A Wetteronline-ról írnék pár szót:

Mivel a verseny hivatalos adatokra épül, valamilyen olyan oldal szükséges, ami mindenki által érthetõen (nem kódokban) megjeleníti a hivatalos állomások adatát. Ilyen tudtommal a WO-n kívül nem igen van (legalábbis olyan, amin az adatok nagy része visszakereshetõ is). Így hát a szabályzatban is a WO szerepel a mért adatok forrásaként.

DE: sajnos a WO nem tökéletes, számos hibája van, és bár folyamatosan bõvítik, ezek a hibák sajnos elég idegesítõek. Ami hirtelen eszembe jut:

Az "idõjárás" címszó alatt (táblázatos megjelenítés) nagyon fura logikával jelenik meg az adott jellemzõ, ha nincs csapadék. Ekkor ugyanis a felhõzetre tesznek megjegyzést, ami még véletlenül sem egyezik meg a tényleges felhõzettel. Olykor úgy tûnik, hogy az alacsonyszintû felhõzet alapján történik az idõjárás jellegének megadása, de ma pl. amikor 6 oktára "wolkig" azaz felhõs jelent meg, nem tudom, mi lehet a helyzet, vagy ez lenne az erõsen felhõs? ...
Lényeg, hogy a felhõzet címszó alatt rendesen jelölik az összfelhõzetet oktában, és természetesen EZ a mérvadó, mint ahogy már mások is írták.

Egy másik jellemzõ hiba, hogy bár a max.hõmérsékletet csak 18 UTC-kor, azaz nyáron este 8kor olvassák le, a WO már ettõl korábban is közöl ilyen adatot, méghozzá azon órás (vagy 3-óránkénti) értékek maximumát, amely a nap folyamán elõfordult. Ez természetesen nem a Tmax. A hivatalos Tmax aztán késõbb, este 9-10 körül végül ált.mégiscsak bekerül a WO-ra, de addig nagyon megtévesztõ lehet az adat, amit közöl.

Itt van még a kerekítés is, ami a WO-n mindig felfelé történik 5tizednél (a versenyben 5tizednél mindig a páros felé!), így a WO-n közölt egész adatok alapján nem tudható, hogy valójában mennyi is volt a T...

Mindezek ellenére jobb oldalt nem látok a WO-nál az adatok követésére, azzal a feltétellel, hogy a hivatalos mérések számítanak végeredményképpen.