A jövő héten a makrocirkulációs "verkli" nem változik: északi zonalitás és félblokk között ingadozó áramlási képek mutatkoznak, illetve a hét elején atlanti teljes blokknak minősíthető felállás is jelentkezik, de csak egészen rövid időre. A nyugati drift továbbra is gyors, a hidegáramlást támasztó AC-k elég hamar ránk kenődnek, így megszűnik a sarkvidéki hideg levegő utánpótlása. Az ilyen anticiklonok északi oldalán aztán minduntalan regenerálódik a nyugatias légpálya, melynek enyhe légtömegei lassan, de biztosan minden esetben kiszorítják a kontinens középső részéről a hideg levegőt. Az összképhez hozzá tartozik még a jelentősebb, tartósabb ciklon lefűződések hiánya az alacsonyabb szélességekre. Ebből egyenesen következik időjárásunk egyelőre folytatódni látszó száraz jellege.

Link     Link     Link     Link     Link     Link     Link

Az indexek tökéletes összhangban vannak mindezzel:     Link     Link

A hétköznapok nyelvére lefordítva összességében a tavaszi melegeket hirtelen megszakító, gyors mozgású hidegfrontok, szeles, eléggé száraz időjárás, a tavaszi melegekkel éles ellentétben álló, kifejezetten fagyveszélyes epizódok jellemzik továbbra is időjárásunkat.
A hétfőn érkező hf ECM szerint valamennyire hullámot vetni látszik, ezért a szórványos záporok mellett délnyugaton tartósabb eső is valószínű. A délnyugati és az északkeleti országrész kivételével megélénkül, időnként megerősödik az északnyugati szél. A hőmérséklet csúcsértéke még eléri a 12-18 fokot, késő délutántól azonban északnyugat felől gyors hőmérséklet-csökkenés indul. Kedd hajnalban nyugaton és északon már nem sokkal lesz fagypont felett a hőmérséklet, viszont ekkor még az élénk szél és a viszonylag sok felhő megóv az igazán harapós minimum-hőmérsékletektől. Kedden napközben az átvonuló felhőzet mellett számottevő csapadék már nem várható, és élénk, főként a Dunántúlon erős lökésekkel kísért ény-i, é-i szélben már csak 9-14 fokig melegszik a levegő. Jelen kilátások szerint a szerdára virradó éjjel sem tud még jelentősebb fagy kialakulni, ugyanis az éjszaka második felében észak felől megnövekedhet a felhőzet GFS szerint, és ECM szerint a záporok se fognak messze járni északi határainktól. Ehhez időnként megélénkülő északnyugati szél is társul. Mindez oda vezet, hogy elég valószínűen a leghidegebb órákban se fogunk -1, 4 foknál hidegebbet mérni. Szerdán napközben folytatódik a változóan felhős, száraz idő, nyugaton és északkeleten élénk, gyakran erős északi széllel. A legmagasabb hőmérséklet 10 fok körül alakul ezen a napon.
A csütörtökre virradó éjszaka lehet az első "rázósabb" fagy szempontjából. Ekkor várhatóan kiderül az ég, és mérséklődik a szél. Az előrejelzett harmatpontok a Dunántúlon csak kevéssel 0 fok alattiak, viszont a Dunától keletre már "röpködnek" a harmatponti mínuszok, a keleti határvidék -7, -8 fokáig. Ebből következően szinte országos fagy néz ki, amiből legfeljebb a Dunántúl legnyugatibb részei maradhatnak ki. Jelen pillanatban 0 és -5 fok körüli értékek adhatók  jellemző hőmérsékletként erre a hajnalra. Keleten azonban ennél erősebb, akár -10 fokot megközelítő fagy sem elképzelhetetlen!
Csütörtökön napközben változó, általában már elég kevés felhőzet, és időnként megélénkülő északnyugati szél mellett 9-14 fokig emelkedik a hőmérséklet. A péntekre virradó éjszaka még mindig meglehetősen fagyveszélyes lesz. Kevés felhő ígérkezik, és csak a csütörtök hajnalinál árnyalatnyival élénkebb légmozgás, és a kicsivel magasabb (bár az ország legnagyobb részén még mindig negatív) harmatpont hat oda, hogy ez az éjszaka az előzőnél valamivel enyhébb lehet: -3 és 3 fok közötti minimumok tűnnek valószínűnek az ország legnagyobb részén. Pénteken aztán kevés felhő, száraz idő valószínű, már csak néha megélénkülő északnyugati széllel. A nappali hőmérsékletek 12-17 fok között alakulnak.