"- e fórum hagyományaihoz hűen - megpróbálok egy kicsit távolabbra is kitekinteni"

Ehhez reagálva szerintem az általad elsorolt három verzió közül az első és legutolsó látszik körvonalazódni. Annyi azért leszűrhető ebből a "beteges", száraz állapotból, hogy a Grönland térségében és annak keleti partvidékei felett nagyon nem akar felszámolódni a hidegbázis.
Ráadásul kemény vonalas hideglégtömegek bújnak meg a terület "árnyékában". Ebből az Atlanti - óceán középső és keleti szegmensében folyamatos az epizódszerű hidegöblitések. Ezzel együtt az indexeken Thermo által jól felvezetett módón összhangban van a modelleken várható eseményekkel. Tehát (-) AO ami Sarkvidék felett magasabb nyomást és lefűződéseket déli szélességek felé, míg a (+) NAO élénkebb ciklonaktivitást jelez. A folytatás valószínűleg Április első hetére tolodhat, a fent megemlített óceáni hidegöblités(3) vagy Európára terpeszkedő ciklonrendszer(1) képében. 

Az, hogy kedves Feri az általad leírtak közül melyik is jönn be, talán az óceáni hidegöblitésre tenném voksom -személy szerint- tipikus nyugati hidegöblitéses tél végi cirkuláció miatt.
Brit szk. térségébe vagy attól némileg nyugatabbi központtal, ami Nyugat,Dny.-Európában teknösödéhez vagy hullámzó ék-dny tengelyirányú frontálzónához vezet/vezethet. Ebből kifolyólag nálunk déli,délnyugati áramlással berobbanó kora nyárt valószínűsítenék megjelenő konvektív csapadék ígéretével, majd - ha a nyugati magassági szél engedi - a közeledő frontzóna ( esetleg medi ) meg hozná a régen várt kiadós csapadékot is hazánkban.nevet