2025. december 23., kedd

Meteorológiai esélylatolgatások

Adott napon: 
Keresés:
#66315
Attól még, hogy nem sokszor mutatja a pengeél helyzetet, az még nem azt jelenti, hogy nem fordulhat elõ többször is, hiszen messze van, illetve mediterrán-ciklon(ok)rók van szó, ami egy-egy szerencsétlen helyzetben eléggé felhúzhatja a meleget... Nem csak a GFS számol ilyen helyzettel... Meg lehet nézni a fáklyát... igaz, az átlag Bp környékén 11-tõl -5°C körül alakulhat, de a szórás is 15-20 fokos.
#66314
Csak a lehetséges helyzetekre világított rá, egy kiragadott példával 24x óránál. Nem arra az egy szituációra. Ilyenkor jellemzõ az ÉNy/DK megosztottság, hó-esõ, vagy semmi-hó formájában. Közte meg mi vagyunk a penge éle nevet
#66311
A 10-e utáni idõszakban úgy látszik, hogy hidegpárnát nem lehet kizárni, de igen kevés esélye van. Nem túl erõsen, de csapadékos lehet idõjárásunk: Link
Benne vannak a pakliban az átmeneti keveredési zónás helyzetek, fõleg délkeleten lehet ebbõl pengeél, lehetnek ismét kellemetlen és kellemes csalódások is: Link .
Persze ez hosszútáv, így letisztulgat még a helyzet az elkövetkezendõ idõszakban, de semmiképp nem néz ki unalmas idõjárás, pörögni fog a fórum... Kijöhetünk belõle szép hótakaróval, de nagy sárral is. Egyik sem kedvez a belvíz helyzetnek, csak a hó majd késõbb érezteti hatását, amikor a talaj is felolvad, vele együtt a hó is.
Addig is még 3-4 nap hideg, helyenként zord idõ valószínû, ahol a Nap elõbukkan, azok örüljenek, mert rég nem látták. Ahol nem, ott jóval hidegebb lehet napközben is, mint a napsütéses helyeken. Majd jön egy átmeneti enyhülés 3-4 napos 0°C feletti 850 hepás T-vel, helyenként jelentõsebb esõvel, ami az jelenti, hogy elolvad a havunk, a belvízhelyzet tovább romlik. :/

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-23 01:34:17

Ercsi

4.1 °C

09000

RH: 92 | P: 1018.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Feketén fehéren a karácsonyról

Időjárás-változás | 2025-12-21 10:00

pic
Jelentős változás kezdődik a kontinens és egyben hazánk időjárásában az ünnepi időszak alatt.