Én meg attól tartok, hogy ez a sok édes víz számottevően megborítja a tengeráramlatokat. S bár hőmérséklet csökkenést talán nem is (melegedő éghajlat változás gyanánt), de a melegebb tengervíz nagyobb energiát képes elnyelni. Mivel melegebb az átlagnál, jobban párolog, igy jövőben nem tartom kizártnak a gyakoribb medikánt a a Földközin, meg Európát elérő TS-ek meg Kat.1.-esek és társaik. Nem fognak kipurcanni a mérsékelt öv ezen részén, hanem még ha a szélnyírás zabálja is őket legfeljebb mérsékelt övi ciklonná vagy azok vihar ciklonná alakulnak. 
Talán annyi, "meredek pozitívumot" látok benne, hogy a melegebb trópusibbá váló tengervíz hő csapadékosabb időjárást idézhet elő Afrika északi,ényi felében. ( Mondjuk ilyen téren jobb lenne utánne keresni hogy a miocén idején milyen volt az éghajlat Afrika ezen területein? szegyenlos
Nem hiszem, hogy megtudnánk ezt állítani. Emlékezz a covidra. A nagy bezárások miatt Kinában "tisztább volt a levegő" meg másutt se volt annyira mozgás, persze ettől függetlenül nem állt meg a növekedés tudomásom szerint. 
Bár ha az ingerküszöbünket már ami a világ összes számottevő és jelentős döntéshozóit illeti nem üti meg a mércét a melegebb klíma akkor a jégsapkák, Grönland olvadása, ha majd kellően visszafordíthatatlan méreteket ölt, akkor már késő lesz. Valahogy mindenképpen magasabbra kellesz költözni azoknak a városoknak, metropoliszoknak a keleti parton meg Európában is szerte. Délkelet-Ázsiáról ne is beszéljünk. ( Az lesz még csak az igazi migráns áradat.szegyenlos Mikor komplett népek indulnak meg, mert az országa vagy annak a fele víz alatt lesz.Ez sajnos benne van a pakliban.) 
Ha még talán akkor kapcsolunk mérsékelhetjük a leendő és keletkezett/keletkező károkat,de csak mérsékelni fogjuk tudni az elkerülhetetlent. 
Ha én saccolnék, hogy mekkora a "grizz" akkor ez 50 éven belül megtörténik. A 17 fokos átlaghőt szerintem pikk pakk elérjük hamarosan. Én pesszimista vagyok az emberiséggel kapcsolatban. Nagyon fogyasztói társadalom lettünk..szomoru