közben megjöttek a további válaszok is! 
Még annyit hozzátennék, hogy nem csak állvány, de egy távkioldó is jól jön villámfotózáskor, a bemozdulás elkerülésére. A távkioldót esetleg egy késleltetett expozíció is kiválthatja, ezt tudja is a gép.
Még annyit hozzátennék, hogy nem csak állvány, de egy távkioldó is jól jön villámfotózáskor, a bemozdulás elkerülésére. A távkioldót esetleg egy késleltetett expozíció is kiválthatja, ezt tudja is a gép.
ez pontosan 0,0004mp-es záridõt jelent. Ezzel villámot aligha, esetleg ragyogó napsütésben Kolibriszárnyat kaphatsz el. Ott lesz az a 15s a másik irányban. Ez azt jelenti majd, hogy 15mp-ig gyûjti majd magába a fényt a gép. Ha ezalatt villámlik, egészen biztosan meg fog jelenni a képen. (kb ugyanennyi mp-et jelent majd a képfeldolgozás is, ami alatt nem tudsz semmit sem csinálni a géppel!...)
A fókuszt érdemes még végtelenre állítani (manuális fókusz funkció).
A fókuszt érdemes még végtelenre állítani (manuális fókusz funkció).
Ez a maximális zársebessége. Villámfotóhoz nem túl szerencsés.
Az Av amúgy rekesz-elõválasztást jelent, vagyis a rekeszértéket te állítod be, a gép pedig a fényviszonyoknak megfelelõ záridõt fogja alkalmazni. A Tv meg a fordítottja, amikor az idõt állítod be manuálisan és a gép rekeszt állít be hozzá.
Az Av amúgy rekesz-elõválasztást jelent, vagyis a rekeszértéket te állítod be, a gép pedig a fényviszonyoknak megfelelõ záridõt fogja alkalmazni. A Tv meg a fordítottja, amikor az idõt állítod be manuálisan és a gép rekeszt állít be hozzá.
Köszönöm a választ!
Köszönöm, sikerült megtalálni. Balra forgatás után.
A vezérlõtárcsa jobbra forgatása után 1/2500 maximumra lehet tekerni.
Ez mit jelent?
Köszönöm, sikerült megtalálni. Balra forgatás után.
A vezérlõtárcsa jobbra forgatása után 1/2500 maximumra lehet tekerni.
Ez mit jelent?
Állvány mindenképp kell. Záridõ elõválasztás (Tv) állás, aztán a hátfalon a vezérlõtárcsát forgatod, a max. záridõ 15 sec. Hogy aztán milyen képeket kreál ilyen záridõ mellett nem tudom, én a Nikonnal vadászok villámokra! 
Nyuli, Nikon! he-he
Nyuli, Nikon! he-he
Paluit, vagy valaki más Canon (SX120 IS) tulajdonost, vagy ismerõt kérdeznék, hogy miképp tudok záridõn állítani?
Villámokat szerettem volna fotózni, de nem sikerült.
Lehet egyáltalán ezzel a típussal sikeresen próbálkozni?
Állványom nincs.
Bocsánat a tudatlanságom miatt!
Villámokat szerettem volna fotózni, de nem sikerült.
Lehet egyáltalán ezzel a típussal sikeresen próbálkozni?
Állványom nincs.
Bocsánat a tudatlanságom miatt!
Ha "ceruza" elem kell bele, akkor egy aksin is el lehet gondolkodni. Kb 1,4v feltöltve.
Így van, nagyon megbízható, szinte felrobbanthatatlan gépek, sok örömöd lesz benne
Az elem már kicsit macerásabb, mert az 1,35 V-os higanyoxidra tervezték, de az be van tiltva, nem kapható. Ha nem félsz a belepiszkálástól (nem bonyolult), akkor az elemmel sorosan beforraszthatsz egy diódát, ami az 1,5 V-os ezüst-oxid elem feszültségét 1,35 V-ra csökkenti. (Vagy maradsz a kézi fénymérésnél) Vannak ugyan a zink-levegõ elemek (a nagyothalló készülékek elemei) 1,4 V-os feszültséggel, de a feszültségük hamar leesik. Az én 100x-emnél szervízben fogom csináltatni, mert ki kell cserélni a fénytömítéseket is; ha már szétszedik, akkor legyen minden rendben.
Köszi szépen! 
Igen tolozoom-os!
Érdekességképp: ez a Minolta volt az elsõ, ami képes volt TTL fénymérésre anélkül, hogy kellett volna piszkálni a blendét! Korszakalkotó gép volt! Mechanikailag a mai napig tökéletes!
Igen tolozoom-os!
Érdekességképp: ez a Minolta volt az elsõ, ami képes volt TTL fénymérésre anélkül, hogy kellett volna piszkálni a blendét! Korszakalkotó gép volt! Mechanikailag a mai napig tökéletes!
Juhúúú
Gratulálok, remek gép, és az üveg (tolózoom-os, ugye?) is finom. Várom a képeket
Kuhl 
Izé... tegnap kaptam ajándékba egy "használt" gépet ("...te biztos tudod használni, nálam csak áll meg foglalja a helyet... csak 7-8 tekercs filmet lõttem el vele")... Nikon F100 (Nikon? nekem? huhh
...) 50mm/f1,4G üveggel. Mintha új lenne.
Nikon... de kellemesen kézreáll. Az F100 az F5 testvére a Nikon profi sorozatából, és ez szolgált alapul az elsõ Nikon-DSLR-hez is.
Nikon... ezt még emésztenem kell.
Izé... tegnap kaptam ajándékba egy "használt" gépet ("...te biztos tudod használni, nálam csak áll meg foglalja a helyet... csak 7-8 tekercs filmet lõttem el vele")... Nikon F100 (Nikon? nekem? huhh
Nikon... de kellemesen kézreáll. Az F100 az F5 testvére a Nikon profi sorozatából, és ez szolgált alapul az elsõ Nikon-DSLR-hez is.
Nikon... ezt még emésztenem kell.
Elvileg igen, a törlés nem fizikai értelemben történik, azaz az adatok ott maradnak a kártyán. Szabadon letölthetõ a Digital Image Recovery vagy a PC Inspector smart recovery. Ugyan régiek, de jók. Nagy az esélye a sikernek, ha azóta nem írtál semmit a kártyára.
Uhh... ez már elég sokáig tart... Tudod már, hogy mi a hiba és hogy mennyibe fog fájni?
Sziasztok!
A fényképezõgép memória kártyájáról vissza lehet varázsolni törölt képeket?
CHDK esetleg valami más furfangos dologgal?
Köszi a választ.
A fényképezõgép memória kártyájáról vissza lehet varázsolni törölt képeket?
CHDK esetleg valami más furfangos dologgal?
Köszi a választ.
Nocsak...
Akkor remélem megsajnálnak és inkább küldenek egy új Alfát nékem.
Már 3. hete, hogy nincs gépem..
[esõ]
Akkor remélem megsajnálnak és inkább küldenek egy új Alfát nékem.
Már 3. hete, hogy nincs gépem..
A Sony állítólag 2011-ben piacra dobja az Alpha 900 utódját, 32 megapixeles full-frame szenzorral és egy quad-core BIONZ-processzorral...
Amúgy a teljes Alpha-sorozat átdolgozásra kerül, a Photokina-n lesz a hivatalos bemutatója az új A-x90-es gépeknek - állítólag. Ugye ez mind csak "pletykaszinten" létezik
Maximális fájl méret: 4 Mb. Képméret: 7 Mp.
De olvasható a képtár alatt is. ;-)
De olvasható a képtár alatt is. ;-)
Töltenék fel mai képeket. Mi az a maximális felbontás/méret, amit még engedélyez rendszer?
Nyamm! Egy kis húslevessel kéne még leönteni és rendben is van a dolog. 
Jó kép!
Jó kép!
Köszi! Köszönöm mindenkinek! Szándékozom ezt a képet kinyomtatni a szobám falára óriásposzterként!
"Szó bennakad, hang fennakad, lehelet megszegik..."Egyszerûen gyönyörû.
Áthelyezve innen: 2010.08.13-??. Zivatarok (#24 - 2010-08-13 16:36:14)
OK, köszönöm a tanácsokat! Hátha ma megint tudom tesztelni!
OK, köszönöm a tanácsokat! Hátha ma megint tudom tesztelni!
Áthelyezve innen: 2010.08.13-??. Zivatarok (#23 - 2010-08-13 16:20:4
Arra figyelj, hogy ezeknél a gépeknél a "végtelen" nem ütközésnél van, hanem egy picit vissza kell állítani. Legjobb nappal tesztelni, talán az obin megjelölni. A jó villámfotóhoz szerencse is kell, hogy térben is jól helyezkedjünk, ez sokszor nem egyszerû máskor az alkalom adja magától!
Arra figyelj, hogy ezeknél a gépeknél a "végtelen" nem ütközésnél van, hanem egy picit vissza kell állítani. Legjobb nappal tesztelni, talán az obin megjelölni. A jó villámfotóhoz szerencse is kell, hogy térben is jól helyezkedjünk, ez sokszor nem egyszerû máskor az alkalom adja magától!
Áthelyezve innen: 2010.08.13-??. Zivatarok (#21 - 2010-08-13 15:39:32)
Igen, köszi csak a manuális fókusznál a távoli villámok sehogy se élesek, hiába próbálkozok. Más meg kompakt géppel olyan fotókat lõ, hogy behalok rajta...
Igen, köszi csak a manuális fókusznál a távoli villámok sehogy se élesek, hiába próbálkozok. Más meg kompakt géppel olyan fotókat lõ, hogy behalok rajta...
Hordozónak, ill. felvételre igen, archíválásra kevésbé, mert évek-évtizedek alatt le- ill. átmágnesezõdik (sajnos magam is megtapasztaltam, 70-es évekbeli szalagjaimon, bár nem profi szalagok, azok biztosan tovább is bírják károsodás nélkül, lásd a Beatles most, az eredeti stúdiószalagokról újrakevert összes számát). De minõségét tekintve valóban verhetetlen
Ervin, tökéletesen igazad van. 
Rafy, gyönyörû a kép!
Nyuli, a legjobb zenei hordozó a nagy, analóg szalag.
A legprofibb stúdiókban a mai napig arra dolgoznak. Itt elsõsorban a brit és USA-beli stúdiókra gondolok...
Rafy, gyönyörû a kép!
Nyuli, a legjobb zenei hordozó a nagy, analóg szalag.
Hm, egy felbomlott hordozójú CD-rõl nehéz sokszorosítani
sõt, még egyszeresíteni, azaz lejátszani is. Én leginkább az archíválásra értettem a kifogásaimat; a nem-acetát alapú, azaz kb. 60-70 évnél fiatalabb negatívok gyakorlatilag "örök idõkig" megmaradnak, megfelelõ tárolás mellett, a hanglemezek szintúgy (OK, a felezési idejük szab határt
). A CD-k meg tökmindegy, hogyan tárolod õket, felbomlanak, hordozójuk semmivé válik. Az analóg világban a dolgok szinte fizikai valójukban lettek rögzítve, míg a digitális útvesztõben 0-ák és 1-ek sokaságaként, konvertálva. Aztán ha a nagy konvertálásban elvész egy 0, akkor megáll az élet. Ha egy technikának az a legfõbb erénye, hogy milyen jó a HIBAJAVÍTÓ rendszer képessége, akkor ott nekem valami bibi van
Ne érts félre, nem vitázni akarok, sem a véleményedet kétségbe vonni, csupán hozzányomtam az én mustáromat
***térítés OFF***
Így van, kezdetben nem nagy anyagi megterhelés. Na és hozzá a film, elõhívások, bedigitalizálás megvalósítása stb? 
A cd-hez csak annyit, hogy amíg a digitális anyagot akármikor sokszorosíthatod magadnak, addíg a hagyományos hanglemezeiddel ez kicsit nehézkesebb. Pedig az is leeshet, összekarcolódhat stb.
A cd-hez csak annyit, hogy amíg a digitális anyagot akármikor sokszorosíthatod magadnak, addíg a hagyományos hanglemezeiddel ez kicsit nehézkesebb. Pedig az is leeshet, összekarcolódhat stb.
Panasonic DMC TZ1? Egy kicsit zajos bizony, de én ezzel lõttem életem elsõ hosszú expoját: Link - ezt!
Az idõt megértem, az anyagi megterhelés kezdetben azonban csupán 2-3000 Ft - ennyiért már kapsz egy jó kis Zenitet, Praktikát, de akár mást is. Tényleg 
Attila: így igaz, nagyon is. De hogy ne csak a fotózás területérõl mondjunk példát, itt van pl. a hanglemez. Vannak lemezeim a 60-as évek végérõl, 70-es évek elejérõl, azaz 40 év felettiek. És a hangminõségük fenomenális. A CD - amellett, hogy az utóbbi idõben rengeteget javult a hangminõsége - nem ennyire idõtálló; a nagy gyártók nemrég ismerték el, hogy a felfüstölt hordozóréteg idõvel elbomlik... Hogy micsinál????? És valóban, a 80-as évek elején vett CD-imen lassan-lassan vékonyodik a réteg, bomlanak. Éljen a digitális technika...
Attila: így igaz, nagyon is. De hogy ne csak a fotózás területérõl mondjunk példát, itt van pl. a hanglemez. Vannak lemezeim a 60-as évek végérõl, 70-es évek elejérõl, azaz 40 év felettiek. És a hangminõségük fenomenális. A CD - amellett, hogy az utóbbi idõben rengeteget javult a hangminõsége - nem ennyire idõtálló; a nagy gyártók nemrég ismerték el, hogy a felfüstölt hordozóréteg idõvel elbomlik... Hogy micsinál????? És valóban, a 80-as évek elején vett CD-imen lassan-lassan vékonyodik a réteg, bomlanak. Éljen a digitális technika...
