Frissültek a térképek: Link
A ro_snow került föl kilencediknek, ami azt mutatja, hogy a modellkimenetben közvetlenül megjelenõ hócsapadék hány százaléka a teljes csapadéknak.

Két dolog fontos.
Az egyik, hogy eszerint a futás szerint a halmazállapot-váltás határa holnap a déli órákban nagyjából a Pécs-Dunaújváros-Miskolc ívig jutna Link . Késõbb már alig terjeszkedne, de az Alföldet és a Mezõföldet is elborítaná, északon pedig a Snowhuntertõl sokat hallott vonalig, vagyis gyakorlatilag az É-khg. hegylábfelszínéig jutna. (A modell szerint a Cserhát túl alacsony lenne, így akár a Nógrádi-medencébe is megjönne a váltás, ez számomra erõsen kétséges, legrosszabb esetben is egy Kosd-Becske-Ecseg-Jobbágyi ívet tudok elképzelni.) Link
A másik, hogy holnap napközben megkezdõdne a csapadék "koncentrálódása" egy vonal mentén, amely holnap kora délután így állna: Link , majd holnapután így Link . Ennek a következménye a csapadékösszegben is meglátszik: holnapután délig ez lesz: Link , a tengely közepén 50mm fölötti csapadékkal. A gond az, hogy ez a sáv nagyjából egybe is esik a folyékony tartománnyal: pl. Link vagy Link , így az 50+mm-bõl alig 20mm esne hóban, az is az idõszak elején (ebben már bõven benne is vagyunk ugye).
Sze: ja, a sáv északi végén, az É-khg. vonalában, illetve attól északra viszont mind hóban jönne le a modell szerint, így a Salgótarján-Rimaszombat-Nagykürtös-Balassagyarmat négyszögben holnapután délig már 40mm vízértékû hó gyûlhet össze.
Amit fönt írtam, az a nyers kimenet, nyilván nem ebbe kell beleélni magunkat, de véleményem szerint leginkább csak a konkrét mennyiségekben lehet jelentõsebb eltérés, a vázolt szitu a jelen idõjárási helyzetben többször elõfordult már, így most is reálisnak tartom. A Szibéria által linkeltek sem térnek el ettõl jelentõsen.