A következő napokban kontinensünk nagy része felett magasnyomású gerinc jön létre. Ennek bárikus megnyilvánulása egy nagy kiterjedésű északkelet-európai AC lesz. Az anticiklon az egyébként fejlett atlanti-óceáni ciklonokat megállítja a kelet felé való áthelyeződésben, ezek stagnálásra, illetve észak felé való kitérésre kényszerülnek. A kontinens legnagyobb részének időjárására így ezek a ciklonok nem gyakorolnak hatást.
Térségünk az említett anticiklon déli, délnyugati peremén helyezkedik majd el. Időjárásunkat gyenge keleties áramlás, és a kontinens déli és középső részét teljesen kitöltő meleg levegő határozza meg. Azonban a tartós meleg mellett mégsem ígérkezik zavartalan időjárás. Ennek pedig az az oka, hogy nagyobb anticiklonok déli peremvidékén legtöbbször feltűnnek magassági hidegörvények, hideg légcseppek. Ez most sem lesz másképp, térségünktől délnyugatra jól felismerhető az a körülírtan alacsonyabb geopotenciálú terület, ami egy ilyen, kisméretű légörvénynek felel meg. Ennek szakadozott felhőzónái délnyugat felől benyúlnak az ország fölé a hétvégén, és a következő hét legelején. Ez a légköri képződmény többé-kevésbé nedves, labilis egyensúlyi állapotú levegőt szállít a Kárpát-medencébe.
A részletek:

SZOMBAT (08.24.):     Link     Link     Link     Link
Az ország északi területeit a reggeli órákban még fedő szakadozott felhőzet délelőtt észak felé távozik, ugyanekkor délnyugat felől erős gomolyfelhő-képződés indul.  Emellett a délkeleti, keleti területeken is sok lesz a gomolyfelhő. Délnyugaton-nyugaton, valamint a délkeleti országrészben szórványosan alakulnak ki záporok, zivatarok. Erősebb zivatarok délnyugaton valószínűek. Ezzel szemben az ország északi, északkeleti területein kisebb a záporok, zivatarok kialakulásának valószínűsége. Az északkeleti, keleti szél gyenge marad, szélélénkülés csak zivatarok környezetében várható. Hajnalban 15-20 fokot mérünk. A  20 fok körüli, kicsivel az alatti alatti értékek lesznek a jellemzőek, ennél hűvösebb északkeleten lehet.  Délután 28-33 fokig emelkedik a hőmérséklet. A nyugati határvidék lesz a legkevésbé meleg, és északkeleten mérhetjük a legmagasabb maximum-hőmérsékleteket.

VASÁRNAP (08.25.):     Link     Link     Link     Link
Erőteljes nappali gomolyfelhő-képződés várható, főleg a nyugaton, délnyugaton. A középső, majd az északnyugati országrészben szórványosan, máshol elszórtan fordul elő zápor, zivatar. Az északi középhegység tágabb környezetében  heves zivatarok képződhetnek. Egy-egy erősebb zivatar a nyugati határvidéken sem kizárt. A gyenge keleti szél csak Dél-Dunántúlon élénkül kissé meg, illetve az északkeleti erősebb zivatargócokban fordulhatnak elő erős széllökések. Kora reggel 16-21 fokot mérünk, a 20 fok körüli hőmérsékletek lesznek a leggyakoribbak. Délután 26-34 fok lesz. A felhősebb nyugati vidékeken mérhetünk alacsonyabb hőmérsékleteket, az Észak-Alföld ígérkezik ugyanakkor a legmelegebbnek. Hevesebb zivatarokban azonban hirtelen több fokot eshet a hőmérséklet.

HÉTFŐ (08.26.):     Link     Link     Link    Link
Nyugaton, északnyugaton erősen felhős idő valószínű, ott délután egyre több helyen fordul elő zápor, helyenként zivatar. Északkeleten, keleten kezdetben kevesebb lesz a felhő, de később helyenként ott is erőteljes gomolyfelhő-képződés indul, és foltokban akár hevesebb zivatarok törhetnek ki.  A délkeleti szél a Dunántúlon és a Dél-Alföldön időnként megélénkül, máshol gyenge marad. Kora reggel általában 20 fok körül, néhány fokkal az alatt alakul a hőmérséklet. Délutánra pedig 27-32 fokig melegszik a levegő.

Távolabbra tekintve egyelőre nem látszik jelentős átrendeződés az Európát illető légnyomási és áramlási képben. 192 óráig, azaz a hónap legvégéig töretlennek tűnik az északkelet-európai AC uralma. Így térségünkben továbbra is késő nyári meleg idő feltételezhető szórványos vagy elszórt délutáni zivatarokkal.