2026. június 25., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#544670
Optimizmussal nem lehet modelleket megfordítani a nekünk tetsző irányba.

Csak simán a tényeket írom le, ami már látható rajtuk, és amerre éppen változnak.

És sokakkal ellentétben én nem látom tisztán a jövőt. Sem ha +15 fokot mutat, sem ha havat nevet
#544669
Csodálkoztam is, hogy miért van annyi hozzászólás vidám Csodálom az optimizmusod, mindig meglátod a fényt az alagút végén, amikor sokan már nem hisznek benne, tudod, hogy kell lelket önteni az emberbe vidám
#544664
Nos a mélyponton túl vagyok, este egy kis sör, pálinka mellett kiszellőztettem a fejem és átnéztem ma a modelleket nagyjából újra. Szerencsére a helyzet javulóban sőt...ECMWF/GFS kezd egyetérteni abban hogy ez a Skandináv alacsony nyomású teknő egy ideig fent marad. Nem baj ez mert a hideg levegő szépen felhalmozódva továbbra is csőre töltve fog figyelni nem is túl messze északon! Valószínűsítem hogy néhány nap alatt a ciklonok kipörgik magukat és emelkedni fog a légnyomás/elhalnak a ciklonok a teknőben. Erre az igen hideg levegő szerintem kissé gyorsítva rá fog tenni egy lapáttal. A légnyomás fáklyák most hatványozottan egyre jobbak voltak a 00z futtatást követően. A szórás továbbra is megmaradt és nem kevés tag ugrik le -15 fokig a 2 ünnep között. Valószínűnek tartom hogy a Szentestét nem kell megvárni ahhoz hogy megjelenjenek ismét a komoly téli modellképek. Sajnos kissé szerencsétlenül alakul az ünnepek, de várható is volt hogy azért bizonyos mértékű előoldal valamilyen formában lesz a télen. Decemberben meg eleve gyakoribbak ezek a képek. A modellek egyébként kukák, így a zonalis képeket sem kell elhinni nekik, főleg űridőben amit néha a GFS előszed. A Sarki AC egyébként figyelemre méltó ami megjelenik a modelleken és az már nem ilyen 1020as kis szutyoknak tűnik amivel elbán egy kis peremciklonocska. Nehéz beletörődni hogy ilyen kilátások után megfordult a kocka pont ünnepekre, de lehet ezt követően jön a tél nagy dobása mert miért ne????? Az egész decemberi időjárás számomra más képet mutat mint az elmúlt jó néhány évben! Kétlem hogy az idei tél szarabb lesz, mint a tavalyi sőt...Sokkal jobb lesz ez! Érezhető...

Utolsó észlelés

2026-06-25 18:02:55

Budapest III. - Flórián tér

32.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.