Szia!
A mi szõlõink Mihálygergén voltak a házunk elõtt. A ház a falu szélén, egy széles lapos aljú völgyben, a Dobroda patak völgyében helyezkedik el. Elég szélvédett környék, aug. 30-tól jún. 1-ig fordulhat elõ fagy (egyszer aug. 30-án a zöld kukoica, május 25-jún. 1 között pedig a bab és a krumpli fagyott le, ezek több alkalommal is).
Mindemellett bizonyára mostoha sorsa volt a szegény zalagyöngyének, mert volt olyan év, hogy szeptember végén még a fele savanyú volt. Meg olyan is volt, hogy a zöld levelei szeptemberben lefagytak róla, ez bizonyára a vesszõ beérésének sem használt. A 2-3 féle csemegeszõlõnkön minden évben volt fagykár, de általában csak a rügyek fagytak el. Viszont 3-4 évente a karok is, kicsit ritkábban törzs föld feletti része. Összességében tisza bukás volt a csemegeszõlõvel kínlódni, mert mire megerõsödött volna a tõke, addigra elfagyott valamije.
Most csak konkordit meg egy tömött, kis fürtû borszõlõt gondozunk. Ezek mindent kibírnak.
Ugyanígy lefagy nálunk az összes barackféle (idõnként a cseresznye is), kivéve a "vadbarackot", azt hiszem így hívják a magról kelt barackot. Ez októberben szedhetõ.
Köszi a képeket, mihelyt hozzájutok, végignézem õket. vidám