2026. április 21., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#281779
Pont az jutott eszembe, hogy egy rendkívüli hideghullám sokkal rosszabb, mint egy hõhullám. Olyankor már a levegõvétel is fájdalmas lehet, ahogy szurkál a hideg. Talán nem is véletlen, hogy a forróság nyáron sokkal gyakoribb, mint télen a kemény hideg. Talán ezért is viseljük jobban ezt, mert ehhez vagyunk szokva ezen a földrajzi szélességen. A lehetséges Tmax-ok is jóval magasabbak, mint a negatív tartománybeli minimumok.
#281761
Jaa, hát úgy könnyû. Menj szépen ki, tölts kint 4-5 órát és utána tarts beszámolót az ígéret földjérõl. kacsint Mellesleg a nagy hideghez nem feltétlen társul hó. Ezt se feledd. nevet
#281759
Szerintem bentrõl gyönyörködnék hogy milyen kemény hideg zord tél van és írkálnék ide hogy milyen szenzációs az idõjárás és nagyon élvezném hideg
Aztán jól felöltöznék és kimennék egy sétára és nyikorogna a hó a talpam alatt akkor elmormognám magamban hogy megjött már a kánaán itt ígéretnek földje van hideg hideg
#281739
Remélem átélek még olyat télben mint télpárti,mint a nyárban a nyárpártiak,hogy rendkívüli hideghullámok érik el hazánkat!

Utolsó észlelés

2026-04-20 21:59:20

Budapest IV. - Káposztásmegyer

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

157828

Hírek, események

Március 29-én óraállítás

Érdekességek | 2026-03-27 16:50

pic
Újra itt van! Március 29-én hajnali kettő órakor időmérő eszközeinket egy órával előre kell állítanunk.