2026. augusztus 11., kedd

Meteorológiai esélylatolgatások

Adott napon: 
Keresés:
#57971
Kifejtenéd, hogy te milyen idõjárást vársz az ünnepekre a modellek elemzése alapján?
#57970
Nem kívánságmûsor a dolog,de a mackó esetén lenne sansz egy medire is ha jól jönnének össze a dolgok,így meg...nevet
#57969
ECMWF... nevet A másnaposság teszi... nevet

Ja, végsõ következtetés... akit a fehér karácsony érdekel! A 00z által felvázolt makroszinoptikus helyzetben a fehér karácsony esélye nõtt. Értelemszerûen messze nem éri el a 100%-ot, de kis gondolkodással mindenki rájöhet, hogy miért mondom.
#57967
Elég bíztató a GFS éjféli futása. Kíváncsian várom, hogy mennyire marad meg ez a tendencia benne. A tartósabb kontinentális hideg esélye, ugyanakkor erõssége is jelentõsen csökkent.
Helyette a GFS bedobott egy igen megszívlelendõ verziót, ami már fõként északi blockingal számol: Link (mutatva ezzel azt, hogy lehet hiába latolgatta olyan sok ember biztosra, a "mackót" vidám)

Gyönyörû, bár nagyon hideg ez is, és több helyen inkább anticiklonális oldalra szorulnánk, így lehet nem sok csapadék jutna belõle, de legalább több a remény, mint a kontinentális hidegnél.

Az ECMWF is arra számít, hogy a kontinentális hideg nyelve tõlünk délre nyúlik le, megkímélve minket az igazi kemény részétõl.

Az északi blockingra jellemzõ bizonytalansági szórás jól megfigyelhetõ tényezõ december 24. környékén: Link meg az átlagban bekövetkezõ jó -5 fokos T850hPa süllyedés, és az alacsonyabbnak mutatkozó geopotenciálok is erre engednek következtetni.

A 00z futás eredményeit elemezve nálunk ez nem járna jelentõs csapadékkal, legfõképpen északon és keleten járna a helyzet futó hózáporokkal, esetleg hózivatarokkal... úgyanis a hidegbetörések nagyrésze fõként ezeket a területeket súrolná, így mediterrán ciklon se alakulni ki, tehát a teknõ haladása ütemes lenne kelet felé.
A görögöknek (keletebbi leszakadás esetén a törököknek) viszont jó kis hóbafulladás lenne, így ismét elõállna az a helyzet, hogy a legmelegebb mediterrán pontokon is elõbb esne 50-60 cm hó, mint nálunk! nevet

Személy szerint én a GFS által mutatott mostani verzióknak sokkal jobban örülnék! nevet

Utolsó észlelés

2026-08-10 23:02:25

Budapest III. - Flórián tér

28.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

162814

Hírek, események

Újra támad a forróság

Időjárás-változás | 2026-07-29 13:37

pic
Avagy ismét mérhetünk 40 fokot az országban.