2025. december 25., csütörtök

Meteorológiai esélylatolgatások

Adott napon: 
Keresés:
#64019
Érdekes kérdés.
Van benne valami, a felhõképzõdés dolgában.
#64018
Errõl az jutott eszembe, amit nemrég olvastam a globális hõmérsékleti tendencia alakulása és a kozmikus sugárzás közti összefüggésekrõl. Elvileg ugye a napciklusokat követik a földi hõmérsékleti tendenciák, azonban kimutatták, hogy nem teljesen így van, hanem a kozmikus sugárzás erõsségét (ami ugye összefügg a napciklussal), így azonban kb. két évvel a napciklushoz képest elcsúszva érvényesül a hõmérsékleti hatás. Vagyis a valószínûleg befejezõdött hosszú napfoltminimum hõmérsékleti hatása igazán csak most kezd érvényre jutni, holott a Nap már éledezik. Az ok nem tisztázott, de úgy tûnik a mérések, megfigyelések alapján, hogy a felhõképzõdésre van hatása a kozmikus sugárzásnak. A minimum idején pedig azért lehet erõsebb a kozmikus sugárzás, mert ilyenkor gyengébb a napszél s nem tudja úgy kiszorítani a kívülrõl felénk törekvõ sugárzásokat.
Ugyanennek a hosszabb (geológiai idõskálán mért hosszúságú) hatásáról is nyilvánvaló adatok vannak, a kisebb, emberi léptékû változásokról még sokat kell megtudni.
#63996
Jan.26: Link kacsint
Igazunk legyen! nevet
#63993
Sziasztok! Megnézegettem itt a hosszabb távú elõrejelzéseket, és a következõ hónapokra is inkább átlag alatti hõmérsékletû és csapadékosabb idõt mutatnak:
Link

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-25 05:52:12

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

1.2 °C

04502

RH: 95 | P: 1028.5

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Feketén fehéren a karácsonyról

Időjárás-változás | 2025-12-21 10:00

pic
Jelentős változás kezdődik a kontinens és egyben hazánk időjárásában az ünnepi időszak alatt.