2026. június 28., vasárnap

Légköroptika

Adott napon: 
Keresés:
#33753
Hogy virga volt-e, azt nem merném állítani, de valami olyasmin. Nem sokkal elõbb az a felhõ határozott vonalakkal határolt Cu med volt, majd szépen elkezdett elvékonyodni az egész, inkább oldalirányba kinyúltak belõle szálacskák, amelyek nem hasonlítottak virgára egy cseppet sem. Olyan szél nem volt felhõszinten, ami vízszintesbe állította volna a virgákat. Ha megnézed, ugyanezen felhõ alsó szélén látni rendes virgát is.
#33752
A melléknap (Spaceweather), ugye, a gomolyfelhõ virgáinak jégristályain képzõdött? Ha igen, megint kitûnõ érzékkel sikerült elcsipned és megörökitened.
#33751
Szép képeket lõttetek nagyon nevet

Noli!
Azok a pókos katicás sexelõs bogaras képek gyönyörûek!
#33750
Nagyon szépek!!!!
Jó pihit, azért a mai naplementére kelj majd fel :-))
#33749
Tegnap esti skodálatos naplemente 3 panoképpel
kb 3 percenként készültek a képek:

beillesztett kép


Link
Link
Link


Jó8 laza
#33748
Az én tegnapi képeim:
Link

Innen kezdve az eges cucok: Link
A melléknaposakat feltoltam vödörre is: Link
#33747
János, vannak rajta színek, fények, formák, meg még Tyndall is. :-))) Csodásak!

Rafi: Ismét érdemes volt kitolnod a k(g)éped a naplementére, nagyon szépek!!!

Peti: nem kétségbe vonom, eszemben sincs, csak ugye Murphy... :-)

Felhõcske: jóság a 22-es! (nálam egy fényképen csak agyon tuningolva elõjövõ cza volt tegnap, de nem érdemes felrakni a képet, olyan halvány...)
#33746
IGEEEEEN! Iker hát :-)))))
#33745
Tõlem Nektek. kacsint
Igazából semmi sincs rajtuk, de szépek. nevet
Link
Link
#33744
Reggel hosszú idõ után egy 22-es darabkára is futotta:
Link
Noli: köszi a krepu-pucoválást! vidám
#33743
Kivételesen tényleg nem készült kép, de ha nem láttam volna, nem írtam volna. Majd holnap is figyelek.

Szerintem iker!
#33742
Aha, nem tudom, nagyon gyanúsan iker. Noli, szerinted?
#33741
Nagyon szépen köszi!

Ennél jobban nem akartam ráhúzni:
Link

Rafi : csodás színek! Gratula!
#33740
És szerintem IKER is! Link
Szûrje már meg valaki legyen oly kedves. Új a gépem és nincs PS2-m.
Nagyon szép!!
#33739
Üdvi!
Mai naplementérõl pár kép: Link Link Link Link
nevet
#33738
A szentségit!
Na, ez már ütõsebb, mint az enyém tegnap!
Nagyon szép!
#33737
Szivárvány: Link
#33736
Volt igen szép tyndallos-dögüllõs-melléknapos holmi az égen, fénykép lesz.
#33735
A felhõmagasság nekem is eszembe jutott, de ennél tovább nem tudtam menni, annyira nem ismerem a trópusi légkör viselkedését.
#33734
Ezt éppen te kérded, kedves Noli? Én csak találgatok. A fátyolfelhõk magasabban lebegnek, mint nálunk, a jégkristályok változatosabbak, apróbbak, mint idelent, 8-10 km magasságban. A napsugarak könnyebben megtalálják a megfelelelõ beesési szöget a megfelelõ fénytöréshez.
#33733
Köszike!
#33732
Peti, ha azt mondod, hogy nem fényképezted le, hát, le se merném írni, amit mondanék. :-)))
#33731
Pollen koszorúja van a Napnak.
#33730
Tomi, ez is tök szép küllõs!!!
#33729
Tegnapi szivárvány (nem volt igazán élénk. Ezt sikerült kihozni a képekbõl):
Link
Link
Link
Link
#33728
Mivel halojelenség az ikon neve, és a melléknap halojelenség, ezért szerintem nyugodtan. A megjegyzéshez illik azért beírni, hogy miféle halo-ról van szó nevet
#33727
Egy kérdés:
Ha csak melléknapot látok, akkor is ki lehet pipálni a halo-t az észlelésben?! nevet
Végülis az is a jelenség "része".
#33726
Nagyon állatok! (Arcoiris = szivárvány, szóval némi fogalomzavar a latin kollégáknál is akad :-))

Azon már egy csomót agyaltam, hogy a trópusokon mennyire sok irgalmatlan fényes 22-es meg körülírt van, vajon mi ennek a meteorológiai, fizikai oka? Mert biztos, hogy van neki.
#33725
Nagyon csinos a babaszoba-színû naplementéd!!!! A krepu igazán hatalmas, de azt nem értem, miért írod, hogy fordított? Szerintem normálisan áll :-)
(A Tyndall "h" nélkül írandó, mivel egy kedves John Tyndall nevû úrról kapta a nevét)
#33724
Felhõcske, csoda gyönyörûek a krepuk!!!
Az egyik képet lepucoltam Neked:
Link
#33723
Én is régen jártam itt, gratulálok mindenkinek a mostanában készült képekhez.
Tegnapi gyenge 22-es (és talán felsõ érintõ): Link
És egy gomolypamacsos naplemente még 18-áról: Link
#33722
Valóban különös. Mintha transzcendentális értelem irányitaná a fénypászmákat...
#33721
Nemsemmi videók vannak a jútúbon: Link Link - talán nemis a halo a durva, hanem ami alatta van!
laza
Itt meg egy fantasztikus körülírt halo: Link
nevet
#33719
Mai hát lélegzetelállító naplemente.

6db képbõl készült egymásrarakásos:
Link

Sima Pano:
Link

Fordított CREPU(thyndall amúgy) laza napsugár tör átvidám

beillesztett kép


Link
#33718
Itt pedig a mai tárkányi naplemente környéke:
Link Link Link
#33717
Szép estét Mindenkinek! Régen jártam errefelé, esemény és idõ híján, de tegnap Szolnokon sikerült szép sugarakat elcsípnem. Angyalfénynek neveztem el:
Link Link Link nevet
#33716
Én repülõs, holdas felhõket hoztam a reptéri jubileumi bemutatóról:
Link
Link
Link
#33715
Mici szivárványa kicsit küllõs :-), fotóiskolába pakolta.
Link
#33714
Kép naplementés képpel kívánok jó éjszakát! Link Link nevet
#33713
Szép!
____
És ez is: Link
#33712
Köszi! nevet
#33711
Nagyon szép!!!
#33710
Végre megtört a jég és volt egy fényképezhetõ fényerejû szivárványom! Bár csak darabjai, egyben nem látszott, de akkor is :-))) Elindult a szekér.
#33709
Ma délutáni dupla szivárvány: Link Link
#33708
Ó!
____
Köszi! nevet
#33707
Van :-)
------
Jó az árnyékod!
#33706
Hmm. Ilyen is van? nevet
___________________

Sikerült ma fényképeznem végre valami légköröset. nevet
Kondenzárnyék: Link és Hold kondenzárnyékban: Link
#33705
vidám "szállunk rendelkezésére"
Noli, még soha nem láttam lila villanásról képet. Cool
#33704
Idessetek:
Link
Lila villanás a Shetland-szigetekrõl :-)

Utolsó észlelés

2026-06-28 03:31:37

Budapest III. - Flórián tér

23.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.