Légköroptika
Hogy virga volt-e, azt nem merném állítani, de valami olyasmin. Nem sokkal elõbb az a felhõ határozott vonalakkal határolt Cu med volt, majd szépen elkezdett elvékonyodni az egész, inkább oldalirányba kinyúltak belõle szálacskák, amelyek nem hasonlítottak virgára egy cseppet sem. Olyan szél nem volt felhõszinten, ami vízszintesbe állította volna a virgákat. Ha megnézed, ugyanezen felhõ alsó szélén látni rendes virgát is.
A melléknap (Spaceweather), ugye, a gomolyfelhõ virgáinak jégristályain képzõdött? Ha igen, megint kitûnõ érzékkel sikerült elcsipned és megörökitened.
Szép képeket lõttetek nagyon
Noli!
Azok a pókos katicás sexelõs bogaras képek gyönyörûek!
Noli!
Azok a pókos katicás sexelõs bogaras képek gyönyörûek!
János, vannak rajta színek, fények, formák, meg még Tyndall is. :-))) Csodásak!
Rafi: Ismét érdemes volt kitolnod a k(g)éped a naplementére, nagyon szépek!!!
Peti: nem kétségbe vonom, eszemben sincs, csak ugye Murphy... :-)
Felhõcske: jóság a 22-es! (nálam egy fényképen csak agyon tuningolva elõjövõ cza volt tegnap, de nem érdemes felrakni a képet, olyan halvány...)
Rafi: Ismét érdemes volt kitolnod a k(g)éped a naplementére, nagyon szépek!!!
Peti: nem kétségbe vonom, eszemben sincs, csak ugye Murphy... :-)
Felhõcske: jóság a 22-es! (nálam egy fényképen csak agyon tuningolva elõjövõ cza volt tegnap, de nem érdemes felrakni a képet, olyan halvány...)
Kivételesen tényleg nem készült kép, de ha nem láttam volna, nem írtam volna. Majd holnap is figyelek.
Szerintem iker!
Szerintem iker!
És szerintem IKER is! Link
Szûrje már meg valaki legyen oly kedves. Új a gépem és nincs PS2-m.
Nagyon szép!!
Szûrje már meg valaki legyen oly kedves. Új a gépem és nincs PS2-m.
Nagyon szép!!
A felhõmagasság nekem is eszembe jutott, de ennél tovább nem tudtam menni, annyira nem ismerem a trópusi légkör viselkedését.
Ezt éppen te kérded, kedves Noli? Én csak találgatok. A fátyolfelhõk magasabban lebegnek, mint nálunk, a jégkristályok változatosabbak, apróbbak, mint idelent, 8-10 km magasságban. A napsugarak könnyebben megtalálják a megfelelelõ beesési szöget a megfelelõ fénytöréshez.
Peti, ha azt mondod, hogy nem fényképezted le, hát, le se merném írni, amit mondanék. :-)))
Mivel halojelenség az ikon neve, és a melléknap halojelenség, ezért szerintem nyugodtan. A megjegyzéshez illik azért beírni, hogy miféle halo-ról van szó
Egy kérdés:
Ha csak melléknapot látok, akkor is ki lehet pipálni a halo-t az észlelésben?!
Végülis az is a jelenség "része".
Ha csak melléknapot látok, akkor is ki lehet pipálni a halo-t az észlelésben?!
Végülis az is a jelenség "része".
Nagyon állatok! (Arcoiris = szivárvány, szóval némi fogalomzavar a latin kollégáknál is akad :-))
Azon már egy csomót agyaltam, hogy a trópusokon mennyire sok irgalmatlan fényes 22-es meg körülírt van, vajon mi ennek a meteorológiai, fizikai oka? Mert biztos, hogy van neki.
Azon már egy csomót agyaltam, hogy a trópusokon mennyire sok irgalmatlan fényes 22-es meg körülírt van, vajon mi ennek a meteorológiai, fizikai oka? Mert biztos, hogy van neki.
Nagyon csinos a babaszoba-színû naplementéd!!!! A krepu igazán hatalmas, de azt nem értem, miért írod, hogy fordított? Szerintem normálisan áll :-)
(A Tyndall "h" nélkül írandó, mivel egy kedves John Tyndall nevû úrról kapta a nevét)
(A Tyndall "h" nélkül írandó, mivel egy kedves John Tyndall nevû úrról kapta a nevét)
Valóban különös. Mintha transzcendentális értelem irányitaná a fénypászmákat...
Végre megtört a jég és volt egy fényképezhetõ fényerejû szivárványom! Bár csak darabjai, egyben nem látszott, de akkor is :-))) Elindult a szekér.
Noli, még soha nem láttam lila villanásról képet. Cool

