A júniusi időszakok inkább a Medárd jegyében telnek, száraz, anticiklonális hőhullámok kevésbé jellemzőek. Záporokkal, zivatarokkal tarkított a hónap többnyire. Júliusban szoktak inkább beütni a "gerincesebb" időszakok, mikor a magas nyomás kezd meghatározóvá válni, és ezzel száraz, olykor aszályos, forró periódusok ütnek be és kinyúlnak augusztusra, illetve ha meg is törik a verkli, de gyorsan képes regenerálódni a makrocirkulációs rezsim. De ezek nem törvényszerűek. Idén egy nem megszokott cirkulációs helyzet állt elő, északi, északkeleti áramlásokkal, bárikus mocsárral jellemezhető időszakot éltünk, a délies áramlások teljesen kimaradtak. Melegnek meleg volt, de kinek mi a jó idő ez persze örök nagy kérdés. Van aki örül a 25-30 fok közötti napoknak, záporokkal, zivatarokkal, illetve van aki 30-35 fok között érzi jól magát azúrkék éggel a feje felett, felhők nélkül. Sok embert ismerek aki ezen a véleményen van amin Te, hogy ez a június második fele és július első 2-3 hete nulla volt, nem nyár. Na hát ezt is valahol meg lehet érteni, de szubjektív megítélések, hiszen a 25-30 fok még bőven nyár meteorológiai szempontból. Az adatokkal és tényekkel kár vitatkozni. Július végére azért tiszteletét tette egy hőhullám kezdete, ami tart a mai napig és némi megtorpanás után folytatódik is vasárnaptól a jövő hét közepéig egészen biztosan, utána a modellek se tudják még mi lesz.  Ilyenkor meg már megy a sírás, hogy ez meg túl meleg... nevetÉn bírom az ilyen meleg időszakokat, én se voltam elégedett azzal az 1 hónappal, de végül tényleg odatett és lett nyarunk ha már éltek páran azzal a kifejezéssel, és kérdéssel, hogy "lesz-e nyarunk" nevet
A ciklonaktivitás amiről írsz nem jelent semmit, nem kell közvetlen veszélyesnek gondolni, és akár hosszabb ideig is elkerülhetnek minket ennek ellenére a frontok.  Az átmeneti, de komoly hőhullámok nem ritkán prefrontális előoldali áramlásokban jelennek meg, ha nem is hetekig üt be ilyenkor a kraft, de tudnak durva melegeket produkálni akár pár napig még végül be nem tör a front.  Nem csak a tartós anticiklonális helyzetek szülhetnek nagy melegeket. Tény, hogy másabb egy 2-3 napos 35-40 fok közötti meleg, mint egy 2-3 hetes kevésbé forró 30-35 fok közötti periódus.  Ott gyorsan számolunk vissza, hiszen a közelgő front előtt vagyunk, az AC-és helyzetekben pedig nem látni a végét épp mint a napokban is szajkóztuk, de végül csak megtörni látszik a verkli.
A friss ECM már jövő hét közepétől felszámolja a 15+ fokos izotermát, mérséklődő meleget, egy-egy napra csapadékot is ad. Szerintem kicsit kisiklott ez a futás, előző még melegebbet, száraz napokat prognosztizált, úgyhogy gyanús, hogy hamarosan ez el is tűnik a színről és igazodik a GFS felé ami nagyon meleg és száraz zömmel, a kedd, szerda körüli frontot leszámítva.  

Amiről írsz, hogy átmeneti bemelegedés lesz, semmire sem alapozható, augusztus végén sem ritkák a hőhullámok már beszéltünk róla ha olvastál, persze az északi irányítás fellángolása is fokozódó jelleget mutat ilyenkor, és az őszi lehelet is közel van. De mint mondtam számos példa van arra, hogy augusztus és szeptember is hozhat akár rekord közeli melegeket is, hőség vagy forró napokkal. Idén én elhúzódó nyárra számítok, némi megtörés után fel-fellángoló periódusokkal akár október végéig is. Mondjuk jóslásba nem bocsátkozom, de szerintem a melegnek még bőven vannak tartalékai az őszi hónapokra.