2026. január 07., szerda

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#419310
Ezt elnézve nem csodálom az okát a jelenlegi GFS-en: Link 
Szakik jobban tudnák ezt, hogy mi ez. Peremhullám / "peremháborgás" nem tudom pontosan a kifejezést rá. A gfst átpörgetve nem konkrétan a messze délre elvonuló nagy kiterjedésű ciklon a felelős, ezért. Noha ő a kiváltó OK,de ráadásként adva van egy HCS a nyugati határainknál és attól kissé északnyugatra ami jelentősen gyengül az elköv. 48-72órában valamint maradványai szépen felszívódnak az atlanti ciklontev.-be. S ennek a gyengülő HCS peremén képződik az, ami a +(plusszos) ráadást adhatja csapadék terén.

Valami szakmai tipp Románia délnyugati végeire dobott T -re.?? szegyenlos ??
#419305
Ahhoz képest, hogy három napja még úgy tűnt, ti lesztek szívóágon... Egész jól alakul arrafelé. nevet
#419298
Viszont ez durva: Link
Aztán lehet elszállt a GFS, de ez meredek ilyenkor.

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-01-07 08:06:07

Kõszeg

-4.2 °C

00007

RH: 73 | P: 1015.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

151816

Hírek, események

Havat hozó mediterrán ciklon

Időjárás-változás | 2026-01-04 09:32

pic
Az előttünk álló hét időjárását egy több középpontú mediterrán ciklon határozza meg, ami többfelé okoz majd csapadékos időjárást, de nem mindenhol várható jelentős mennyiség.