2026. május 07., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#377945
Én úgy gondolom, hogy TLT-nek és minden kedves tél és hókedvelő MetNetesnek kívánok egy önálló hófelhőt, mint Oláfnak Link
Nekem meg Neked jó lesz a mai +10 fok is laza
#377933
A hétvégi mediterrán ciklon is a hó és eső határán lesz, akár fél fokon is múlhat a komolyabb havazás.
Igaz, az ECM elég magas 2 méteres értékeket vár -5 fokos 850 mellé, így esőt, viszont negatív harmatpontot és -2 fokos 925-öt.
Errefelé a dombokon akár 10-15-20 cnti hó is hullhat.
Aztán lehet, hogy csak a Dél-Dunántúlt érinti a komolyabb csapadék.
Viszont hogy mennyin múlik egy tél megítélése, ez a sokadik olyan csapadék ezen a télen, amikor hajszálon múlik komolyabb havazás.
Ha csak az esetek fele átbillent volna, senki sem panaszkodna a telet illetően.
Ennyit számít 1 fok ide vagy oda, ezért soha nem értem az őszi jóslatokat a télre vonatkozóan.

Utolsó észlelés

2026-05-07 10:04:07

Budapest III. - Flórián tér

19.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

158364

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 44. sorozata

MetNet | 2026-05-02 22:47

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 44.