2026. január 02., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#415972
Én kihagyom. Ez egy korrekt téltámadás számomra még mindig november végét illetően. Az, hogy nem lesz innentől tartósan -10 fok körüli, alatti fagyos hideg, és napokig havazás hát na. nevet A legjobb teleken is voltak enyhébb periódusok olykor. Az ECM most is adja a csapadékot, eleinte eső, majd hó is lenne többfelé. Ehhez erős északkeleti szél társulna, mi ez ha nem igazi téli kilátás? Utána -5 fok alatti fagyokkal számol, sőt -10 fok körüli sem lenne kizárt, pláne ahol esetleg hóréteg alakul ki. Nem egy armageddon  azért ami látszik, de szerintem elég ütős helyzet lehet belőle, és a hangsúly azon van, hogy november utolsó hetében. A fáklya szórása lefelé megint csak nem rossz, az ENS is elindult a lejtőn. Az ECM csapadékos napokat vizionál, igaz a magasban történő enyhüléssel később már vegyes lehetne. De ez most nem érdemel nagyobb latolgatást mert december első napjai bizonytalanok, mivel még a hét eleji mediterrán ciklon sincs pontosan letisztázva. Na meg a másik fő betyár az az atlanti ciklon, azaz mennyire érvényesül majd a hatása, vagy inkább az északkelet-európai AC és az azt kitöltő sarkvidéki levegő bír nagyobb behatással a kontinens középső részeinek időjárására.
#415962
Itt bizony nyer a meleg:
Link

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2026-01-01 23:35:48

Dorog

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

150212

Hírek, események

Feketén fehéren a karácsonyról

Időjárás-változás | 2025-12-21 10:00

pic
Jelentős változás kezdődik a kontinens és egyben hazánk időjárásában az ünnepi időszak alatt.