Ezen a héten térségünk a hideg levegővel egyre jobban feltelő kelet, északkelet-európai AC és az Atlanti-óceán felett örvénylő ciklonok előoldala közötti "senki földjére" kerül, és elég tartósan ott is marad. Itt jellegtelen légnyomási mező áll majd fenn, gyors, határozott irányú légmozgások nélkül. A kontinens középső területeit enyhe, nagyjából közepes nedvességtartalmú légtömeg fogja kitölteni. Az északkeleti hideg légtömeg közvetlenül semmiképp se hat időjárásunkra, az óceáni ciklonok előoldali peremhullámai ellenben időről--időre "befigyelnek" a kontinens centrumába. Ezek lefűződve sekély ciklonokat képeznek Közép-Európában, illetve a Mediterráneum északi részein. Ezek létrejöttében és fennmaradásában a kis nyomásgradiensű mezőben szerepet játszhat az északkeleti hidegtömeg teremtette nagy hőkontraszt. A gyenge ciklonális hatás térségünkben kissé változékony időjárást biztosít időnkénti csapadékhullással. A hőmérsékletek az átlagostól nem sokban térnek majd el, pontosabban annál kissé magasabban alakulnak.
A részletek:

KEDD (09. 24.):     Link     Link    Link
Kezdetben erősen, északon és északkeleten közepesen felhős időnk lesz. A délután folyamán nyugat felől felszakad a zártabb felhőtakaró, és a Dunántúl nagyobb, nyugati, délnyugati részén a napsütés hatására gomolyfelhők képződnek. A reggeli órákban a déli határvidéken még lehet gyenge eső. Délután pedig a naposabb, gomolyfelhős nyugati határvidéken lehet néhol zápor. Általában gyenge lesz az északkeleti szél, de a nap első felében Nyugat-Dunántúlon élénk széllökések lehetnek északi irányból. Később ott is gyengül a légmozgás. Kora reggel 8-13 fokot mérünk majd, a legmelegebb délutáni órákban pedig 20-25 fokot. Északkeleten fordulnak elő a 25 fok közeli hőmérsékletek.

SZERDA (09. 25.):     Link     Link     Link
Folytatódik a jobbára erősen felhős idő, de délnyugaton, délen eleinte időnként csökken a felhőzet. Az ország déli felén több, az északi kevesebb napsütésre van kilátás. A délután második felében már délen is több lesz a felhő, az esti órákban pedig nyugat felől vastag felhőzet érkezése valószínű. Délelőtt és kora délután a Tiszántúlon lesz szórványos eső, zápor. Késő délután és este pedig nyugat felől mind több helyen fordul elő eső, záporeső. A gyenge délnyugati szél csak a keleti határvidéken élénkül meg kissé.  Estétől a szél a Dunántúlon északnyugatira fordul. Hajnalban 9-14 fokot mutatnak majd a hőmérők. Délutánra 17-23 fokig melegszik a levegő, ezúttal a felhősebb, csapadékosabb északkeleten lesz hűvösebb.

CSÜTÖRTÖK (09. 26.):     Link     Link      Link
Nyugat felől csökken a felhőzet, azonban keleten, északkeleten még kora délután is erősen felhős, illetve borult lesz az ég. Reggel és délelőtt többfelé lesz eső, zápor. Helyenként kiadós záporok fordulhatnak elő. Délután viszont már csak a Tiszántúlon, majd a keleti határvidéken lehet számottevő csapadék. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben sokfelé megélénkül. Kora reggel 10-15 fok valószínű, délután pedig 17-23 fok. A felhős, csapadékos Tiszántúl lesz a hűvösebb.

PÉNTEK (09. 27.):     Link     Link     Link
Reggel és délelőtt kevés lesz a felhő. Később, a délután folyamán nyugat felől lassan növekszik, vastagszik a felhőzet. A felhők azonban jórészt magas szintűek lesznek, csak szűrik a napsütést. Csapadék a nap folyamán nem várható. A gyenge nyugati szél a Dunántúlon délnyugatira, délire fordul. Hajnalban 7-12 fok valószínű. A csúcshőmérsékletek pedig 21 és 26 fok között alakulnak.

Távolabbi kilátások:  96 óránál (péntek) a grönlandi, svalbardi térségben hidegleszakadás, poláris expanzió kezdődik. Ez a következő napokban összekapcsolódik az Atlanti-óceán felett eleve adott ciklonnal. A friss poláris expanzió egyrészt felpörgeti, másrészt kelet felé "löki" az atlanti ciklont. Ilyen módon 144 órától (vasárnap) a kontinens északi és középső része felett fejlett alacsony nyomású teknő képződik, amelybe ráadásul 192 óra (jövő kedd) környékén beleolvad egy, az óceánról újonnan "befutó" ciklon. Ezután rövid időre teljes atlanti blokk valószínű, térségünkben határozott északias hidegáramlással.
Link     Link     Link     Link
A hét végi és a jövő hét eleji átmeneti, ciklon előoldali melegedést követően egyre változékonyabb, csapadékosabb idő valószínű. A jövő hét közepe táján jelentősen visszaeshet a hőmérséklet.