Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nagyon valószínű a jelentős csapadék, de a várható mennyiségben azért komoly eltérések is lehetnek, hiszen jórészt mediterrán ciklonról van szó. Én is nagyon örülnék ha télen negatív légoszlop mellett is találkoznánk egy ilyen bőkezű jószággal országosan, mint ami ma estétől fogja öntözni délnyugat felől az országot. És nem cövekel le "három utcasarokkal" tőlünk délre, mert kis túlzással ezt szokta eljátszani, ha szilárd halmazállapotról van szó.
Remélem vissza táncol keletre v tőlem még tolodhat nyugatabbra.? Ez a mostani előrejelzés jöhet majd 2hónap múlva -5fokos 850hpa légoszlopal??❄️
Nem semmi ez a fáklya felétek, nagyon rég lehetett ilyesmit látni, viszont lassan ott tartunk, hogy keletre a citrom figyelmeztetést se kell kiadni esőre, mert alig lesz: Link
Tényleg, néha ilyen is van, hogy eseményhez közeledve javul a helyzet. Link
ECM már majdnem 15 mm szerdára, egész napos esővel.
Ugye, Nano?
ECM már majdnem 15 mm szerdára, egész napos esővel.
Ugye, Nano?

