2026. április 23., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#281856
Koszi.
Dobált is 2-4 centis jegeket, amit csak most látok.
#281844
Elvonult tolem ÉNY-ra egy érdekes cella, ami igencsak jobbra kitért DK-i irányba, míg el nem gyengult (64 dBz).
Ma csak mobillal és otthonról tudtam képeket készíteni - fél nyolckor már szépen morgolódott Link , majd kozelebb jott, és megjelent a hidegfrontja (inflow), aminek koszonhetoen a cella délkeleti eloterében egy újabb cella notte ki magát 10 perc alatt. Alatta határozottan lehetett látni, mennyire száraz a l=gkor, viszont foro mogzást is észrevettem: Link Link
Majd szépen rá is világított a Nap a feltoro gomolyokra: Link Link
Majd ezek után megvilágítottak lettek a mammák is a magasban: Link itt egyébként lehet látni az alapon a szárazságot a levegoben laza Link - de még itt is eléggé kivehetoen forgott az alja. Egyre jobban viszont elcsendesult, elgyengult és újra hagyta magát vonszolni az áramlással K-ÉK felé. nevet

Utolsó észlelés

2026-04-23 23:12:17

Szentmártonkáta

12.4 °C

na00

RH: 46 | P: 1013.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157976

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.