A hosszútávú elõrejelzések fórumban szó esett a mostani huszonévesek körében legendássá vált 10 évvel ezelõtti télrõl (1995-96). Álljanak itt (talán megfelelõbb helyén) az én emlékeim/feljegyzéseim róla:
Csak a történeti hûség miatt: az akkori október rendkívül csapadékszegény volt Gyõrben, a hónapban egyetlen napon hullott csak 1mm-t nem elérõ esõ(!) Ezt követõen aztán nagyon korán, már november elsõ hetében támadásba lendült a tél: a 4-étõl 6-áig tartó hóömlést fõként a keletiek emlegethetik (járhatatlan zempléni utak, elzárt békési falvak, késõbb hófúvások..). Emlékszem, tartottam tõle, hogy ennek a korán ránk tört kemény idõnek a téli hónapokban isszuk meg a levét. De nem így történt. Decemberben is jócskán kaptunk havat (dec.14: 29cm-es hóréteg), de igazán csak január 2.felétõl durvult be a hideg: 2szer elérte a -20 fokot, 35cm-es összefüggõ hó borította a vidéket 1 hétig (feb.15-e körül, ugyanekkor Eplényben 80cm volt a hóréteg). Csak március közepére olvadt el a vastag hótakaró, de egyszer-kétszer még visszagrimaszolt Tél táborok: bolondok napján Sopronra 20 centis havat küldött le, és április 15-ének délõttjén is sûrûn havazott. (1 hétre rá már 27 fokos nyár volt).
Mint a fentiekbõl látszik, szó sincs arról, hogy temetni kell az idei telet - január 2.felétõl jön el a legkeményebb fagyok, a vastagon havas napok idõszaka.

1995/1996 tele számokban (Gyõr)

Lehullott hó mennyisége: 84cm
Hótakarós napok száma: 97
Minimum T átlaga (dec-jan-feb): -4.6°C
Maximum T átlaga (dec-jan-feb): +0.45°C
Napi min. T: -20.4°C (feb.1.), másodminimum: -20.0 °C(feb.10.)