2026. április 26., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#533915
Hmm, a Metnetes anomália térkép megtévesztett, ott 2 fok körül van az átlag, de most megnéztem az OMSZ-nál, az első 10 nap -0,5 - -1 fok között, a második 10 nap pedig 1 fok körül volt, így valóban van esély, hogy átlag alatti legyen a hónap többfelé.
#533913
Nálam a hónap 0.4 fokos pozitív anomáliánál tart. Ez jó eséllyel ledolgozható lesz.
#533908
Azt mondja meg nekem valaki, hogy a nyárra jellemző hőségzivatarok , miért maradnak ki  egyre jobban a nyarak repertoárjából és az idén  nemtapasztalt bárikus mocsarak sem jellemzőek mostanság!beteg Csak az előttünk széteső és utánnuk összeálló északnyugati frontok na meg persze a szél az jellemző, miért van ez?beteg

Utolsó észlelés

2026-04-26 10:11:52

Sopron - Felsõ-Lõvérek, 243 tszf.

17.0 °C

22505

RH: 25 | P: 1019.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

158041

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.