Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Számomra az igazán aggasztó, hogy az az esetleges lehűlés is puskapor száraznak tűnik, ha egyeltalán bekövetkezik. Téboly az egész.
17,9 fok, csudijó hűvöskés éjszaka, ajtó-ablak nyitva, beengedjük, nem tartjuk fel...
Mára ennyi jutott a Pilisbe.
A képeket délután 3/4 4 körül készítettem Piliscséven ék irányban a munkaidő leteltekor.
Munka után a szomszédban Dorogon strandoltam, ill. inkább úsztam és még egy zápor széle is elkapott jó erős széllel, gyenge, rövid időre mérsékelt intenzitással, tehát ma csapadékhullást láttam, sőt tegnap délután Soroksáron is láttam csapadékhullást a fellépésem elején, az már intenzív zuhi volt.
Hát, sok lesz már a jóból, ennyi csapadékot!?!?!?!?
A képeket délután 3/4 4 körül készítettem Piliscséven ék irányban a munkaidő leteltekor.
Munka után a szomszédban Dorogon strandoltam, ill. inkább úsztam és még egy zápor széle is elkapott jó erős széllel, gyenge, rövid időre mérsékelt intenzitással, tehát ma csapadékhullást láttam, sőt tegnap délután Soroksáron is láttam csapadékhullást a fellépésem elején, az már intenzív zuhi volt.
Hát, sok lesz már a jóból, ennyi csapadékot!?!?!?!?


A modellek nagyon összhangba kerültek, egyre valószínűbb egy brutális tetőzés. Talán az abszolút rekordot még nem döntjük meg egyelőre... De azért mérget már erre sem vennék.
Éjszaka és holnap még meglepetéseket várok az Alföldre, nem szólt még a finálé!
Éjszaka és holnap még meglepetéseket várok az Alföldre, nem szólt még a finálé!
Hát-hát...
Persze kívánom, hogy ne így legyen!
Egyébként erről lehetne indítani egy tippversenyt. Szerintem valahol Budapest agglomerációjában lesz a csúcs 40-41 fokkal a hőhullám tetőzésékor, mert az a térség mostanában nagyon durván tolja a nappali felmelegedést - gondolom ez összefügg azzal, hogy jelenleg talán errefelé a legszárazabbak a talajok az országban.
Persze kívánom, hogy ne így legyen!
Egyébként erről lehetne indítani egy tippversenyt. Szerintem valahol Budapest agglomerációjában lesz a csúcs 40-41 fokkal a hőhullám tetőzésékor, mert az a térség mostanában nagyon durván tolja a nappali felmelegedést - gondolom ez összefügg azzal, hogy jelenleg talán errefelé a legszárazabbak a talajok az országban.


Végül a mai is az elmúlt napok forgatókönyve alapján zajlott. A kora délutáni nyugatra lévő zivik dögfelhőzete ugyan később levonult rólunk, és észak felé egész biztató cucc állt össze szinte pont irányban, de ahogy beért a Kőszegi-hegység mögötti divergens részre, szét is esett az egész, a széléből sodort csak ide pár csepp záport a kifutószél. A zivataros nap viszont meglett, mert közben a nyugatra vonuló másik cella mellett kipattant egy friss góc hozzánk közelebb, ami szép légzuhatagot is tolt. Több lecsapó villámot láttam, az egyiket még a time lapse is megfogta.





Ma kettő körül Graz magasságában brutál viharba kerültünk..egy darabig mentünk mellette,bíztam hogy eltudunk mellette suhanni,de nem sikerült.. bemenekültünk egy benzinkútra,ott durvult be igazán...hirtelen a légzuhatag simán ketté tört több fát is.. félelmetes volt..és csak a szélén voltunk...Otthon meg semmi.. Mondjuk ilyen nem is kell..
Még mindig alig hiszem el ! Az elmúlt 72 órában 42mm esett, ebből ma délután 31mm. Nagyon kellett, valamit segíteni fog az elkövetkező őrülethez.Ezzel együtt az éves összes itt 189,5 mm, nem különösebben sok, de küldtetek be kisebb értékeket is. Az elkövetkező két hét kemény lesz!
A három napból a mai volt a leglátványosabb. Az első cella délután érkezett ami fél órás dörgést produkált, majd este 6 után jött a másik, ami itt lehelte ki a lelkét egy dörgéssel lezárva. Csapadékot viszont egyik sem adott, az elsőt viszont sikerült Sopronban megörökíteni.

Az elmúlt napok brutális zivataros napjainak végeredménye NULLA azaz 0 mm, most pedig következzen a szarrá égés folyamata, hogy rohadna meg az ilyen fos klíma!
Ha bejön neki, akkor ráadásul még bozóttüzes szitu is. Alacsony harmatpont, magas hőmérséklet, némi szél. Instant inferno...
Most miért?
Az ECM operatív szerint az időszak végén azért rövid időre 30 fok alá süllyedhet majd a hőmérséklet a hajnali órákban a szerencsésebb helyeken. 37-42 fokos maxok után a 25-30 fokos minimumok frissítőnek tűnnek majd.
Az ECM operatív szerint az időszak végén azért rövid időre 30 fok alá süllyedhet majd a hőmérséklet a hajnali órákban a szerencsésebb helyeken. 37-42 fokos maxok után a 25-30 fokos minimumok frissítőnek tűnnek majd.
Igen a friss ECM nagyon durva, de látván a nyugat európai értékeket , úgy tűnik mi sem kerülhetjük el.... Már azonnal júniusban ez nem semmi! 
Ma már kevésbé frissült fel hajnalra a levegő nálam, a Tmin 18,3 fok volt, a Tmax pedig 33,8 foknak adódott.
Szűk 1 fokkal alakult alacsonyabban a mai Tmax a tegnapihoz képest.
A mai közép T. 26,05 fok lett.
Valószínű a mainál már csak napról-napra melegebb lesz a héten.
Szűk 1 fokkal alakult alacsonyabban a mai Tmax a tegnapihoz képest.
A mai közép T. 26,05 fok lett.
Valószínű a mainál már csak napról-napra melegebb lesz a héten.
Az utolsó cseppeket is kifacsarja magából Szeged fölött ez a kis csoffadt maradványtömb, egészen csodálatos a levegő kint, a végén még tudunk éjszaka szellőztetni
Ez legközelebb valamikor július közepén fordulhat elő majd...
Na azért fázni nem fázunk, 23 fok mellett 21 a Td
Na azért fázni nem fázunk, 23 fok mellett 21 a Td
Ezekkel vigyázz, mert megidézed a kóspallagi modellügyvédet!
Az elmúlt másfél hétben mértani pontossággal kikerült minden csapadék, könnyen lehet,hogy júniusban már nem is lesz semmi.
Friss ECMWF op. beteg 1 hét múlva.
Jövő hét elején hétfőtől-szerdáig stabilan 40 fok közelében délutánonként.
Abban bízom, hogy nem jön be, lévén egy hulladék modell lett, különösen csapadék előrejelzés ügyében.
Jövő hét elején hétfőtől-szerdáig stabilan 40 fok közelében délutánonként.
Abban bízom, hogy nem jön be, lévén egy hulladék modell lett, különösen csapadék előrejelzés ügyében.
Azon gondolkodám, hogy ez alatt vajh' mi lehet? Pécstől keleti irányban kb. fél órája.

2.5 mm lett nálam a mai. Örülök ennek is.
Holnap még reménykedem némi meglepetésben, de az már bónusz lenne.
Aztán jön a kínzás.
Holnap még reménykedem némi meglepetésben, de az már bónusz lenne.
Aztán jön a kínzás.
Ne is aggódj egy csepp eső nélkül sikerült itt megúszni ezt a pár napot ezt nem gondoltam volna. Jó lesz a forróság így a növényeknek na de ez van.
GFS szarrá verte ECM-et ebben ide, ez tény. Meg úgy általában is újabban jobbnak tűnik nekem, remélem nem az amerikai AI fölény kezd ebben kijönni…
Szombat 8 mm, vasárnap 8 mm, ma 2 mm! Ìgy ez a csapadékos etap 18 mm-t hozott. Mint egy falat kenyér. Megint kapott a térségben haladékot a természet.
Sikerült a 2 napot 1mm el behúzni. Tegnap itt pusztult meg a rendszer tőlem E-Eny-ra. Ma meg utánunk robbant be az a rendszer ami a déli határ felé tarol.
Tegnap és ma az esélytelenek nyugalmával figyeltük az eseményeket, szerencsére az Alföldön sok helyen szépen esett/esik, ez örömteli. A következő 1 hétben unalmas kánikula lesz bármiféle izgulnivaló nélkül. Idén eddig 2 db zivatar volt, elég lapos. Július-augusztus még hozhat néhány zivatart, hacsak nem lesz hetekig hőkupola.
Szuper nap a mai! Már rövidebb is, mint a tegnapi, ezzel pedig lassan, de magabiztosan megindultunk a tél felé! Ugyan egy kis ideig még fogy a hó- és jégtakaró északon, de aztán szépen elkezd hízni, gyűlni a szibériai hó, lehet lesni a DAI indexet, a Kara-tenger befagyását, aztán meg a sarki hidegbetörések és a jó kis meridionális váltások esélyét!! Pár hét múlva a hegyekben már megjelenhetnek az első hópelyhek, s onnan már csak egy kis idő, mire az első síkvidéki havazást is lehet latolgatni... Most még a 30 fok az úr, de nemsokára ennyi cm havat fog bepakolni az ECM #43mas futása!
Ez most csúnyán sült el. Bent a városban kb 1 mm.
Nyugatról és keletről intenzív cellák haladtak el. Na mindegy, elmúlt 2 nap után könnyebben megemésztem.
Szerintem Orosháza nyugati határában az elmúlt 3 nap 100 mm fölött van.
Nyugatról és keletről intenzív cellák haladtak el. Na mindegy, elmúlt 2 nap után könnyebben megemésztem.
Szerintem Orosháza nyugati határában az elmúlt 3 nap 100 mm fölött van.
Az elmult 3 napban az ecmwf csapadekelorejelzese 10-35 mm kozott szort a tersegemben az eredmeny 1,5 mm es most egy het vagy ki tudja mennyi borzadaly!
Megdöglik, de gust berobbantottam még egy körben a gomolyokat. Cuki volt. 

De jó, most egy hétig nem kell izgulni, mi kerül ki. Most már száradjon ki a Balaton meg a Duna is.
A mai nap sem áztunk meg sajnos, de látom az alföld végre annál inkább
egyetlen kapaszkodóm van mára, az alföldi cellák gustja. A távolban már látszanak friss gomolyok, kérdés az mit kezdenek az itteni sivataggal...( szerintem atomjaikra esnek)











