2025. december 21., vasárnap

Ho-ho-hóváró

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#534442
Törölt tartalom
#534440
Ejnye Fiúk,  a telet is hideg már februárban temettétek...kacsint
#534431
Hol vannak az országban azok a helyek, ahol napok óta nem éri el a hőmérséklet a 20 fokot?
Tegnap volt kissé hűvös idő, de csütörtökön szinte mindenhol 20 fok felett volt a max, egyedüli kivétel Nógrád megye egyes pontjai lehetnek, ott 19-21 fok között volt a maximum. Link de szerdán ott is 20 fok felett volt.
Hétfőn délkeleten még 33-34 fok volt, tegnap 16-17 az átlag meg a kettő között van, mindkét érték hasonló értékben tér el az átlagtól csak ellentétes irányba. 
Tegnap nálam is csak 17.8 volt a maximum, ami alacsony augusztushoz képest, de legalább nem kell izzadni. nevet 
#534427
Nézd a jó oldalát, most legalább nem kell vitatkozni, hogy melyik volt az évszakváltó front... laza
#534410
Szerintem csak a rendkívüli meleg. hőhullámokkal tarkított nyár miatt érezzük ennyire drasztikusnak ezt a lehülést. A 70-80-as években, ezt a mostani alacsonyabb hőmérsékleteket szinte természetesnek vettük volna. Semmilyen szélsőséges dolog nem történik most sem, pár fokkal van hűvösebb az évszaknak megfelelő átlagnál. Pl: tegnap is a napos időszakokban, nem sokáig tudtam a napon tartózkodni, komoly ereje volt a napnak. Szóval véleményem szerint ez a normálisabb ami most van, nem az amiben szenvedtünk a többszöri hőhullámok idején. Lehet hogy komolyabb hőmérsékleti rekordok nemigen dőltek a nyár folyamán, de hőérzetre egy nagyon kemény évszakot hagyunk magunk mögött. Az aszályról pedig még nem is tettünk említést, pedig ez is kezén fogva járt a forrósággal.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-21 02:48:17

Ercsi

4.9 °C

31500

RH: 91 | P: 1019.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Újabb mediterrán ciklon érkezik

Időjárás-változás | 2025-11-23 10:49

pic
Alig ment el az előző, máris jön a következő ciklon.