Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Csak erõs idegeztûeknek ajánlott: Link -
Most szárítom, mert az obi belsejében páralecsapódás van. A gép tiszta, letörölgettem mielõtt behoztam. Szobában is kapott törölgetést!
Most szárítom, mert az obi belsejében páralecsapódás van. A gép tiszta, letörölgettem mielõtt behoztam. Szobában is kapott törölgetést!
Egyszer én is szívesen körülnéznék onnan fentrõl!
A Nílus deltája repülõrõl sem rossz!
A Nílus deltája repülõrõl sem rossz!
Természetesen mindegyik használt volt. A timelapse miatt a zárnak, és az elektronikának kéne tönkremennie, nem pedig az optikának. Az optika az ellõtt képek számához viszonyítva szinte alig van használva. 1-1 kitolásra legaább 1000 kép jut.
Nekünk is van egy pár hasonló jószágunk. A webkameraként való használatot se szeretik hosszú távon
Ebbol mennyit vettel ujan? Na meg a rengeteg time lapse... Kapnak kikepzest rendesen.
Új géppel bõvült a speciális canon gyûjteményem.
Az eddigi tagok: A10, A60, S2IS, S3IS, és nemrég bõvült egy A530-cal. A közös a gépekben, hogy tönkrementek
3 objektív, 1 ccd, és most egy memória kártya hiba (6/6 kártyát lát hibásnak).
Az eddigi tagok: A10, A60, S2IS, S3IS, és nemrég bõvült egy A530-cal. A közös a gépekben, hogy tönkrementek
3 objektív, 1 ccd, és most egy memória kártya hiba (6/6 kártyát lát hibásnak).
2010.11.27-én, szombaton kerül megrendezésre az idei Magyar Természetfotós Fesztivál!
Helyszín: Magyar Természettudományi Múzeum
1083 Budapest, Ludovika tér 2-6.
A belépés díjtalan!
A teljesség igénye nélkül a következõ elõadók lesznek:
Daróczi Csaba
Ladányi Tomi
Lantai-Csont Gergõ
Novák László
Zsila Sándor
Bõvebben: Link
Helyszín: Magyar Természettudományi Múzeum
1083 Budapest, Ludovika tér 2-6.
A belépés díjtalan!
A teljesség igénye nélkül a következõ elõadók lesznek:
Daróczi Csaba
Ladányi Tomi
Lantai-Csont Gergõ
Novák László
Zsila Sándor
Bõvebben: Link
Persze, mert ezek a hülye napocskák nem normálisak. Egy rendes szmájlit lehet érteni, de ez mind egyforma. Csúnyák is. :-) Tessék orros szmájlit írni, azt nem alakítja át napocskává.
Na, ezért nehéz az írásos kommunikáció.... Csak egy piktorka jelzi a hangsúlyt a mondat végén.
Ezzel én is egyetértek! Ráadásnak a méhek eléggé nyüzsgõs jószágok, csoda, ha nem repülnek ki a fókuszból... Rekesszel persze lehet játszani, de csak a záridõ rovására, s így a mozgó lények bizony könnyen átverik az embert...
Az elmélet tényleg nem nehéz.
Azért gondolom nehéznek, mert a Nap sincs beégve és a kép szélein levõ fák is mintha derítve lennének és nem csak sötét kontúrok látszanak belõlük!
De a lényeg a méheken van! Gyönyörûen meg vannak dermesztve és ahogy a nap átvilágítja õket! Szép munka! Nem hiszem, hogy elsõ képre sikerült neki!
Azért gondolom nehéznek, mert a Nap sincs beégve és a kép szélein levõ fák is mintha derítve lennének és nem csak sötét kontúrok látszanak belõlük!
De a lényeg a méheken van! Gyönyörûen meg vannak dermesztve és ahogy a nap átvilágítja õket! Szép munka! Nem hiszem, hogy elsõ képre sikerült neki!
De miért nehéz? Halszem felcsattint, gépet rá a méhkasra, jó szûk rekesz, távkioldóval, vagy idõzítéssel katt. 
Nekem amúgy a két kakasos-kölkös tetszik.
Nekem amúgy a két kakasos-kölkös tetszik.
Nem mindegyik olyan nagy durranás!
Aztán kinek, mi mondanak a képek!?
Némelyik igen beszédes! Némelyiket technikailag nehéz kivitelezni (mint pl. a méhes), aztán valamelyik egyszerûen csak látványos!
Aztán kinek, mi mondanak a képek!?
Némelyik igen beszédes! Némelyiket technikailag nehéz kivitelezni (mint pl. a méhes), aztán valamelyik egyszerûen csak látványos!
OK, a következõ javaslatom nekem is az lett volna, hogy próbáld meg édesanyád SD-kártyájával... ez ugyanis a titkos Canon-bulletinban van leírva, mert egy édesanya ugye mindig segít
Meggyógyult...
A reset, akksicsere és társai dolgokat még a hegyen megcsináltam, aztán ugyanazt este még nyóccor és amint írtam, a kártyáknak semmi baja nem volt, máskülönben nem mûködött volna a netbook-ban sem.
Egyvalamit nem próbáltam még ki, egészen mostanáig. Anyám SD kártyáját a kompaktból. Elõtte még egyszer megnéztem az enyémeket, semmi változás. Beteszem a kompaktos SD-t...és mûködik! Na mondom...Beteszem utána az enyémeket...és mûködik!
Sosem tudjuk meg kategória.
A reset, akksicsere és társai dolgokat még a hegyen megcsináltam, aztán ugyanazt este még nyóccor és amint írtam, a kártyáknak semmi baja nem volt, máskülönben nem mûködött volna a netbook-ban sem.
Egyvalamit nem próbáltam még ki, egészen mostanáig. Anyám SD kártyáját a kompaktból. Elõtte még egyszer megnéztem az enyémeket, semmi változás. Beteszem a kompaktos SD-t...és mûködik! Na mondom...Beteszem utána az enyémeket...és mûködik!
Sosem tudjuk meg kategória.
Szia!
Elõször próbáld ki azt, hogy kiveszed az akksit,majd visszarakod.
Esetleg egy szoftver frissítést, hátha segít...
Ezenkívül nézzél bele a kártya nyílásába, hátha idegen tárgy került bele.
Üdv. Picsirti.
Elõször próbáld ki azt, hogy kiveszed az akksit,majd visszarakod.
Esetleg egy szoftver frissítést, hátha segít...
Ezenkívül nézzél bele a kártya nyílásába, hátha idegen tárgy került bele.
Üdv. Picsirti.
Azért próbáld meg elõbb a reset-et, aztán vedd ki az akkut 5 percre, majd tedd vissza újra. A kártyát, amit a kolléganõdtõl kaptál vissza (hanglemezt, memóriakártyát és barátnõt NEM adunk kölcsön, tessék megjegyezni...) formázd le a számítógépen, és próbáld úgy újra. A biztonsági reteszt állítsd nyitott állásba.
Bekattant a fényképezõgépem. Tegnap fotózok, megtelik a kártya, gép kikapcs, másik kártya be, azt írja nincs kártya. Kölcsönben volt egyik kolléganõmnél, na mondom el.......tt. Jó. Gép kikapcs, kártya ki, elõzõ kártya be, azt írja ki nincs kártya. Este mindkét kártyát beteszem a netbook kártyaolvasójába, tökéletesen mûködnek. Vissza a gépbe, nincs kártya.
Gondolom tönkrement valami elektronikus cucc a fényképezõgép kártyatartó részében. Canon EOS 450D, ugyebár. Garancia már tuti nincs. Vajon hány tízezer lesz a javítás?
Múltkor jártam a Bükkben és persze nem bírtam kihagyni a fotózást mert csodálatos volt a táj.
Link
Link
Nagyon jók, én még nem csináltam ilyen komoly portrékat.
Esetleg privát üzenetben kaphatok adatokat arról, hogy milyen obival készült, hogyan, HDR? esetleg utómunka stb?
Ahogy kielemeztétek, abból ismét tanultam. De valahol nekemis el kell indulni.

Vagyis majd tavasszal! De érdekel a dolog. Szeretnék egy 50mmest venni. Aztán ha jólmegy majd kiadhatok súlyosabb összegeket egy 85mm-esre stb. Ahogy mondta Nyuli - errõl már beszéltünk hogy mi a komolyabb. Stb. Elkezdem 50mm-nél aztán meglátjuk hogy megy!
Érdekel már nagyon a dolog.
Nem rossz hobbi ez!
Esetleg privát üzenetben kaphatok adatokat arról, hogy milyen obival készült, hogyan, HDR? esetleg utómunka stb?
Ahogy kielemeztétek, abból ismét tanultam. De valahol nekemis el kell indulni.
Vagyis majd tavasszal! De érdekel a dolog. Szeretnék egy 50mmest venni. Aztán ha jólmegy majd kiadhatok súlyosabb összegeket egy 85mm-esre stb. Ahogy mondta Nyuli - errõl már beszéltünk hogy mi a komolyabb. Stb. Elkezdem 50mm-nél aztán meglátjuk hogy megy!
Érdekel már nagyon a dolog.
Nekem mind tetszik!!!
MMM!!!

Félretéve a tréfát, nekem Nr.2 és Nr.3. a kedvenc.
Mindamellett, hogy mennyire fénylik a bõre ja modellnek. A harmadiknak van egy érdekes hangulata.
Gratula!
MMM!!!
Félretéve a tréfát, nekem Nr.2 és Nr.3. a kedvenc.
Mindamellett, hogy mennyire fénylik a bõre ja modellnek. A harmadiknak van egy érdekes hangulata.
Gratula!
Nekem a második sokkal jobban tetszik a negyediknél, valahogy természetesebb. A kozmetikusról nincs véleményem úgy, mint Tominak. :-)
Összességében jó fotók!
Elsõ: nagyon jól használtad a fényt, a modell arca egyenletesen megvilágított, néhol azonban fénylik a bõr. A háttér kicsit zavaró, jobb oldalon levõ kék égbolt elvonja a figyelmet.
Második: Nagyon jó a megvilágítás! Szépen oszlik el a fény a modell arcán, szép meleg színek jellemzik! A háttérben levõ vezetékek kicsit zavaróak! Utólag orvosolható!
Harmadik: Nagyon jó a beállítás, de itt is nagyon fénylik a bõr! A szerkesztés tetszik!
Negyedik: No. 1!!! Nagyon jó szerkesztés, nagyon jó beállítás, megfelelõ mélységélesség, és nagyon szépen kidolgozott a modell bõre! Ez nagyon tetszik!
Elsõ: nagyon jól használtad a fényt, a modell arca egyenletesen megvilágított, néhol azonban fénylik a bõr. A háttér kicsit zavaró, jobb oldalon levõ kék égbolt elvonja a figyelmet.
Második: Nagyon jó a megvilágítás! Szépen oszlik el a fény a modell arcán, szép meleg színek jellemzik! A háttérben levõ vezetékek kicsit zavaróak! Utólag orvosolható!
Harmadik: Nagyon jó a beállítás, de itt is nagyon fénylik a bõr! A szerkesztés tetszik!
Negyedik: No. 1!!! Nagyon jó szerkesztés, nagyon jó beállítás, megfelelõ mélységélesség, és nagyon szépen kidolgozott a modell bõre! Ez nagyon tetszik!
Így már értem! Ismét lehetett itt tanulni ebbõl az eszmecserébõl! Azért szorítsatok, hogy tavasszal egy jót vegyek meg!
Persze, ez a gyártási szórás. Mivel olcsó, valahol spórolni kell a gyártónak - ezért müanyag és a lazább minõségbiztosítás miatt szór
Ezt persze nem úgy kell elképzelni, hogy vannak nagyon rosszak és nagyon jók, hanem inkább nagyon jók és kevésbé jók
Nagyon jók - a maguk kategóriáján belül (mielõtt még valaki egy L-lel vetné össze
)
Én nem azt mondtam, hogy nem lehet vele képet készíteni! 
Annyi, hogy nem kell tõle elájulni! A minõségük nem a legjobb (szerintem). Ezért mondtam, hogy nem minden a fényerõ!
Ha nagyon akarnék össze tudnék rakni neked otthon egy 1,8-as obit, de nem hinném, hogy megköszönnéd!

Tudod, az optikák megítélése nem ott kezdõdik, hogy hogy megnézem az adatokat 1,4-1,8-as fényerõ 50-55 mm, stb, hanem sokmindent elárul a felépítése, az objektív-váz kialakítása, anyaga! A mûanyag a mai világban a legolcsóbb anyag! Ha egy gyártó egy teljesen mûanyag házba rakja a lencséket, úgy hogy még a bajonett is mûanyagból van, az azt árulja el, hogy nem igazán feccelt bele sokat a gyártó!
Illetve feltételezhetõ, hogy próbál a szûkebb pénztárcájúaknak is egy jobb obit adni! De ugye sokat nem kell várni tõlük!
Na, hát ezt írtam az elõbb is!
Annyi, hogy nem kell tõle elájulni! A minõségük nem a legjobb (szerintem). Ezért mondtam, hogy nem minden a fényerõ!
Ha nagyon akarnék össze tudnék rakni neked otthon egy 1,8-as obit, de nem hinném, hogy megköszönnéd!
Tudod, az optikák megítélése nem ott kezdõdik, hogy hogy megnézem az adatokat 1,4-1,8-as fényerõ 50-55 mm, stb, hanem sokmindent elárul a felépítése, az objektív-váz kialakítása, anyaga! A mûanyag a mai világban a legolcsóbb anyag! Ha egy gyártó egy teljesen mûanyag házba rakja a lencséket, úgy hogy még a bajonett is mûanyagból van, az azt árulja el, hogy nem igazán feccelt bele sokat a gyártó!
Illetve feltételezhetõ, hogy próbál a szûkebb pénztárcájúaknak is egy jobb obit adni! De ugye sokat nem kell várni tõlük!
Na, hát ezt írtam az elõbb is!
Ééértem! De hát ezek mindegyike ugyanolyan nem? Én vadiújat akarok majd venni! Vagy az újak is változóak a tulajdonság tekintetében?