Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Köszi, így már értem
Ez a Sigma magasan veri ezt a Tamront, igen.
Szerk.: Csodás képek!
Szerk.: Csodás képek!
Ma Badacsonyban voltam vadászni.
Pézsmacincér: Link (A Tapolca-patak hídjának korlátján, ahova egy nagy acsa kergette oda)
És a túra célja, sávos szitakötõ:
Link
Élénk szél volt, nem volt könnyû fotózni...
Pézsmacincér: Link (A Tapolca-patak hídjának korlátján, ahova egy nagy acsa kergette oda)
És a túra célja, sávos szitakötõ:
Link
Élénk szél volt, nem volt könnyû fotózni...
Jó képek! Jók a pillanatok!
Látszik, ahogy élvezi a játékot!
Én is boldog névnapot kívánok Barnabásnak!
Látszik, ahogy élvezi a játékot!
Én is boldog névnapot kívánok Barnabásnak!
Én pont ma készítettem tokot... Ehhez is kellett a gyerek.
Most épp ötletadóként. Só-liszt gyurmából készízett anyukájával mindenféle állatfigurát, amikor is elcsentem egy kis alapanyagot, formáztam belõle egy téglalapot, és belenyomtam egy ruhán keresztül a telefont, megadva így a befoglaló mélyedést. Az aljára belenyomtam egy, az állvány menetéhez való anyát. Már csak ki kell sütni és kész is.
Gyõztem vele mókulni tegnap! De végülis sikerült! Most már csak egy tokot kell készítenem amit az állványra tudok rakni a telefonnak! Link - Time lapse videó Nokia 5530 xpressmusic telefonnal! Adatok: 164 kép - 45mb, 20 másodperces intervallum, 2x-eres gyorsítás!
Kisgyerkõc megkapta névnapjára, a jelenleg kapható, legújabb high-tech játékot.
A neve Smiley lég-golyó.
Kicsit nehezen tanulható, fõleg a felszállás utáni elsõ pillanatok igényelnek maximális koncentrációt: Link Ennek hiányában billen az egyensúly, és egybõl hallatszik az "APAAA!": Link
Némi gyakorlás után viszont kialakul a teljesen koordinált, stabil, lebegõ állapot (persze a koncentráció nem hiányozhat, ami ki is ül az arcra): Link Végül a leszállás pillanatai, hatalmas élményindexszel: Link
A neve Smiley lég-golyó.
Kicsit nehezen tanulható, fõleg a felszállás utáni elsõ pillanatok igényelnek maximális koncentrációt: Link Ennek hiányában billen az egyensúly, és egybõl hallatszik az "APAAA!": Link
Némi gyakorlás után viszont kialakul a teljesen koordinált, stabil, lebegõ állapot (persze a koncentráció nem hiányozhat, ami ki is ül az arcra): Link Végül a leszállás pillanatai, hatalmas élményindexszel: Link
Huhh, még a szárny felcsatoló bilincsei is látszanak
Nagyon szép, részletes kép! A fény nehéz volt, de a szárnyat szépen kirajzolja, grat!
Óhhhhhhhh, ez nagyon szépséges! Kinagyítani és a falra vele!
Az eredeti a tuti.
De Nolikakiscsillag, áruld már el nekem légyszíves, hogy melyik Sigmát hasonlítod össze melyik Tamronnal, mert már egészen össze vagyok vissza
De Nolikakiscsillag, áruld már el nekem légyszíves, hogy melyik Sigmát hasonlítod össze melyik Tamronnal, mert már egészen össze vagyok vissza
Nekem az eredeti a bejövõs. Illetve megnézném még a virágok nélkül és valami havas csúcsokkal a háttérben... :-))))
Gyönyörû fotó!!!
Középre szerkesztve is igen mutatós, de a jobb alsó harmadolón is megnézném!
Középre szerkesztve is igen mutatós, de a jobb alsó harmadolón is megnézném!
Nagyon szép! Nekem bejön, még így középre szerkesztve is!
Ervin az utolsó képed, az alagút elõtt, hááát
Nálam díjnyertes! Ennyire mozgó, állóképet!
... Gratulálok!
Ervin az utolsó képed, az alagút elõtt, hááát
Én is "feldogoztam": Link Szerencsére mindenkinek más a "szeme", ezért vagyunk itt! ;-)
A "széles vászon" sajátos szoc problem részemrõl - kompaktom nagyon megszoktam a 3:2-et, 16:9-et, msot meg sok a 4:3.
A "széles vászon" sajátos szoc problem részemrõl - kompaktom nagyon megszoktam a 3:2-et, 16:9-et, msot meg sok a 4:3.
Mivel a középsõ régió van az élességtartományban, így sztem nem nézne ki jól, ha túl nagy lenne az élességkontraszt a kép alja meg a virágos rész közt. De a kedvedért csináltam egy olyan kivágatot: Link
Nekem ez nem jön be annyira.
Nekem ez nem jön be annyira.
Wáh! Nekem egyedül a középre szerkesztettség nem jön át. Én a felsõ harmadolóba tettem volna a témát... ...de mivel te készítetted a képet, "mé' beszélsz (...) bele?!"... Grat!
Köszönhetõen a Sigma telének. A Tamron az életben nem csinált ilyen képet.
Minolta f1.8 50mm-t volt szerencsém nyúzni tavaly egy hétig, nehezen adtam vissza...
_______________
Telefonos képbõl kigyúrtam a legtöbbet, amit tudtam: Link
_______________
Telefonos képbõl kigyúrtam a legtöbbet, amit tudtam: Link
Azt én is néztem,de aztán a héten vettem a lengyel piacon egy strapa cullman 2903 as állványt ezért most nincs még egyre szükségem.Bár azt sokkal könnyebb lehet cipelni
Vettem flexibilis állványt... Link Kicsit, vagy nagyon a "GorillaPod"-ra hasonlít Link , csak jóval barátibb áron.
Kipróbáltam, nagyon fixen rögzíthetõ! Elméleti terhelhetõsége 1,5kg! A menetes rögzítõlap, elõre felcsavarozható a gép aljára, és így könnyen az állványba "pattintható".
Nekem tökéletes lesz a canon sx100-hoz, fõleg, hogy csupán ~2000 forintról van szó...
Sõt, majd a telefonhoz is csinálok valamit, hogy rá lehessen tenni, így amíg vihart fotózok, a telefon majd timelapse-szol
Kipróbáltam, nagyon fixen rögzíthetõ! Elméleti terhelhetõsége 1,5kg! A menetes rögzítõlap, elõre felcsavarozható a gép aljára, és így könnyen az állványba "pattintható".
Nekem tökéletes lesz a canon sx100-hoz, fõleg, hogy csupán ~2000 forintról van szó...
Sõt, majd a telefonhoz is csinálok valamit, hogy rá lehessen tenni, így amíg vihart fotózok, a telefon majd timelapse-szol
A kiszemelt gép tökéletes! De:
Szerintem elõször ráérsz egy kitobival és egy kisebb telével kezdened. A kitobi számos lehetõséget biztosít, amit egy "kezdõ" DSLR-es bõven kihasználhat.
Közepes telének elõször javasolni tudnék egy Sigma vagy Tami 55-200-ast (szinte egykutya; bár válogatni kell közöttük). A 200 mm rengeteg lehetõséget nyújt! Fantasztikus obi lehet (na jó, lehet, hogy most elfogult vagyok
), fõleg, ha macro-ra is jó!
A 300mm gyakran követeli az állványt.
Kimondott makró obit egyelõre nem javaslok ugyanis a makrózás egy külön világ. Az se biztos, hogy az ember beleszeret, a fotózás eme ágába. Ha úgy érzed, hogy elvarázsol az apró teremtmények különös világa, akkor ráérsz egy makróba beruházni. Addig feleslegesnek tartom egy olyan abi beszerzését.
Hirtelen ennyit tudok javasolni.
Szerintem elõször ráérsz egy kitobival és egy kisebb telével kezdened. A kitobi számos lehetõséget biztosít, amit egy "kezdõ" DSLR-es bõven kihasználhat.
Közepes telének elõször javasolni tudnék egy Sigma vagy Tami 55-200-ast (szinte egykutya; bár válogatni kell közöttük). A 200 mm rengeteg lehetõséget nyújt! Fantasztikus obi lehet (na jó, lehet, hogy most elfogult vagyok
A 300mm gyakran követeli az állványt.
Kimondott makró obit egyelõre nem javaslok ugyanis a makrózás egy külön világ. Az se biztos, hogy az ember beleszeret, a fotózás eme ágába. Ha úgy érzed, hogy elvarázsol az apró teremtmények különös világa, akkor ráérsz egy makróba beruházni. Addig feleslegesnek tartom egy olyan abi beszerzését.
Hirtelen ennyit tudok javasolni.
A Nyuli által ajánlott tele helyett ennek a Sigma tesóját ajánlom, árban minimális, képben maximális a különbség.
Nekem vannak ilyenek, de azok nem passzolnak a gépedre, mer Kanonok 
Természetesen vannak használt objektívek is, amik ugyanolyan jók lehetnek, mint az újak. Ehhez viszont csak küffõdi linkjeim lennének. Pl. egy egész jó Nikon 80-200-as tele 110 euróért, egy Nikon Micro Nikkor (azaz makró) 55-ös 190 euróért, és egy széleslátószög is ebben a tartományban van. De pl. a Nikon 18-55 alapobjektív már 150 euróért újonnan a tied. Szerintem döntsd el elõször, hogy melyik tartományra van a leginkább szükséged, teszteld azzal a gépedet, és csak utána bõvíts.
Természetesen vannak használt objektívek is, amik ugyanolyan jók lehetnek, mint az újak. Ehhez viszont csak küffõdi linkjeim lennének. Pl. egy egész jó Nikon 80-200-as tele 110 euróért, egy Nikon Micro Nikkor (azaz makró) 55-ös 190 euróért, és egy széleslátószög is ebben a tartományban van. De pl. a Nikon 18-55 alapobjektív már 150 euróért újonnan a tied. Szerintem döntsd el elõször, hogy melyik tartományra van a leginkább szükséged, teszteld azzal a gépedet, és csak utána bõvíts.
Köszönöm a választ!
Te szentséges bájos kvark! Ha vennék hozzá telét (ez még oké is), széleslótószögût meg makrót akkor 3 kiló felett zárnék
Na neeeee! Használtan érdemes? Neked vannak ilyenek?
Te szentséges bájos kvark! Ha vennék hozzá telét (ez még oké is), széleslótószögût meg makrót akkor 3 kiló felett zárnék
A D5000-rel nem hibázol, kimondottan jó gép a kategóriájában. A 12,3 MPx alacsony képzajt eredményez, bõven elegendõ felbontás mellett. Természetfotózásra - jól gondolod
- egy széleslátószögre és egy telére lenne szükséged, ill. esetleg egy makróra is. Széleslátószög esetén a Sigma 10-20/3,5 vagy a Tokina AT-X 12-24 szerintem jó vétel, tele esetén pedig az alább általam említett Tamron 70-300 nagyon jó. Kérdés, hogy mennyi píztet szánsz rá
Sziasztok!
Kérlek segítsetek! Lenne egy alkalmi vételem Nikon D5000 vázra nagyjából a piaci ár 2/3-áért. Zsírúj, garanciával együtt. Mivel már nagyon régóta tervezem, hogy végre veszek valami jobb gépet, ezért ez most nagyon megmozgatta a fantáziámat. Nagyon nem értek a DSLR gépekhez, szóval lássatok el valami jótanáccsal. Érdemes még vele foglalkozni? Vagy inkább valami újabb konstrukció után nézzek? Továbbá milyen obijektívet javasolnátok hozzá ha a 95%-ban természetfotózásra (gondolom minimum kettõ kéne a nagy és kisebb dolgokra, de milyen paraméterekkel? Márka?) kéne. Köszönöm elõre is!
Kérlek segítsetek! Lenne egy alkalmi vételem Nikon D5000 vázra nagyjából a piaci ár 2/3-áért. Zsírúj, garanciával együtt. Mivel már nagyon régóta tervezem, hogy végre veszek valami jobb gépet, ezért ez most nagyon megmozgatta a fantáziámat. Nagyon nem értek a DSLR gépekhez, szóval lássatok el valami jótanáccsal. Érdemes még vele foglalkozni? Vagy inkább valami újabb konstrukció után nézzek? Továbbá milyen obijektívet javasolnátok hozzá ha a 95%-ban természetfotózásra (gondolom minimum kettõ kéne a nagy és kisebb dolgokra, de milyen paraméterekkel? Márka?) kéne. Köszönöm elõre is!
Köszönöm.
Találtam vaterán végtelen fókuszos változatot. Majdnem olyan dárga mint az obi volt
Találtam vaterán végtelen fókuszos változatot. Majdnem olyan dárga mint az obi volt
Nagyon köszönöm! 
Ezek a témák még azért odébb vannak!
Addig majd még beiktatok valamiket!
Ó, szívbõl gratulálok!
Motívumok: baba a homokzóban, baba a hintán, stb...
Motívumok: baba a homokzóban, baba a hintán, stb...
Nagyon szépen rajzol és szépek a színek is. És mivel madárfotókról van szó, feltételezem, hogy f/5,6-on lõttek. Tehát bõven megéri az árát.
Mivel úgyis régóta gyúrok egy 70-300-ra valószínûleg ez lesz az "áldozat".
Bár most másra kell a lovetta; elmondom Nektek, ebben a kis családian szférában, hogy lassan apuka leszek, így majd más elfoglaltságom is lesz!
Mivel úgyis régóta gyúrok egy 70-300-ra valószínûleg ez lesz az "áldozat".
Bár most másra kell a lovetta; elmondom Nektek, ebben a kis családian szférában, hogy lassan apuka leszek, így majd más elfoglaltságom is lesz!
Ez az ár tényleg csekélynek mondható, ha azt nézzük, hogy egy ugyanilyen paraméterû Canon L-es mennyibe kerül.
Elsõnek ezt találtam: Link
Tényleg nem rossz!
Elsõnek ezt találtam: Link
Tényleg nem rossz!