2026. június 28., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#657191
Az a bizonyos '84 február a délkeleti sarokban nagyon nagyot szólt. Nem esett túl sok hó, azt viszont a szél a megfelelő helyekre pakolta le.  Még Szegeden is megállt az élet 1 napra. Se városi, se vidéki tömegközlekedés nem volt. 2012-ben csak a hó volt nagy meg a hideg, de nem járult hozzá bitang szélvihar.
#657183
Össze nem hasonlítható a kettő szerintem. Én se addig, se azóta nem látta akkora hófúvást. mikor a harmadik napon kimerészkedtünk a város északi részére, ott a szélső házsorokat gerincig betemette a hó délről, (kádárkockák) északról meg 4-5 m magas tömör járható hófalakat rakott a házaktól 3-4 méterre. A szántókon szinte nem volt hó.
#657167
Khmm-khmm... 2012-ben merre tetszett lenni? nyelvnyujtas
#657153
Régen (2010-es évek eleje) mamával este nézni szoktuk az M1 esti híradót és alig vártam az időjárást. Valahogy más volt.

Akkoriban még nem ismertem a Metnetet, akkor az időképen szoktam nézni az előréket. Akkor még nem voltam ennyire benne, a szikrát nekem a 2014 augusztus 13-ai légzuhatag adta meg. Addig féltem a viharoktól, ott kezdett érdekelni, hogy hogyan lehetett ez ilyen erős (150 km/h-t a károk alapján meghaladhatta!). 
De nem egyszer írták akkor telente, hogy két napig havazni fog és volt egy előrejelző térkép, amin a Dunántúl sárgás volt, dny-on 25-30 cm, nálunk 20-25 cm szerepelt, nem is egyszer. 
Reggel első utam az ablakhoz vezetett és akkor már minden fehér volt.

Ehhez képest ilyen havat 2019 óta nem nagyon láttam.

Az elmúlt telek csúcspontjai:

2019/20 1 cm, -8,7°C (áprilisban)
2020/21 15 cm, -12,2°C
2021/22 14 cm -12,7°C
2022/23 8 cm -11,9°C
2023/24 9 cm -11,5°C
2024/25 eddig 2 cm, -8,6°C

20 cm hó legutóbb 2018 február végén, előtte 2017 április 19-20-án esett! (Ez mindkettő ajkai adat, Tornán ekkor még sajnos nem mértem)

Utolsó észlelés

2026-06-28 22:10:15

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

27.4 °C

na00

RH: 66 | P: 1019.2

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160926

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.