Ho-ho-hósirató
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Bár vannak szerencsésebb helyek csapadék szempontjából. Viszont nálam a június illetve a július is sokkal szárazabb lett az átlagnál.
Hogy országosan is szárazabb lesz e a nyár az átlagnál , majd augusztus végén kiderül.
Hogy országosan is szárazabb lesz e a nyár az átlagnál , majd augusztus végén kiderül.
Vízhiány sajnos,most kaptam az infót,abszolút nem mentek át rajta semmivel. A táblán látszanak is a zöld foltok,ott még volt valami élet,de k.o.
Ilyen és ehhez hasonlóra nem emlékszem a környékemen,szomorú. Azt hozzá kell tenni,hogy egy dombtetőn van a terület, a környék legmagasabb pontján 210-215 méteren.
Ahogy Zivi is írja, én sem láttam még hasonlót simán aszálytól, pedig aztán itt is voltak az ottanihoz hasonló száraz nyarak.. ha tényleg a vízhiány okozta ezt, az már elég beteg.
Ez a napraforgótábla nem volt deszikkálva (zöldes foltok a humuszosabb részeken). Egyszerűen elfogyott a víz a talajból. Egyébként semmi sem indokolja aug. közepén a dezsikkálást, lett volna még bőven ideje megérni.
Pont ezt akartam írni, hogy szerintem ezt már lepermetezték. Súlyos aszályban nem hiszem, hogy megnőtt volna ekkorára a napraforgó, ha pedig már megnőtt, magától nem szárad el ennyire gyorsan ilyen mértékben (én legalább is még nem találkoztam ilyennel).
Mezőgazdasággal foglalkozom, persze,hogy tudom mi az, tudtommal itt nem volt deszikkálás. De utána fogok járni, ebben a kis körzetben sok helyen így néz ki,de délebbre 15 km el,ahol volt több csapadék, jóval szebb minden.
