2026. június 15., hétfő

Meteorológiai esélylatolgatások

Adott napon: 
Keresés:
#70280
Hát igen, jobb esetben ezek errefelé letudnak dobni 20+ cm havat is pár óra alatt. Fõleg az én térségem szokott jól kijönni ezekbõl, mivel beragad a hideg és nincs ami árnyékol nyugatról. Már nagyon hiányolom ezeket a szitukat. Míg nálunk kevéssel fagypont alatti T-k vannak, addig DNY-on +6-7 fokok is lehetnek. Most irigylem õket, de nem lesz hosszúéletû a havuk, ez már tisztán látszik a modelleken, viszont ugyanúgy kijöhetünk mi is rosszul ebbõl a szituból január elején, megvan az esélye.

Közben az ECM egy hét múlva keddre ide bepakolt 15 centi havat fagypon körüli T-vel(2-3 fokkal fölé szokta lõni a T-t szinte mindig) Link Persze több az esélye annak hogy nem jön be, mint hogy bejön, de végre elkezdtek mozgolódni a modellek errefelé is.
#70277
Az elkövetkezõ napok száraz és hideg idõszak után jövõ hét végére ismét izgalmas idõszak elé nézhetünk, az anticiklon leépül fölöttünk és átadja helyét a nyugati északnyugati légtömegeknek. Ezzel enyhébb levegõ érkezik fölénk, ez fõleg a vastag hóval borított délnyugati részeken lesz érezhetõ, megszûnik ott az erõs lehûlés.
Az északnyugatról érkezõ hideg és a délrõl szivárgó enyhébb levegõ határvonalán peremciklonok képzõdnek így változékonnyá téve hazánk idõjárását.
Bár távoli az idõpont, de úgy néz ki 4-5.-e az az idõszak amikor egy ilyen peremciklon érinthet vegyes csapadékkal, és akkor nincs kizárva egy északkeleti hótakaró kialakulása sem.

Hõmérsékletben nappal 0 fok körüli szórás a legvalószínûbb, ÉK.-en gyenge fagy délnyugaton +4+6 fok is lehetséges majd. Ez jelenleg a legvalószínûbb szcenárió.

Utolsó észlelés

2026-06-15 23:06:27

Szentmártonkáta

15.8 °C

22502

RH: 68 | P: 1014.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.