Köszönöm a bizalmat!

Nem tudom, mire lennél kíváncsi konkrétan, nekem az a véleményem, hogy a tavaszi fagyok jobb ha nincsenek.
Írtátok a füstölést és az öntözést, ez utóbbiról sokan nem tudják, és sokan rontják el az öntözéssel a helyzetet, mégpedig azzal, hogy este-éjjel megöntözik a fagytól megvédeni kívánt fát, majd otthagyják. Sokan nem tudják, hogy az öntözés csak akkor ér valamit, ha folyamatosan locsolva van a fa, ugyanis ha meglocsoljuk, majd otthagyjuk, akkor a nedves növényrõl párolgó víz hõt von el a növénytõl, tehát elõsegíti az adott növényi rész lehûlését.
Ha már említetted, a mediterrán növények közül a füge elég késõn indul meg, így tavaszi fagykár gyakorlatilag ismeretlen, a káki esetében ugyanezen okból ritka a fagykár, bár elõfordulhat, a kivi viszont annyira korán indul, hogy ott elõ is fordul.
Az én kivimen pl. már megjelentek a rügykezdemények, még néhány meleg nap és kipattannak a rügyek. Ilyen helyzetben -2-4 fok már lefagyasztja õket, bár katasztrófa akkor sincs, mert akkor újrahajt és újra virágot hoz, csak kicsit megkésik.

Sajna hûvös idõ néz ki mostantól, fagyok is benne vannak a pakliban.
Bár úgy gondolom, a kajszit illetõen nagyobb probléma ez a fránya monília, mert a permetezéssel ki tudjuk küszöbölni a moníliát, a fagyot pedig nehezebb. Ha egyszerre fagy is és esõ is esik rá virágzás közben, akkor el lehet felejteni a kajszit. Pedig erre most jó esély mutatkozik.