2026. április 03., péntek

Légköroptika

Adott napon: 
Keresés:
#42118
Nem mindig, függ a légkör aktuális állapotától is. Elvben, ha elég magas a tereptárgy, ami csinálja (pl. egy jó nagy zivatarfelhõ), akkor jó kontrasztos az árnyék is, így képes végighúzódni az egész égen. Amikor a szivárvány küllõs lesz, az is hasonló, csak nem krepu, hanem Tyndall anti-párja csinálja. :-)
#42116
Wow! Gyönyörûeket fogtatok, srácok! Nálam is ilyen legyezõs krepu volt, anti részét nem láttam a házaktól. A krepuról jó sok kép van, reggel meló után animálok. Brutál szép volt!
Érdekes, hogy a sávos vulkáni felhõ elõtt volt a homok, mindkettõt lehetett látni! Ahogy a nap lement és bevilágította a vulkánit, pont ott színesedett be, ahol elõzõleg látni lehetett a sávjait. A homok szürke-drapp szélesebb sávjai meg egyértelmûen fedték a magasabban lévõ kénes cuccot.
Lilák viszont nem voltak egyáltalán, ezt kioltotta a homok.

Utolsó észlelés

2026-04-03 09:34:43

Budapest IV. - Káposztásmegyer

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157131

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.