2026. augusztus 07., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY 2.0 - 2026. augusztus, tippek 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#279279
Mindig próbálok eklektikusan, azaz különféle módon fogalmazni és használni a szavakat, játszani velük. nevet
Ezért tettem idézõjelbe az akciócentrum szót.
Egyáltalán nem az általad felsorolt definícióra értettem.
Sokkal inkább arra, hogy Európa azon 4 területén zajlottak a fõbb idõjárási események.
De a laikusok végett köszönöm a helyesbítést és a pontos megfogalmazást, még ha nem is arra értettem. nevet
Ezek fontos dolgok, tényleg félrevezetõnek tûnhet így.
#279278
Ha már az akciócentrumok kerültek terítékre a félreérthetõségre tekintettel pontosítanák (nehogy valamelyik laikus elkönyvelje rosszul és az agyába vésse ezeket): amiket te írsz nem akciócentrumok (mezoskálának hellyel-közzel megfelelne, de ennél nagyobb légköri képzõdményekrõl van szó). A definíció szerint (könyvbõl idézek): "a természetföldrajzban a magas- és alacsony légnyomású légköri képzõdmények keletkezésének és gyakori elhelyezkedésének területe. Nagy területek idõjárását befolyásoló, földrajzilag meglehetõsen helyhez kötött tartós légköri képzõdmény." Példa: Izlandi minimum, Azori maximum, Szibériai maximum
#279246
Kis kitekintés Európába Link (omsz)

Utolsó észlelés

2026-08-07 11:23:45

Sopron - Felsõ-Lõvérek, 243 tszf.

25.1 °C

09002

RH: 59 | P: 1019.2

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

162814

Hírek, események

Újra támad a forróság

Időjárás-változás | 2026-07-29 13:37

pic
Avagy ismét mérhetünk 40 fokot az országban.