Nem igazán akartam ilyen sértõdésekkel határos vitát nyitni szokásos (továbbra is többedmagammal együtt állítom:jogosan) kritikámmal.
Nem a "homokba dugom a fejem" elv képviselõje vagyok, csupán a délutáni írásomat hoznám fel újra, egy kérdést újra körültáncolva: A viszonyítás nem megfelelõ kezelésének félreértései címmel.

Mivel a szakma kevés teret kap eme vitákban, és se azzal foglalkozom most, hanem a lélektanával.

Egyrészt bánt a dolog, hogy egymásba keresi a bûnbakot az itt megjelentek nagy része, másrészt örömteli abból a szempontból eme történet, hogy valamennyien a hozzáértés különbözõ fázisaival együtt elkötelezettek vagytok(vagyunk) a témában, ez fûzi bele az idõnkénti mellékes megfogalmazást.

A tegnap esti fórumba beírt írásomban hisztériakeltõ hírekkel nem a Nomad fémjelezte RSOE-t vádoltam (megtettem kritikámat vele szemben is, ezzel kapcsolatban azt mondom nem õ a hibás, hanem az aki félreértelmezi így túldimenzionálja a híreit), hanem a média agyatlan (hangulatkreáló) tevékenységét, leszûkítve a televíziós (és bulvársajtós) híradásokra, azt hittem, annyiszor reflektáltam már ezügyben, nem kell újra és újra leszûkítenem a kört, ám hibáztam elismerem, hisz:
Azaz akár bántónak is vélhetném engem belekeverve okolni a "gombolyagért" kedves Bakonyvár, nyugodtan nevezz néven, nem vagyok személyeskedõ jelleggel viszaüzengetõ típus.
Nekem nincsen semmi problémám veled (fordítva nem vagyok meggyõzõdve), így hát nem értem bántásként, ám talán adhatok egy tanácsot, mint az aki talán kicsit érintett a dologban, lévén az emlékezetes tavaly júniusi jégverés nagy anyagi áldozatokba sodorva a családom, "szétszabta" a tetõmet, mégsem lettem "világvége-hívõ":

Túlontúl és igen-igen bonyolult eme kérdéskör ahhoz, hogy egyértelmû állásfoglalásokkal ostorozzuk bele az emberekbe, hogy itt bizony jön a világvége.
Értem az indítékod, jogos is lenne az álláspontod, de nem meteorológiai, hanem társadalomkritikai szempontból, e kettõ külön dolog. Bizony a fene globalízált civilizált társadalomra ráférne egy megtisztítás, ám a sorozatos igenis pánikkeltõ televíziós (és bulvársajtós) híradások ahogy te is fogalmaztál egy idõ után immunissá teszik az embereket.
A meteorológiai szempont még most sem tisztázott, nemhogy mi amatõrök se egyezünk, még a fene nagy tudósok se tudnak megyegyezni a témában.

Eme írásomat nem a személyeskedés generálta, ha annak lehetet venni, akkor bocsánat érte, csupán arra szerettem volna rávilágítani, hogy túl érzékeny közöttünk eme kérdéskor ahhoz, hogy újra és újra lefussuk ugyanazon köröket, hisz szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy eme vitát nézve "deja vu" érzésem támad újra és újra.

Bár a döntéshozó szervek és személyek lennének ennyire érzékenyek a témához, talán akkor nem az usa által alá sem írt, egyébként is már kifigurázott kyotoi egyezmény lenne az emberi tárasdalom összefogásának és feleõsségérzésének a maximuma. Ez még a minimumnak is kevés szerintem, ez mutatja civilizációnk technikai feljettség ide vagy oda gyerekességét, avagy inkább a szóismétléssel élve fejletlenségét.

Bocs a hosszért, szándékaim szerint ez volt az utolsó ezirányú beírásom eme (a napokban zajló) "epizódban".