2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#526478
A hőmérsékletire, hogy az operatív annyira a béka segge alatt fut. Igaz nem szakterületem ez az elemzés, de annyit megfigyeltem, hogy elég ritka, hogy ilyenkor a megvalósulás valóban ez vagy hasonló legyen, ráadásul ugye fölfelé is nagyon kilóg, igazából - gondolom - az látszik ebből, hogy nem sok fogalmuk van. Ez pedig nálam azt jelenti nyáron, hogy a meleg győz. :-) Igaz, én nyáron nagyon pesszimista gondolkozású vagyok az időjárást illetően (nekem az emberi hőmérséklet az ami fekszik, még az is nehezen).
#526473
Mármint mire gondolsz? Arra, hogy hétfőről keddre virradóan az operatív futás adja a legtöbb csapadékot? Hát na bumm neki. Máskor meg a perturbált tag közül adja egy-egy, csak azok nincsenek beszínezve narancssárgára. Én nem mondanám erre a fáklyára, hogy a főfutás nagyon kilóg, sőt.
#526469
Büntetném az ilyen fokú felesleges reménykeltést, mint ami a görbén látszik. nevet  Hát, akkor tényleg kábé nulla esélye lesz, mondjuk nem lep meg.
#526462
Na akkor nézzük a valószínűséget.
Link

Hát tényleg várjunk vele ,legalább addig amíg le is esik.kacsint
#526460
Ezért is írtam hogy "hirtelen" adja a combos csapit... vidám
#526459
Miután az előző hát finoman szólva sem így nézett ki, kicsit várnék még a pezsgős vacsorával. szegyenlos
#526458
Helyi idő szerint 11:18-kor frissült.
#526457
6 órás csapadék, kértem le rá skálát is, combos csapadékot mutat hirtelen:

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


#526455
Ez az összesített csapadék?
#526454
vidám
Én úgy vettem észre hogy 9 és 11 közt valamikor. (néha akkor sem) Valamint a különböző helyszínek különböző időpontban frissülnek.
#526453
Bocsánat, azt hittem 10.00-kor frissül. Vagy mostmár mikor szokott, másnap? vidám
#526452
Ez nem a friss, a friss még nem jött a yr-en. nevet
A friss:

beillesztett kép

#526446
Drága istenem, sírni tudnék örömömben a friss ECM láttán! A nedves levegő egyenest a közép-európai térségbe rongyolhat majd bele, hajrá vidám

Utolsó észlelés

2026-06-26 07:00:59

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

21.9 °C

na00

RH: 77 | P: 1019.6

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.