E hét nagy részében jellegzetes atlanti blokk fejlődik ki és áll majd fent brit és grönlandi AC súlypontokkal. A meridionális tengelyű AC-tól keletre, Északkelet és Kelet-Európa felett fejlett ciklonok jönnek létre. Ez a bárikus helyzet a kontinens középső területei számára északias légpályát, sarki hideglevegő beáramlását jelenti. A hidegáramlás közepes, majd magas légnyomási értékek mellett zajlik, a ciklonok masszívabb felhőzete illetve csapadékzónái térségünktől északkeletre, északra maradnak. Emiatt jelentős csapadék nálunk nem várható, jelentős lehűlés viszont igen. Szerdán és csütörtökön, sőt pénteken és szombaton is, a magasban mintegy 10 fokkal hidegebb levegő áramlik majd, mint ma (hétfőn) napközben. Az érkező  sarkvidéki levegő a napok előrehaladtával egyre szárazabbá válik, ez az emelkedő légnyomással, nyugalomba jutással párosulva igen kedvez az erős éjszakai lehűléseknek. Már a csütörtökre virradó éjszaka kifejezetten csípős lehet, és még inkább ez a helyzet péntekkel és szombattal. Akkor a leálló légmozgás és a kevés felhő "segítségével" több helyen lehet talajmenti fagy a hajnali órákban.
A részletek:

KEDD (09.17.):      Link      Link   Link
Észak felől már a keddre virradó éjszaka erősen megnövekszik a felhőzet, délelőtt és kora délután az országban erősen felhős, vagy borult idő várható. Később szintén északi irányból csökkenni kezd a felhőzet, először északkeleten. Ott a zárt felhőzet távoztával gomolyfelhők átvonulása várható. Az éjszaka nyugaton, majd a középső országrészben elszórtan, reggel északkeleten, keleten szórványosan számíthatunk záporra, helyenként zivatarra. Csapadékszünetet követően délután újabb záporzóna érkezik nyugatról, a Dunántúl délnyugati és középső részein ismét lehetnek ezúttal már erősebb záporok, főleg délnyugaton zivatarok is. Az északnyugati, nyugati szél a "szélcsatornában" megélénkül, helyenként megerősödik. Délnyugaton és északkeleten gyengébb lesz a légmozgás. Kora reggel 13-17 fokot mérünk, a délután pedig 20-27 fokot.
Északon, északkeleten lesz a kevésbé meleg, délen és délkeleten a legmelegebb.

SZERDA (09. 18.):     Link      Link    Link
A frontfelhőzet a reggeli órákban dél felé elhagyja határainkat. Ezután jobbára kevés felhő várható, az ország északkeleti harmadában azonban nagyobb lesz az átvonuló gomolyos felhőzet mennyisége. A kora reggeli órákban a déli határvidéken még előfordulhat gyenge eső, zápor, később csapadék már sehol sem valószínű.  Az északnyugati szél sokfelé élénk lesz, helyenként és időnként meg is erősödik. Hajnalban 9-14 fok valószínű, míg a maximum-hőmérsékletek jellemzően pár fokkal 15 fok felett alakulnak.

CSÜTÖRTÖK  (09.19.):     Link      Link    Link
Eleinte kevés lesz a felhő, majd déltől az északi országrészben észak felől időnként megnövekszik a felhőzet. Északkeleten helyenként előfordulhat gyenge zápor. Az északnyugati szél az északkeleti országrész kivételével sokfelé megélénkül erős lökések is lehetnek. Kora reggelre 4-9 fokig süllyed a hőmérséklet, északkeleten lesz a leghidegebb. Kora délutánra 15-20 fokig melegszik a levegő. 20 fok körüli értékek délkeleten fordulhatnak elő.

PÉNTEK (09. 20.):     Link     Link   Link  
Éjszaka és reggel kevés lesz a felhő, sőt sokfelé   derült idő lesz. Napközben időnként kissé megnövekszik a felhőzet, főleg az ország északkeleti felén. Kisebb zápor legfeljebb elvétve, az északkeleti határvidéken fordulhat elő. Az északnyugati, északi szél többfelé megélénkül, csak északkeleten lehet gyenge a légmozgás. Hajnalra mélyre süllyed a hőmérséklet, általában 2-7 fokot mérhetünk ekkor. Északon, északkeleten helyenként talajmenti fagy lehet. Napközben is viszonylag hűvös lesz a több-kevesebb napsütés ellenére. A legmelegebb órákban is mindössze 14-19 fokot mérünk majd.

Távolabbi kilátások: a hidegáramlást nyugatról támasztó AC szombatra térségünk fölé helyeződik. Ezzel a sarki levegő utánpótlása megszűnik. A következő napokban az anticiklon tovább halad kelet felé, térségünk annak hátoldalára kerül. A Kárpát-medence térsége az említett anticiklon, és az Atlanti-óceán felett megerősödő ciklon közös, déli-délnyugati áramlásába jut. Ezzel a magasban melegebb, eleinte száraz levegő sodródik fölénk.
Link     Link     Link     Link     Link
Napos, száraz, melegedő idő a legvalószínűbb a jövő hét nagy részében. 240 órától továbbra is átmeneti északi zonalitás mutatkozik Dél, Közép és Kelet-Európa felett gyenge anticiklonnal, északon mély ciklonnal. A kontinens déli és középső részein ez a helyzet egy időre késő nyári hőmérsékleteket tartana fenn. Az északon húzódó nyugatias légpályák aztán hamarosan poláris expanzióba mennének, az áramlási kép 300 óra felé közeledve egyre meridionálisabbra váltana. Az időtáv miatt ezek a folyamatok egyelőre nagyon bizonytalanok.