Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Gondolkodtam a dolgon, hogy készítek néhány képet én is. De sajnos nekem csak egy egyszerû Canon PowerShot gépem van, de azért lehet, hogy ezzel is megpróbálom. Inkább csak légköroptikai fotóim vannak, azok sem olyan szépen megkompontált képek, mint pl. Rafy képei (inkább csak dokumentálás céljából készültek).
Na, meglátom...
Na, meglátom...
Azért nem olyan rossz dolog ám ez... Bence lehet, hogy a kényelmesebb módját választja most már! a természetfotózásnak, de ez nem volt mindig így. Tessék megnézni eddigi pályafutásának régebbi darabjait, ahol még sem a jelen technikai felszereltség, sem az anyagi háttér nem állt rendelkezésére... Úgy gondolom tehetsége elvitathatatlan, természetszeretete is "rendelkezésre áll" 
Számomra (annak ellenére, hogy részben egyetértek a témában elhangzott hozzászólásokkal) élmény lenne egy közös kiskunsági fotózás vele. "Talán" még tanulhatnék is tõle valamit...
Számomra (annak ellenére, hogy részben egyetértek a témában elhangzott hozzászólásokkal) élmény lenne egy közös kiskunsági fotózás vele. "Talán" még tanulhatnék is tõle valamit...
Kicsit talán off lesz. Ma nagyot mosolyogtam, mert eszembe jutott a korábbi párbeszédetek.
A cég a dolgozóinak fotópályázatot írt ki természetfotó kategóriában, a képeket profi fotósokból álló zsûri bírálja majd el. A nyertes képekkel a cég a tárgyalókat fogja diszíteni és a recepción is látható lesz majd egy kiállítás a díjazott képekbõl, valamint értékes nyereményekkel gazdagodnak a nyertesek. A lényeg nem is ez, hanem hogy az elsõ három helyezett Máté Bencével tölthet majd el egy napot, ha jól emlékszem egy kiskunsági fotózása alkalmával.
A cég a dolgozóinak fotópályázatot írt ki természetfotó kategóriában, a képeket profi fotósokból álló zsûri bírálja majd el. A nyertes képekkel a cég a tárgyalókat fogja diszíteni és a recepción is látható lesz majd egy kiállítás a díjazott képekbõl, valamint értékes nyereményekkel gazdagodnak a nyertesek. A lényeg nem is ez, hanem hogy az elsõ három helyezett Máté Bencével tölthet majd el egy napot, ha jól emlékszem egy kiskunsági fotózása alkalmával.
Ma betelt a film (Fujichrome Sensia 400
Az õszapók folyamatosan nyüzsögnek, akkor tudsz egyet lekapni, ha míg fókuszálsz, õ felszáll, s máris leszáll a helyére a másik, pont, mire exponálsz :-) Engem a fenyvescinkék szivattak vasárnap reggel, kidugták a fejüket a faágak közül, majd vissza, s egy másik ponton újra ki... Az urbanizált kékek, szén meg barátcinkék bátrabbak kicsit. :-)
Köszi Áki!
Féltem is a kis masinámat (mostanában nem engedhetek meg magamnak egy gépcserét. Bár, ha lenne pénzem, akkor sem cserélném le a 300D-t.), én épp ezért a madarakra nem lövök sorozatot. Egy madár, egy kép.
Sokan követõ AF-re állítják az obit (a Te L-es Canonod tudja), sorozatra a gépet, aztán hadd szóljon!
Utoljára annyira jól sikerült álcáznom magam, hogy néhány cinege el sem vitte a magot kibontani a fára, hanem szinte helyben, a beszállón bontotta ki! Sõt olyan is akadt, amelyik a lesre, a fejem fölé szállt!
És meglepetésemre olyan madarak is jöttek, amikhez eddig még nem volt szerencsém: õszapó, fenyõrigó.
Sajnos az õszapók el is mentek, mert hülyeként egybõl akartam lõni és megmozdult az obi. Kicsit kellett volna hagyni, had érezzenek rá a mag ízére. Remélem azért jönnek még.
Kiváncsi vagyok a rigóra.
Féltem is a kis masinámat (mostanában nem engedhetek meg magamnak egy gépcserét. Bár, ha lenne pénzem, akkor sem cserélném le a 300D-t.), én épp ezért a madarakra nem lövök sorozatot. Egy madár, egy kép.
Utoljára annyira jól sikerült álcáznom magam, hogy néhány cinege el sem vitte a magot kibontani a fára, hanem szinte helyben, a beszállón bontotta ki! Sõt olyan is akadt, amelyik a lesre, a fejem fölé szállt!
És meglepetésemre olyan madarak is jöttek, amikhez eddig még nem volt szerencsém: õszapó, fenyõrigó.
Sajnos az õszapók el is mentek, mert hülyeként egybõl akartam lõni és megmozdult az obi. Kicsit kellett volna hagyni, had érezzenek rá a mag ízére. Remélem azért jönnek még.
Kiváncsi vagyok a rigóra.
...és én is inkább a te módszeredet tartom természet(es)-fotózásnak. Ráadásul egy témára több ezernyi exponálás... hát igen, a digitális technika devalválja a fotótechnikát. Próbálta volna meg valaki "annó" ezt filmmel
Ráadásul akár százezres exponálási határt is figyelembe véve ez minimum 3-4 kamerát jelent évente... hát, nem tudom.
Ha holnap kisüt a Nap, megyek madárkázni
Pénteken érdekes dolgot tapasztaltam; a Városháza parkjában sétáltam, napsütés semmi és csak a 180-as üveg volt nálam, gondoltam, "varjúra megyek" vele. Sikerült is néhány dolmányost fényképeznem, majd éktelen csiripelés közepette egy hatalmas, vegyes madárraj szállt le a füre. De ezek pici madarak, gondoltam... mígnem egy rigó elindult felém és csak másfél méterre tõlem állt meg, azaz sikerült a 180-assal szinte egész képet kitöltõen lefényképeznem
Még azt is megvárta, míg fókuszáltam (elgémberedett ujjakkal...) Kíváncsi vagyok, mi lesz belõle (elõhívás jövõ héten).
Ha holnap kisüt a Nap, megyek madárkázni
Ez nem ugyanaz a jelenség, mint a fantomvillám?
___________
Hú Tomi, ezek nagyon gyönyörûek!!!
___________
Hú Tomi, ezek nagyon gyönyörûek!!!
Nagyon köszönöm Nektek!
Valamilyen szinten megosztó Zoli által felvetett dolog.
Én jelenleg egy, természetes anyagokból (ágakból, gallyakból, avarból + álcaháló) épített lessátorból fotózok. Én inkább ezt érzem természetfotózásnak, amikor szinte nincs semmi köztem, illetve a madarak közt és 1,5-2 m-rõl fotózom õket és megfigyelem a viselkedésüket, kiismerem õket.
Amikor a fotós beül egy olyan építménybe, ami 80%-ban a saját kényelmi komfortját szolgálja és egy félig áteresztõ üvegen keresztül fotóz, azzal már egyfajta palánkot húz az állat és maga közé. Ugyanakkor ez is természetfotózás csak melegbõl.
Nemtom... A fene tudja, de tényleg.
Valamilyen szinten megosztó Zoli által felvetett dolog.
Én jelenleg egy, természetes anyagokból (ágakból, gallyakból, avarból + álcaháló) épített lessátorból fotózok. Én inkább ezt érzem természetfotózásnak, amikor szinte nincs semmi köztem, illetve a madarak közt és 1,5-2 m-rõl fotózom õket és megfigyelem a viselkedésüket, kiismerem õket.
Amikor a fotós beül egy olyan építménybe, ami 80%-ban a saját kényelmi komfortját szolgálja és egy félig áteresztõ üvegen keresztül fotóz, azzal már egyfajta palánkot húz az állat és maga közé. Ugyanakkor ez is természetfotózás csak melegbõl.
Nemtom... A fene tudja, de tényleg.
Wow, ez igen, remek képek!
Attila: igen, félreértettelek, nem az analóg technikának van vége
Attila: igen, félreértettelek, nem az analóg technikának van vége
Elolvastam a cikket, megnéztem Máté Bence honlapját is. Nos, vitathatatlan, vannak vagány képei, némelyik láttán ugye elsõ pillantásra leesik az ember álla. A képeket nézve valóban a bõség zavarában vagyok, némelyik képen azt sem tudom hova nézzek, annyi a látványelem... És itt jön a De! A következõkben csak az én szerény, abszolút nem mérvadó, szubjektív véleményem következik...
Ez az egész (nekem úgy tûnik) 1 dologról szól: pénz Évi 100ezer expó, a terepen stúdió felállítás (fõ a kényelem!) Link Nem, nekem a természetfotózás nem errõl szól. Természetesen egy "les" jól jön, no de ilyen építmény? Ha lenne ennyi zseton a zsebemben, akkor sem így csinálnám! Ettõl lesznek a képei "mesterkéltek"? Lehet, nem tudom. Biztos ez (is) megosztja az embereket de a fotósokat is. Amit csinál számomra nem követendõ példa, igaz nincsenek is díjnyertes képeim...
Astroman: Ezek igazi "testközeli" képek, gratulálok! Ezek számomra sokkal többet érnek!
Astroman: Ezek igazi "testközeli" képek, gratulálok! Ezek számomra sokkal többet érnek!
Az elsõ kép jó,a többi error
szerk: most már zsír
szép pillanatok
Az utolsó kettõ nagyon tetszik!
szerk: most már zsír
Az utolsó kettõ nagyon tetszik!
Persze, ez nyilván egy fogás is, hiszen biztosan nem tûnik el az analóg technika, de akkor is deklaráltan vége lett egy nagy korszaknak. Nyilván nem ilyen éles a határvonal, de egyre nehezebb lesz jó minõségben dolgozó labort találni. Pécsett legalábbis biztosan.
Köszi
De szerintem az objektív sem kutya
Attila: a Kodachrome-nak már december végével vége lett, addig lehetett még beküldeni az ellõtt tekercseket egy bizonyos címre, onnan pedig továbbküldték az USA-ba, elõhívásra. Természetesen jó film volt, legendásan jó, de szerintem valóban lejárt a kora, hihetetlen komplikált és drága volt az elõhívása. Én ebben nem a film végét látom, szerencsére
A Fuji pl. szinte évente dolgozza áz a filmjeit, újabbakat is kohoz, régieket újra a piacra dob, és a Kodak is hatalmas kínálattal van a piacon - és egy-két filmjük eredmény tekintetében csaknem egyenlõ a Chrome-mal. Azaz nincs veszve semmi
Ráadásul kisebb cégek is folyamatosan jönnek ki filmekkel, igaz, a fekete-fehér mezõnyben, de akkor is. Film rulez!
Attila: a Kodachrome-nak már december végével vége lett, addig lehetett még beküldeni az ellõtt tekercseket egy bizonyos címre, onnan pedig továbbküldték az USA-ba, elõhívásra. Természetesen jó film volt, legendásan jó, de szerintem valóban lejárt a kora, hihetetlen komplikált és drága volt az elõhívása. Én ebben nem a film végét látom, szerencsére
Erviné a nyerõ válasz! Ha megnézitek, a nagy zöld "lovas" mellett több apróbb becsillanás is van, amik együtt mozognak vele, ahogy odébbnéz a kamera. A tûz tükrözõdik az obiba. :-)
Ejj, de kár érte! Nagyon-nagyon jó film volt!
Sajnos egyre kevesebb jó tekercset lehet találni!
Sajnos egyre kevesebb jó tekercset lehet találni!
Lobog mint a tûz a háttérben, éppen akkor indul el, amikor a kamera is elindul jobbra... Tükrözõdés. :-) Na jó, lehet hogy tényleg az apokalipszis lovasa, mer' az ugye mindennapos jelenség, felismerjük!
Gondolom egy ablak mögül videóztak és egy jármû tükrözõdése(amint épp elindul) lehet a "zöld lovas" 
Vagy nem tudom...
Vagy nem tudom...
Szép estét mindenkinek.olvastam a természetfotózásról írt soraitokat.Igazán nem dicsekvésnek szánom,de egy falunkbéli srácnak is nagyon klassz fotói vannak,a Tiszavirág a révnél a legérdekesebbek egyike Link
Elég érdekesnek tûnik,déli báb? A hõ és füst miatt....vagy fogalmam sincs...
Érdemes lenne 2006-os videókat is nézni,hátha feltûnik egy két lovas huszár
szerk:Gyááá Nyuli!!!
Most nézem,szép egy darab csöved van,nagy gratula hozzá
Érdemes lenne 2006-os videókat is nézni,hátha feltûnik egy két lovas huszár
szerk:Gyááá Nyuli!!!
Most nézem,szép egy darab csöved van,nagy gratula hozzá
Offnak tûnhet, de kíváncsi vagyok a fotósok véleményére. Hány tizedmásodperc kell ahhoz, hogy rájöjjetek, mi is a következõ videón az "Apokalipszis lovasa":
Link
A tudósítás 1:16-nál látható zöldessárga "szellem" a kép közepén, ami "kilovagol" aztán a tömeg felé.
Link
A tudósítás 1:16-nál látható zöldessárga "szellem" a kép közepén, ami "kilovagol" aztán a tömeg felé.
Grmpfl.... egy hete a Napot sem láttam, nemhogy a foltjait, már tiszta depis vagyok...
EZ már több a sok(k)nál!
Gratulálok, és sárgulok...
Sok-sok képet szeretnénk tõled!!!
Gratulálok, és sárgulok...
Sok-sok képet szeretnénk tõled!!!
Gratulálok!!! De azért jobban örültem volna, ha a lottónyereményedbõl veszed meg :-) (ne reszkessenek, mert bemozdulnak :-))
Hááát... hatalmas gratula az új obihoz.
Az egyik legjobb madaras obi! IS, USM... hmmmmm, nyami.
Mindjárt rívok!
Szép fényeket hozzá!
Az egyik legjobb madaras obi! IS, USM... hmmmmm, nyami.
Mindjárt rívok!
Szép fényeket hozzá!
Milyen jó, hogy hosszú évek óta fizetek egy "valamire majd csak jó lesz, ártani nem használ..." kiegészítõ-baleseti-kórházbantartózkodási-keresetkiesési biztosítást... Ma ez lett belõle (régóta fájt rá a fogam), reszkessetek, madárkák
Lehet, hogy Nyulinak, mivel õ prédaállat, egész más dolgok jutnak eszébe egy ragadozó láttán, mint nekünk? :-)
Ami azt illeti nekem sem jött át a gepárdos kép mondanivalója. Ha Nyuli nem írja le, hogy "égõ szavanna", akkor magamtól sosem jöttem volna rá, hogy ez egy menekülõ állat. Az hogy elmosódott, hogy komponálatlan, stb. az önmagában nem lenne baj, gondoljunk bele: ha egy erszényes farkas lenne a macska helyén...mekkora szenzációs, különleges felvétel lenne! Így viszont nekem is az éjjellátó jutott eszembe.
Remek kép, a feldolgozás nem is kell hozzá
De nekem a pöttyös macs is tetszik
Tomival egy srófra jár az agyunk, nekem is jobban bejön szegény pöttyös macsnál. Lehet, hogy szájbarágósabban egyszerû a mondanivalója, de ez sztem így tökéletes.