Fotóiskola
Fotóinfó
Ajánlott M42-es objektívek: Link
Gyors tesztelés:
Téma: templomtorony úgy 4 km-re, f6,3, ISO100
70 mm teljes kép Link
70 mm nagy kivágat Link
70 mm kis kivágat Link
300 mm teljes kép Link
300 mm nagy kivágat Link
300 mm kis kivágat Link
300 mm "2 perc múlva nyolc"
Link
A képek teljesen nyersek, mindenféle piszkálás nélkül, PS-ben csupán a méretet ill. kivágatot csináltam meg. Természetesen még be kell járatni az egészet, de ilyen fény mellett, ekkora távolságban ilyen képeket eddig nem tudtam csinálni
Téma: templomtorony úgy 4 km-re, f6,3, ISO100
70 mm teljes kép Link
70 mm nagy kivágat Link
70 mm kis kivágat Link
300 mm teljes kép Link
300 mm nagy kivágat Link
300 mm kis kivágat Link
300 mm "2 perc múlva nyolc"
A képek teljesen nyersek, mindenféle piszkálás nélkül, PS-ben csupán a méretet ill. kivágatot csináltam meg. Természetesen még be kell járatni az egészet, de ilyen fény mellett, ekkora távolságban ilyen képeket eddig nem tudtam csinálni
Szia! Nézd meg a Dörr action 6 -táskát elég nagy és olcsó! Nem tudom most konkrétan hol a legolcsóbb de ha árukeresõbe beírod tuti kifogja dobni
Köszönöm az ötletet, megfontolandó!
Elég jól pakolhatónak tûnik, no és nem elhanyagolható az esõvédõ huzat sem.
Elég jól pakolhatónak tûnik, no és nem elhanyagolható az esõvédõ huzat sem.
Hát, személyesen illik, de nem kötelezõ
A Hama táskáról lebeszélnélek (ráadásul az árhoz még szállítási költség is jön!)
Javaslatom az Extreme Digital kínálatából: Kata DC-445. Picivel drágább, de az anyaga vízlepergetõ (fontos!) és nem fizetsz szállítási költséget sem, azaz annyival mégsem drágább
És a Kata-táskák nagyon jók. Link
Fotótáskát érdemes személyesen venni (nálunk itt esélytelen ilyet vásárolni...), vagy belevágjak a netes rendelésbe?
Már szégyellem, hogy csak itt kallódik a gép az objektívekkel, és nemsokára nyaralás is...
Ezt néztem ki egyelõre:Link
Már szégyellem, hogy csak itt kallódik a gép az objektívekkel, és nemsokára nyaralás is...
Ezt néztem ki egyelõre:Link
Jipííí, megjött a Tamron 70-300
És egy pillanatig nem sírom vissza a Canon 70-200 L-t!!! Igen jó kivitelezés, kényelmes zoomolás és egy fantasztikus stabilizátor - a kép szinte beragad a keresõbe 300 mm-en is, elképesztõ
És az L árából visszakaptam még 150 eurót
Tomi, ha nem lett volna semmi a fogyiból, ezért akkor is érdemes lett volna akár egy egész hónapot is kinn töltened a mezõn. BRUTÁLIS ÁLLAT!!!!!
Volt tegnap este minden, mint a bucsuban!
Teljes Holdfogyi, 2 Iridium, ISS, 2 hullócsilla, KH, NLC.. Csak kapkodtam a fejem, lefotózni meg egyiket se sikerült. Most ülök neki, mi lett a fogyiból..
Nem olyan igazi híd, csak egy utat ível át... de jogos...
A baj az, hogy az egész környéken csak onnan van zavartalan kilátás DK felé... A gép az 50D volt, a crop miatt.
Palui kérésére (köszönöm a bókot, de én jobb képekre számítottam magamtól, sötétben még gyakorolnom kell...
) ennek a képnek az adatai Link : ISO800, f9, 1 s, 400(640) mm, manuális mód. Valamikor "útközben" kikapcsoltam az IS-t, ez 1 másodpercnél talán hiba... Egy gyalogos hídon voltam, tele emberekkel, ezért néha ringott, így az állvány ellenére sok kép életlen lett. De az élesek sem olyan élesek, mint szerettem volna. Na mindegy... lényeg, hogy jó hangulat volt
Mekkora négyes! :-) Szép!
Lassan irány kifelé, nagyon várom már. Ugyan nem örülnél neki, de enelcével igazán giccses vóna. :-)))
Lassan irány kifelé, nagyon várom már. Ugyan nem örülnél neki, de enelcével igazán giccses vóna. :-)))
Szép Fényeket, gratuli! 
_____________________________
Start: Link
Nem jó, mert bemozdult, stb, de azé szép zöld kép
_____________________________
Start: Link
Megjött ma a pentacon 1,8/50mm 
Már csak az M42 -> Pentax átalakítót várom.
Rápróbáltam a gépre átalakító nélkül. Nagyon durva 1,8-as rekesznél, hogy milyen vékony az éles terület.
Ja és asszem szereznem kell kontaktlencsét, mert szemüvegben nem az igazi kézzel fókuszálni.
Már csak az M42 -> Pentax átalakítót várom.
Rápróbáltam a gépre átalakító nélkül. Nagyon durva 1,8-as rekesznél, hogy milyen vékony az éles terület.
Ja és asszem szereznem kell kontaktlencsét, mert szemüvegben nem az igazi kézzel fókuszálni.
Ekkora gyújtótávolsággal nem tudsz a teljesség alatt olyan hosszan fotózni követõmotor nélkül, hogy ne mozduljon el a Hold. A teljesség után OK, de a teljesség alatt elég sötét lesz a Hold. 500mm f8 még szerintem OK, ha ISO400-zal fotózol. Max. 1,6 sec lesz az, amíg nem mozdul el a Hold!
Itt van egy talán Neked is jó leírás: Link
Ajánlott expókról is ír: Link
Itt van egy talán Neked is jó leírás: Link
Ajánlott expókról is ír: Link
Köfi fépen 
Már csak egy kérdésem van (az asztrofótóban nem vagyok jártas
) 500 mm f8 ill. 1000 mm f16 OK vagy nem? (Fix tükrös objektív, má ki akarnám eccer próbáni...
) Fõleg, ami a közbülsõ fázisokat illeti. ISO-t 100-400 között tudok változtatni (annak függvényében, milyen filmet teszek a gépbe
). Köszi elõre is a választ
Már csak egy kérdésem van (az asztrofótóban nem vagyok jártas
Látttam a cikket a holdfogyatkozásról! tudna valaki segíteni, hogy Photoshop CS3-al lehet -e ilyent készíteni, melyik menüponttal kell végrehajtani? Ha, nem akkor melyik szoftvert ajánljátok? Írjatok privátban, vagy ide: bareszsopte@vipmail.hu
Köszi elõre is!
Köszi elõre is!
Sebaj, amíg a fotóid miatt érdemes, mert felismerhetõ a jószág, úgyis errefelé leszek, hogy kijavítsalak! :-))))
Én fordítva jegyeztem meg, tanárnõ! Kéretik elnézni! :-))) Banyek, ilyen nincs... Pedig még gondolkoztam is rajta, pölö olasz sáska, kicsi sárga, rövid antennája. Erre meg beírom a hosszúra... Hedsát...
Hosszú az antennája, amennyire az árnyékon látni, ergo szöcske. :-) Ismételd át a tananyagot. :-))))
A [semmijónemjuteszembeelcsépelttéma]-címû képed nagyon nagyon nagyon tetszik!!
Ebbül nem lesz semmi, mert megtartom (egyelõre)
Szép képeket csinál, meg hát csak nõ az értéke
Peti
Peti
Hm, nekem kimondottan tetszik így sötéten, valahogy zivatar elõtti hangulata van
Link Most hogy így nézem kicsit sötét lett.Megvan a raw szóval majd megcsinálom másképpen is
hmmm....még mindig tudsz meglepetéseket okozni,nem volt egy rossz döntés
Viszont a kérdés költõi:
-milyen "gép-üveg-ketyere"lesz abból a pínzbül?
Várjuk a fejleményeket
Viszont a kérdés költõi:
-milyen "gép-üveg-ketyere"lesz abból a pínzbül?
Várjuk a fejleményeket
Vagy, veszel occsóér egy UV-szûrõt, aminek nem sok haszna van, kiveszed a gyûrûbõl és keresel egy optikust, kedvesen és boci szemekkel ránézel és megkéred, hogy csiszoljon bele Neked egy x dioptriás lencsét. Így, ha szerencséd van, lesz egy makro elõtéted. Nekem is így lett, Leica lencsével, cca. 4000Ftért.
Szerintem jó ez a kombináció. Így nagyjából le is van fedve a kettõ obi közti gyutáv is.
Ervin által javasolt Raynox igen-igen jó alternatíva makróhoz!!!
Ervin által javasolt Raynox igen-igen jó alternatíva makróhoz!!!
Egy ilyennel Link relatíve ócóért megoldható a makrózás. Mindkét objektíven tudod használni, különbözõ nagyításokat érhetsz el vele a különbözõ gyújtótávolságoknál, jó kis lencse. Esetleg ha szeretsz barkácsolni: gép zárókupakjának közepét kivágod (úgyis mindig fenn lesz valamelyik obi, nem fog hiányozni), ragasztasz rá egy UV-szûrõt (totál átlátszó, nem sokat befolyásol), és már kész is az objektív-fordítód. :-)))
Nos, mivel nem vagyok norvég olajmérnök és nem tudok venni nagylátõszögû obit (se) 3 napi fizetésembõl ezért AstroTomi javaslatához legközelebb álló dolog van kialakulóban. Választok egy Sigma Nikon 18-50/2.8-4.5 DC OS HSM kitet és egy Sigma 70-300mm f/4-5,6 telét. Sajnos így a makrós szerelemnek is anyagi okokból egyelõre lõttek, pedig imádok a fûben hasalni
Kérdés, hogy hülye vagyok-é vagy csak simán nagyon nem értek hozzá és inkább lebeszélnétek errõl a kombinációról?
Talán még emlékeztek erre a hozzászólásra, ill. a cuccra Link Még május közepén elvittem elvittem felbecsültetni a bécsi Westlicht-Leicashop-hoz (a Westlicht árverezi el a világ legdrágább, legritkább, leg...satöbbibb kameráját, az egyik leghíresebb kamera-szakértõ). Ma kaptam egy e-mailt, hogy a szet (kamera, 3 objektív, napellenzõk, objektívtáska és kameratáska) olyan 2000-2200 eurót ér...
Én pedig 200-ért vettem